Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Odpovědět

Jste pro to, aby se letiště Praha-Ruzyně přejmenovalo na Letiště Václava Havla?

Anketa končí za 18. 03. 2012, 19:28

ano
57
58%
ne
37
37%
nevím
5
5%
 
Celkem hlasů: 99

hilldiar
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 05. 06. 2007, 17:50
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od hilldiar »

Pro mě vždy a jedině Ruzyně. A pokud to půjde, tak budu létat od jinud,


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od JackBrno »

hilldiar píše:Pro mě vždy a jedině Ruzyně. A pokud to půjde, tak budu létat od jinud,

Dobře ti tak, když se ti chce kodrcat jinam :lol: Uvědom si, že žadný cizinec neví, co to je Ruzyně. To je pro ně na stejné úrovni, jako třeba Senohraby (to není urážka obyvatel Senohrab, jestli vůbec existují :)). Kdežto průměrně vzdělaný cizinec bude vědět, že Havel byl významný čech a že pojmenování letiště po něm trochu naznačuje význam letiště.

Sorry, nechápu ty natvrdlé konzervy, co odmítají každou změnu. Mě třeba vadí, že naše Brněnské letiště nemá jméno po nikom, jen po zcela bezvýznamné obci Tuřany a jen proto, že se nacházó poblíž.

P.S. A název Ruzyně je stejně bezvýznamný, když to slyším, vybavím si, že významnější je tam akorát kriminál :lol:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od vitezslav »

JackBrno: Škoda, že to toho vašeho Onderku MBA nenapadlo jako prvního - vy jste mohli mít pojmenované letiště a my klid.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od JackBrno »

Vám narušuje klid pojmenování Ruzyně po významné osobnosti??? :lol: Tak slabé nervy bych teda mít nechtěl ;-)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od romul »

hilldiar píše:Pro mě vždy a jedině Ruzyně. A pokud to půjde, tak budu létat od jinud,


Znal jsem jednoho co dlouhá léta trval na svých zásadách. Minerálku pil jen ze skleněných lahví, odmítal používat mobil, a jezdil zásadně na kole. Dneska by si nafackoval, páč mu to vyneslo jen image podivína. Svět šel dál svým tempem bez ohledu na jeho zásady. Sorry za OT...


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od Night fly »

Ono taky dost záleží na tom, jak důsledně se ten nový název bude používat. Za svých 20+ cest přes MUC jsem třeba ani jednou neslyšel jméno Franz-Josef Strauss; stejně jako v případě GRU nebo EZE, kde se oficiální název používá jen minimálně. Zato u CDG nebo u US letišť je to skoro 100% - až už jde o Newark Liberty, Atlanta Hartsfield Jackson, George Bush Intercontinental anebo třeba San Juan Luiz Munoz Marin.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od j.ree »

ja taky litam z/do Prahy, z/do Vidne, z/do Krakowa ...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od Night fly »

j.ree píše:ja taky litam z/do Prahy, z/do Vidne, z/do Krakowa ...


No to sice jo, ale treba v Parizi litam z Charles de Gaulle (z Roissy malokdy, to jen kdyz se bavim s Francouzem ;-) ); zatimco v BUE zasadne z Ezeizy nebo Aeroparque, nikdy z Ministro Pistarini nebo Jorge Newbery....

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od whiskey »

j.ree píše:ja taky litam z/do Prahy, z/do Vidne, z/do Krakowa ...

Tiez lietam z Viedne, ale taxikom chodim z Bratislavy na Schwechat... :lol:
Kazdopadne presne ako Night fly pise, v zivote som nepocul nikoho v suvislosti s MUC pouzit FJ Strauss, a to som to mal skoro domace letisko, kym LH operovala BTS-MUC (vlastne, dodnes ho vyrazne preferujem pred FRA).

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od JackBrno »

Já mám pocit, že se z toho dělá šílená věda :) Když si někdo půjde kupovat letenku a řekne, že chce letět z Ruzyně, prodejce mu určitě neřekne, že takové letiště neexistuje. Taxikář taky bude vědět, kam člověk chce, když řekne na letiště Ruzyně. Celé je to o tom, že na terminálech přibudou nějaké nápisy. V nejhorším případě se piloti budou učit nové názvy kontrolních stanovišť, ale o tom silně pochybuju, protože těch letišť v Praze víc není a ani se nebude z Ruzyně nikam přesouvat. Takže nevidím žádný důvod, proč by přejmenování mělo znamenat změny kdekoliv jinde, než ve vztahu k veřejnosti. Podle mě je to čistě marketingová záležitost a tady se z ní dělá bouře ve sklenici vody, jako by vám to letiště někdo chtěl sebrat. Nechápu... :-o

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od Karel_x »

Myslím, že diskutujícím jde spíš o to, jestli je správné jméno letiště takto politizovat. Jestli je tato adorace Václava Havla na místě. Všichni víme, že nakolik má tento exprezident vášnivé obdivovatele, má stejně početnou skupinu zarytých odpůrců.

Pochybuji, že z marketingobého hlediska je to zrovna chytrý tah, pojmenovat produkt s vysokým zastoupením na relevantním trhu po jakékoli kontroverzní osobnosti. Pokud jsou obě skupiny /příznivci vs. odpůrci/ srovnatelně početné, pak bývají obvykle ztáty výrazně vyšší, než zisky. Myslím ale, že v tomto případě nejde primárně o marketing, nýbrž ideologické důvody.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od JackBrno »

To chápu, nicméně tězko může někdo popřít, že V.H. byl jednou z nejvýraznějších osobností ČR a alespoň v zahraničí, kam je tento krok zejména mířen díky umístění na vstupní bráně do ČR, je vnímán veskrze pozitivně. Mnohem více, než v samotné ČR. Osobně bych našel milion výhrad k jeho činům, ale o jeho zásluze na vzniku demokracie a dobrého obrazu ČR v zahraničí nemám pochybnosti. A upřímě, soukromě je mi zcela ukradené, jaký nápis svítí na terminálu letiště, ze kterého letím. Daleko víc si všimnu naprosto zlodějských cen v terminálech, to mi dokáže Ruzyni zcela znechutit, narozdíl od přejmenování.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od Karel_x »

JackBrno píše:To chápu, nicméně tězko může někdo popřít, že V.H. byl jednou z nejvýraznějších osobností ČR a alespoň v zahraničí, kam je tento krok zejména mířen díky umístění na vstupní bráně do ČR, je vnímán veskrze pozitivně...

Pokud mluvíme o Západní Evropě a Americe, tak o tom asi nikdo nepochybuje. Pokud uvažujeme státy jako je Srbsko, Čína nebo Rusko, tak tam si už tak jistý nejsem. A co třeba Slovensko? A hádám, že většina lidí v třetím světě si o V.H. nemyslí vůbec nic.

Kdyby bylo potřeba pro nějaká další patronicia, máme v historii i další kontroverzní osobnosti, na které se hledí s respektem v zahraničí ale u nás zrovna moc ne. Třeba Zikmund Lucemburský :D .

Nemá smysl se tím moc zabývat, je to takový obvyklý chod věcí. Za CK se u nás jmenovalo kde co po rakouských císařích, pak se vše přejmenovalo po prvorepublikových ikonách, později po říšských hlavounech, které zase vystřídali komunističtí vůdcové. Ale ani ti tam nezůstali na věčné časy, byly setřeni sametovou rukavicí. Jestli počítám dobře, tak za posledních 100 let bylo 5 velkých pojmenovávacích revolucí, i se Stalinem 6. Tedy životnost v průměru pod 20 let. Mnozí z nás se ještě nejspíš dožijí dalších očistných vln, věřme, že se LKPR nebude za pár let jmenovat třeba po Čingischánovi :) Nebo hned takto: 汗布拉格机场 :(

klojM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 26. 08. 2011, 23:04
Oblíbené typy letadel: De Havilland DH-106 Comet 4C
Lockheed L-1049F Super Constellation
Tupolev Tu-114
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od klojM »

Souhlas s názorem, že nic není na pořád a tyto názvy jsou skutečně pomíjivé dle aktuálních potřeb určité doby. Dříve jsem dosti brojil proti nesmyslnému přejmenování, ale časem jsem se smířil s tím, že situaci nelze změnit a zbývá jen doufat, že po X letech přijde další, určitě MNOHEM DŮSTOJNĚJŠÍ jméno našeho Letiště Praha Ruzyně.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Přejmenujme Ruzyni na Letiště Václava Havla

Příspěvek od dydzej »

klojM píše:Souhlas s názorem, že nic není na pořád a tyto názvy jsou skutečně pomíjivé dle aktuálních potřeb určité doby. Dříve jsem dosti brojil proti nesmyslnému přejmenování, ale časem jsem se smířil s tím, že situaci nelze změnit a zbývá jen doufat, že po X letech přijde další, určitě MNOHEM DŮSTOJNĚJŠÍ jméno našeho Letiště Praha Ruzyně.

V.H. Ti neprijde dostatecne dustojny? To Ti teda musi hodne lezet v zaludku... :)


Odpovědět