Pasovka T2

michalp
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 15. 01. 2005, 16:21
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Pasovka T2

Příspěvek od michalp »

možná jsem si toho nikdy nevšiml nebo je to tam nové, ale k čemu jsou dobré budky pasovky při vstupu do neveřejné části T2?


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: pasovka T2

Příspěvek od flyingblue »

michalp píše:možná jsem si toho nikdy nevšiml nebo je to tam nové, ale k čemu jsou dobré budky pasovky při vstupu do neveřejné části T2?


To neni pasovka, ale overeni, zda mas platny cestovni doklad :-)

michalp
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 15. 01. 2005, 16:21
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od michalp »

no a k čemu je to teda dobrý, když T2 je pro EU a navíc to není v provozu? nějakou logiku to asi musí mít? rezerva pro případ zrušení EU? :)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od gr09 »

michalp píše:rezerva pro případ zrušení EU? :)

Spis pro zruseni Schengenu, ale je jen mozne, ze chteji soucasne prohlidce dat lepsi styl, aby tam uz nesedeli jak troubove u stolecku..

r13
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 11. 02. 2009, 08:40
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od r13 »

Hadam ze pro pripad nouzoveho uzavreni T1 a docasneho presunuti odletu na T2.


skeptik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 07. 05. 2012, 14:03
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od skeptik »

Zdravím všechny.
Tak jsem se raději zaregistroval, aby jste nemuseli HÁDAT :)
Pasovka na T2 je od samotného počátku tj. od ledna 2006. Důvodem je to, že v té době ČR ještě nebyla součást Schengenu, a tak se zde pasové odbavení normálně provádělo.
Po vstupu do Schengenu byla 1/2 pasových filtrů zdemontována a na odletech nahrazena kontrolou palubních vstupenek - vlevo. Na příletech byla ponechána "díra", do které se po přechodu na "one stop security" na T2 namontovaly jednosměrné GATY - taková ta "chodba" s automatickými dveřmi na obou stranách připomínající velkou past na krtka :D

Jo a aby nebyl dotaz, proč tam 1/2 pasových filtrů zůstala.
Je to proto, že každý stát Schengenu může dočasně pasovou kontrolu opětovně zavést. Pak by se tyto filtry aktivovaly.

P.S. Dříve ste si ponechaných filtrů nevšimly, protože byly kryty reklamní plachtou :wink:

skeptik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 07. 05. 2012, 14:03
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od skeptik »

gr09 píše:
michalp píše:rezerva pro případ zrušení EU? :)

Spis pro zruseni Schengenu, ale je jen mozne, ze chteji soucasne prohlidce dat lepsi styl, aby tam uz nesedeli jak troubove u stolecku..

add A - neprobíhá tam žádná prohlídka, ale kontrola palubní vstupenky a velikosti palubního zavazadla :)
add B - tento způsob je prý "customer friendly" :wink:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od gr09 »

skeptik píše:add A - neprobíhá tam žádná prohlídka, ale kontrola palubní vstupenky a velikosti palubního zavazadla :)
add B - tento způsob je prý "customer friendly" :wink:

Ad A - kontrolujou tam jak boarding pass, tak cestovni doklad (zavazadlo taky, ale ja jsem ho tam jeste nikdy neprotahoval, prestoze mivam velkej batoh).

Ale jinak myslim neni rec o tomhle, ale o tech budkach pasovky, co stavi/obnovuji hned vedle... a to bylo uz zodpovezeno pred tvym elaboratem :)

skeptik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 07. 05. 2012, 14:03
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od skeptik »

Ale jinak myslim neni rec o tomhle, ale o tech budkach pasovky, co stavi/obnovuji hned vedle...

Však o těch "budkách pasovky" jsem psal :)
Ani se nestaví, ani se neobnovují. Jsou tam od počátku, jen byly kryty reklamní plachtou - kterou teď sundali. Asi bude nová a lepší :lol:

Jo a cestovní doklad se nekontroluje, páč v Schengenu ho nepotřebuješ.
Kontroluje se totožnost, aby se zjistilo, jestli ten boarding pas je skutečně Tvůj :)
Ale to je fakt jen detail

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Zajda »

Mám opět šílenou otázku:

Kámoš asi nepoletí na akci Alitalia Japonsko rychle a snadno v sedmi hodinách .... rád bych letěl místo něj s jeho doklady a boarding pasem. Podoba je ale spíš na hraně, takže by to bylo velké riziko.

1) Při T2 v PRG se jim na displeji objevuje předpokládám jméno cestujícího (jinak bych si přepsal jméno na původní letence a šel na svůj doklad)

2) Vzhledem k tomu, že už má biometrický pas to asi riskovat nebudu, ale jaká rizika vidíte v MXP, případně v NRT ... v FCO už bych šel na svůj vlastní pas...

3) Předpokládám, že systémy nejsou propojeny, že se u různých kontrol můžu prokázat různými doklady (svůj i jeho) pokud to půjde

PS: Vím že je to naprosto stupidní nápad, ale už o tom uvažuji letět na cizí letenku asi 2 roky, tak tohle je příležitost..sice asi i když to dopadne, tak z toho bude may výlet PRG - MXP . FCO - PRG ... ale chtěl bych to dát...kdyžtak napíšu report...buď z kanclu nebo z vězení, doufám, že na Ruzyni mají v celách wi-fi :)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od hafi »

mě nápad samotný přijde méně stupidní než se na to veřejně zeptat.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od whiskey »

Zhodou okolnosti mam za sebou (3 tyzdne dozadu) skusenost s imigracnymi oficiermi v BRU, zapricinenu rozlepenou identifikacnou kartou (stary OP, ma 9 rokov, na buduci rok uz nafasujem standardnu plastovu karticku konecne).
V praxi to vyzera nasledovne:
Obrázek

Obrázek

Pokusat sa letiet s cudzim pasom/letenkou na cudzie meno je IMHO vyborny napad. Odporucam este zobrat fotak ci kameru a ist si natocit nejake kasarne ci iny vojensky objekt po ceste... :roll:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od gr09 »

Pobyt ve vezeni bude aspirovat na TR roku, ale aspone jeden segment by to chtelo odletet :)

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Zajda »

hafi píše:mě nápad samotný přijde méně stupidní než se na to veřejně zeptat.


Jo, teď na Ruzyni posílí ostrahu na dalšího půl roku, každému vezmou otisky, aby náhodou Zajda neproklouzl...to víš, na mě jsou tak zvědavý...

Tak problémy s občankou znám ... v UK mě nechtěl pustit (naštěstí výjimečně jsme měl i pas) a teď na BTS při příletu mi pěkná celnice odporúčala, abych si ji vyměnil...což udělám teď v pátek, až půjdu volit :) stavím se na Mú.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od whiskey »

skor som mal na mysli tu sekciu cedule, ktora sa tyka fake, falsified etc. passports. To s obcianskym preukazom bolo len na vysvetlenie, ako sa mi dostalo moznosti si tie cedulky v "cakarni" vyfotit...


Odpovědět