Směnárny na letišti Praha

Odpovědět
wawelin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14. 08. 2014, 04:50
Stav: Offline

Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od wawelin »

Zdravim, jsem na foru novy, doufam ze poradite dobre :P.

Pokud uz tu takove tema je, tak se omlouvam za duplikat, nenasel jsem jej.

Otazka: jak to je nyni se smenarnama na Ruzynskem letisti, zvlaste treba v terminalu 2? Na webu pisou, ze je to otevreno do 23.hod a provozuje to nejaka spolecnost TRAVELEX, ale na jejich strankach ani jinde nemuzu najit kurz. Nevim jestli spatne, ale nekde jsem nasel 18,2 kc za dolar {vymena USD>CZK} coz je samozrejme smesne. Vite o tomhle nekdo neco nebo mate nejakou zkusenost?

Diky Kuba

PS omlouvam se za diakritiku kvuli US klavesnici


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Smenarny

Příspěvek od Night fly »

Na terminalu 2 smenarna urcite je, dokonce i u vydeje zavazadel. Ale kurs ma naprosto priserny, nereknu ti presne kolik (to kdyztak pristi patek), ale tech 18,20CZK/USD by me vubec neprekvapilo. Pokud opravdu potrebujes CZK hned na letisti, tak bych spis vyuzil bankomaty v priletove hale (napravo od vychodu od zavazadel). Taky zadna hitparada, ale taky rozhodne ne oj.b jako u Travelexu.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Smenarny

Příspěvek od Lkprak »

Já osobně chodím na letišti měnit peníze do pobočky Komerční banky, jež se nachází v té velké budově naproti terminálu 1 (to je ten barák, kde je i hotel Courtyard by Marriott). Nevím jak v porovnání s bankomaty v příletové hale, ale oproti směnárnám přímo v letištní hale je to nebe a dudy. Blbý je, že mají krátkou otevírací dobu. Více snad zde: http://www.kb.cz/pobocky-bankomaty/cs/h ... 56&detail=

wawelin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14. 08. 2014, 04:50
Stav: Offline

Re: Smenarny

Příspěvek od wawelin »

Aha, diky moc za odpoved. Asi se tomu skutecne vyhnu... nejaky haler bych prezil, ale korunu a vic to uz jako nee.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od kowal »

Kurzy směnáren na letišti jsou jedny z nejhorších v Praze, jsou cca 10-15 % od kurzů běžných směnáren. Takže například při kurzu 21 CZK/USD bývá na letišti nákup za 18 a prodej za 24. V lepším případě, někdy to bylo i horší.


salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od salamio »

Včerejší kursy Travelexu na příletech T2 (u zavazadel). Plus ještě poplatek 5% - dobrý business.
To už je jako bankomat na BHX, který mi předevčírem nabízel výběr liber s konverzí za nějakých 37,50 :D

Obrázek

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od alesesl »

salamio píše:Včerejší kursy Travelexu na příletech T2 (u zavazadel). Plus ještě poplatek 5% - dobrý business.
To už je jako bankomat na BHX, který mi předevčírem nabízel výběr liber s konverzí za nějakých 37,50 :D

Obrázek


Nikdy, nikde za zadnych mezinarodnich letistich neni vyhodny kurz. Par vyjimek se najde, ale kdyz uz neni zbyti, tak si vymenit minimalni castku a MHD, taxi atd a pak si vymenit ve meste. Ja mam dlouhodobe dobrou zkusenost s www.broadwaychange.cz naproti slovanskeho domu. Radsi bych si vybral z banktomatu. I tak ti to tva banka zauctuje nevyhodne, ale ne jako tito vykukove na letistich.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od dydzej »

alesesl píše: Ja mam dlouhodobe dobrou zkusenost s http://www.broadwaychange.cz naproti slovanskeho domu.

Takovych smenaren je po Praze nastesti cela rada, jedna ma hned dve pobocky v tesne blizkosti (120 m a 300 m) Tebou zminovane smenarny. Nicmene ty, jejichz majitele se vuci turistum chovaji jako nekteri prazsti taxikari, bohuzel prevazuji.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od Night fly »

alesesl píše:Nikdy, nikde za zadnych mezinarodnich letistich neni vyhodny kurz. Par vyjimek se najde...


Napr.na EZE nebo AEP jsou pobocky Banco de la Nacion, ktere meni za oficialni kurs. Ze ve meste u vekslaku dostanes za 1 USD misto 8 ARS i 11,50-12, to uz je jina story. Ale dokud se oficialni a paralelni kursy nelisily, dalo se na letistich menit stejne vyhodne jako ve meste. Obdobne na MEX - oficialni kurs je 13 MXN/USD, vcera rano jsem menil za 12,50. BOG, LIM - taky zadne extremni ulety. Naproti tomu odstrasujici priklad je GRU, tam je obdobna situace jako v PRG.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od velpa.66 »

Napr.na EZE nebo AEP jsou pobocky Banco de la Nacion, ktere meni za oficialni kurs. Ze ve meste u vekslaku dostanes za 1 USD misto 8 ARS i 11,50-12, to uz je jina story. Ale dokud se oficialni a paralelni kursy nelisily, dalo se na letistich menit stejne vyhodne jako ve meste. Obdobne na MEX - oficialni kurs je 13 MXN/USD, vcera rano jsem menil za 12,50. BOG, LIM - taky zadne extremni ulety. Naproti tomu odstrasujici priklad je GRU, tam je obdobna situace jako v PRG.


Chystám se do GRU .Je lepší měnit USD/ Euro nebo vybrat z bankomatu?
Dík.

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od salamio »

Viz třeba taky tady.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od hafi »

Ještě bacha na fintu, kterou jsem viděl na některých letištích myslím v Jižní Americe, ale i Asii. Pobočka na příletech - předpokládají, že přilétající nezná kurz vůči lokální měně, tedy se řídí jen rozptylem nákup-prodej (sám to tak občas dělám, zvláště pokud to není má cílová destinace, ale jen projíždím či přestupuji). Je-li rozptyl malý, tak je kurz celkem dobrý, když jsou to desítky procent, je to vojeb.

Tedy vypíšou kurz s malým rozptylem, od oka to vypadá, že musí kurz být dobrý, ve skutečnosti předpokládají, že na příletech nebude nikdo chtít valuty nakupovat, resp. když se tam někdo objeví, tak řeknou, že bohužel zrovna nemají. A tak můžou ty ceny za prodej valut výrazně podstřelit - a pak je odnesou na pobočku na odletech, kde je prodávají za zcela jiné kurzy...

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Směnárny na letišti Praha

Příspěvek od Avathar »

Já myslím, že kurz 1 USD za 18 Kč na letišti je pořád ještě dobrý, protože v centru (u Karlova mostu, na Václavské apod.) například mají kurz 13 Kč za dolar a 17 Kč za euro, pokud nemenis 1000 usd/eur a přijde jim to ok, dokonce i touristum to přijde ok, protože tam furt někdo mění...


Odpovědět