Pasovka T2

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Fabo »

Jednoduse a rychle, pro krista pana, nedelej to!

Odhlednouc od toho, ze udelas problem sobe, pravdepodobne kamaradovi (divil bych se kdyby nemusel vysvetlovat jak se nekdo dostal k jeho pasu a letence), a jestli te nechyti hned na odletu na Ruzyni (pardon, Havlaku), tak jeste i X lidem cestou kteri se budou zodpovidat z toho, ze pustili na palubu nekoho na cizi doklad. A s trochou smuly dopadne PRG tak jak BUD pred dvema lety kdyz nepresla bezp. auditem. :crazy:


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Na mě to působí, že je to celý vtip .. protože tohle nemůže někdo s vychozenou mateřskou myslet vážně .)

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Tonda 2 »

tak to bych důrazně nedoporučoval, až tě chytí tohle opravdu nevysvětlíš, to je trochu jiný level, než letět na kypr s 20Eury :D

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od dydzej »

Clovek si rika, ze ho v teto zemi uz hned tak neco/nekdo nedokaze prekvapit, ale Zajda to dokazal. :roll:

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Zajda »

Tragedie_v_JZD píše:Na mě to působí, že je to celý vtip .. protože tohle nemůže někdo s vychozenou mateřskou myslet vážně .)


Máš asi pravdu, poslední ročník mateřské jsem musel opakovat..doposud mi rodiče tvrdili, že to bylo kvůli výslovnosti jednoho písmenka....teď vidím, jak mi celý život lhali, neboj, vynadám jim i za tebe.

Netvrdím, že to udělám, ale nevidím sebemenší důvod o tom neuvažovat. Pokud z úvahy vypadne, že to je blbost, tak se na to vykašlu. PS: Rizika jsme si vědom, dárce pasu, letenky a krve také.

Mě by přišla tragédie o tom vůbec nemluvit... :)


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od vitezslav »

zajda: Než tě všichni ukamenují - pokud se shoduje barva očí a jste podobných rysů, vsadil bych se, ža na 80% všemi letišti normálně projdeš. Sáhněte si všichni do svědomí, podívejte se do občanek na deset let staré fotky, na to, jak ženský mění pětkrát za rok délku i barvu vlasů (nehledě na ty liftingy a píčingy)... A pak se v tom, chudáci celníci a securitáci vyznejte... :lol:

whiskey: To jsi tedy narazil na echt blba. Já létal 4 roky s totálně rozlepeným OP (vč.Bruselu), občas na mě sice zkoumavě koukali a ověřovali doklad v systému, ale to bylo tak všechno.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od whiskey »

vitezslav píše:zajda: Než tě všichni ukamenují - pokud se shoduje barva očí a jste podobných rysů, vsadil bych se, ža na 80% všemi letišti normálně projdeš. Sáhněte si všichni do svědomí, podívejte se do občanek na deset let staré fotky, na to, jak ženský mění pětkrát za rok délku i barvu vlasů (nehledě na ty liftingy a píčingy)... A pak se v tom, chudáci celníci a securitáci vyznejte... :lol:

whiskey: To jsi tedy narazil na echt blba. Já létal 4 roky s totálně rozlepeným OP (vč.Bruselu), občas na mě sice zkoumavě koukali a ověřovali doklad v systému, ale to bylo tak všechno.

som si plne vedomy toho, ze to bol iniciativny blb, dokonca som odlietal na LHR, takze mu to mohlo byt sumafuk, Schengen som opustal. A som rad, ze bol ten rozlepeny doklad moj a dokazali si to overit, aj ked si vypytali este nejaky dalsi doklad pre istotu (vodicak plastova karticka).
Lenze v NRT beru odtlacky prstov, a ist tam s cudzim biometrickym pasom mi pride dost zly napad.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od kowal »

Jestli má dostatečně starý biometrický pas, tak ten je ještě bez otisků. Takže se maximálně stane to, že si k tomu pasu v NRT (resp. v Japonsku) uloží jeho otisky a kdyby tam skutečný vlastník pasu letěl někdy poté, tak asi bude muset vysvětlit, proč se mu změnily otisky.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od gr09 »

kowal píše:kdyby tam skutečný vlastník pasu letěl někdy poté, tak asi bude muset vysvětlit, proč se mu změnily otisky.

A muzu se zeptat, jak se takova vec vysvetluje? Ja bejt imigracni, tak cloveka se stejnym pasem a komplet jinymi otisky nepustim do zeme (je jasny, ze maji nejake postupy, ale nenapada me moc horsich veci, nez stejny pas a dvoje ruzne otisky prstu)..

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od kowal »

Předpokládám, že se to vysvětluje špatně a v lepším případě to skončí deportací. Ale to by toho prvního, v tomto případě Zajdu, nemuselo potkat. Protože u něj by si ty otisky uložili. Až by tam jel skutečný majitel, tak ten by už na problém s jinými otisky narazil. Nechci tím nikoho k ničemu navádět, na druhou stranu by to byl zajímavý test bezpečnostních opatření v letecké dopravě.

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Zajda »

Díky za věcné komentáře...právě jak to dělají v NRT jsme vůbec nevěděl ... to dá rozum, že za těhle podmínek to je blbost ( snad jen zůstat v tranzitu, což při otočce 7 hodin zase tak hrozný není, jenže to bych musel mít letenku i zpět, a tu mít určitě nebudu ) .

Právě, já to chtěl zkusit, na letištích jsme byl u policie už 2x, takže pro mě by to zase nebyla nějaká novinka...shoda tam nějaká je, právě jsme chtěl vědět, protože u nízkonákladovek se nevyplatí měnit lístky, jestli by nešlo udělat tohle, prostě jsme nad tím přemýšlel...to Japonsko je tedy totální blbost...ještě pouvažuji přískok do Itálie a zpět.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od whiskey »

kowal píše:Jestli má dostatečně starý biometrický pas, tak ten je ještě bez otisků. Takže se maximálně stane to, že si k tomu pasu v NRT (resp. v Japonsku) uloží jeho otisky a kdyby tam skutečný vlastník pasu letěl někdy poté, tak asi bude muset vysvětlit, proč se mu změnily otisky.

okrem odtlackov prstov aj fotia, presne ako v USA.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od kowal »

Vycházel jsem z toho, že je mezi nimi dostatečná podoba na to, aby to prošlo.

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Zajda »

kowal píše:Vycházel jsem z toho, že je mezi nimi dostatečná podoba na to, aby to prošlo.


Podoba a hlavně oči jsou základ :) samozřejmě čím starší pas, OP, tím líp....kdyby došlo na otisky, tak to jsme samozřejmě v pryč, od toho bych měl u sebe u svůj pas. Asi by to skončilo v nejhorším případě krátkodobým vězením, pokutou a zákazem vstupu ...

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Tonda 2 »

v ČR by za to měla být pokuta pro fyzickou osobu do 10tis( asi pro oba), další věci co ti můžou potkat: zaplacení nové letenky, riziko zadržení,vyhoštění,pokuty,zákazu vstupu......
Já bych to fakt důrazně nedoporučoval


jen tak mimochodem v Praze jsem na T2 prošel jednou na pas přítelkyně (nechtěně jsme si doklady prohodili), ona už na můj neprošla :D


Odpovědět