Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Odpovědět
Joshua
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 25. 06. 2009, 18:18
Stav: Offline

Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od Joshua »

nic prekvapiveho pod sluncem... kdyz CSA, jako hlavni aerolinka v PRG, rusi tolik linek, logicky nemuze pocet transfer pax pribyvat...
trosku me prekvapila Dubai s 16011 cestujicimi... Vychazi to v prumeru cca 516 PAX denne... Kdyz budu brat u EK v prumeru 310 PAX denne, je mozne aby TV/SW dodali denne dalsich 200 lidi :?: :idea: :?:


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od HonzaLB »

Joshua píše:nic prekvapiveho pod sluncem... kdyz CSA, jako hlavni aerolinka v PRG, rusi tolik linek, logicky nemuze pocet transfer pax pribyvat...
trosku me prekvapila Dubai s 16011 cestujicimi... Vychazi to v prumeru cca 516 PAX denne... Kdyz budu brat u EK v prumeru 310 PAX denne, je mozne aby TV/SW dodali denne dalsich 200 lidi :?: :idea: :?:

bere se cestující na příletu i odletu - takže 516 denně znamená, pokud zrovna neletí TVS, že v průměru přiletí s EK 258 lidí a 258 jiných zas odletí...
osobně vidím ve statistikách jiný zajímavý údaj: první místo SVO v počtu cestujících z Prahy...i když jde o číslo ovlivněné novoročními svátky...

Joshua
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 25. 06. 2009, 18:18
Stav: Offline

Re: Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od Joshua »

bere se cestující na příletu i odletu - takže 516 denně znamená, pokud zrovna neletí TVS, že v průměru přiletí s EK 258 lidí a 258 jiných zas odletí...


aha. Diky za upresneni. Mel jsem za to, ze do techto statistik jdou pouze odletovi PAX... tak jsem zas o neco chytrejsi 8)

osobně vidím ve statistikách jiný zajímavý údaj: první místo SVO v počtu cestujících z Prahy...i když jde o číslo ovlivněné novoročními svátky...

bude zajimave sledovat trend v dalsich mesicich, kde se uvidi zda prvni misto bylo jen diky svatkum... ale ocekavam ze SVO se bude neustale pretahovat o prvni pricku s CDG.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od HonzaLB »

Joshua píše:
bere se cestující na příletu i odletu - takže 516 denně znamená, pokud zrovna neletí TVS, že v průměru přiletí s EK 258 lidí a 258 jiných zas odletí...


aha. Diky za upresneni. Mel jsem za to, ze do techto statistik jdou pouze odletovi PAX... tak jsem zas o neco chytrejsi 8)

osobně vidím ve statistikách jiný zajímavý údaj: první místo SVO v počtu cestujících z Prahy...i když jde o číslo ovlivněné novoročními svátky...

bude zajimave sledovat trend v dalsich mesicich, kde se uvidi zda prvni misto bylo jen diky svatkum... ale ocekavam ze SVO se bude neustale pretahovat o prvni pricku s CDG.


U SVO je celý loňský rok každý měsíc víceméně konstatně 50 tisíc, zatímco u jiných destinací počet začíná klesat...zvláště zajímavé bude meziroční srovnání u CDG v jarních měsících rok po válce OK-AF

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od HighFlyer »

Sitovy efekt v podani CSA :clap:

Výrazně klesá ruzyňskému letišti v poslední době počet transferových cestujících, v lednu 2012 jich bylo 54 707 tedy o 25,46% méně než v lednu 2011. Přitom v lednu 2010 ruzyňské letiště odbavilo 97 718 transferových cestujících.
[planes.cz]


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od romul »

HighFlyer píše:Sitovy efekt v podani CSA :clap:


Ještě že to třeba zachrání ti Rusové co pochopí význam ČSA jako "mostu" mezi Východem a Západem. Shitový efekt v podání ČSA :-(

V sobotu jsem se ocitl na jednom flajtu společně s Tvrdíkem a dalšíma socanama (vč. jednoho ex. VP z ČSA). Měl jsem mu vylít svou ranní kávu na ten jeho blažený úsměv...

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od FlightDetent »

HighFlyer píše:Sitovy efekt v podani CSA :clap:


Možná se dopustím velkého zjednodušení, ale neříkáš dlouhodobě právě ty že "síťový model / efekt" je kravina (v podání CSA na místním trhu a bázi)?

FD.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od HighFlyer »

Ano, tak nejak to rikam, a ta cisla za posledni tri roky mi davaji zapravdu ;-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:Ano, tak nejak to rikam, a ta cisla za posledni tri roky mi davaji zapravdu ;-)


Navic Ti dava zapravdu i JAL a AA :mrgreen:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Ruzyně zaznamenalo v lednu pokles

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:Navic Ti dava zapravdu i JAL a AA

Je rozdil mezi podobnost a souvislost. Ale ten ti stale zustava utajen...


Odpovědět