Mastercard lounge T1

Pajousek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 129
Registrován: 03. 07. 2012, 11:05
Oblíbené typy letadel: Boeing 777,737
Airbus A319,320,321,380
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Mastercard lounge T1

Příspěvek od Pajousek »

zdravím,

zjistil jsem, že jsem už 10 let členem Priority Pass v rámci Visa Advantage od jedné banky. Celkem mě to štve.....Je to zrovna, když ten účet ruším. Ta karta mi platí ale ještě 1,5 roku. Chci se zeptat, zda někdo kontoroluje, zda je ta karta ještě platná nebo jak to probíhá? Platnou kartou myslím to, jestli je propojená s nějakým účtem.

Pokud si budu chtít vstup do salonku zaplatit, jde to nějak po internetu si koupit voucher?

díky moc


velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od velpa.66 »

Při vstupu do salonku mi kartu kontrolují,ale co konkrétně,to jsem se nikdy neptal.
Vstup do salonku se dá koupit na stránkách letiště Praha

krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od krv »

Bacha na to, jakou "úroveň" členství máš - většinou bývá jen základní úroveň, která znamená, ze za vstupy se stejně platí (jen je nějaká pochybná sleva).

Vstup do salonku Mastercard je v Praze na T1 (a ve Vídni) zdarma pro vlastníky Mastercard World a vyšší (tj. většina Mastercard kreditních karet).

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Zdenek »

krv píše:Vstup do salonku Mastercard je v Praze na T1 (a ve Vídni) zdarma pro vlastníky Mastercard World a vyšší (tj. většina Mastercard kreditních karet).

Pokud letím z T2, lze nějak využít?

Pajousek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 129
Registrován: 03. 07. 2012, 11:05
Oblíbené typy letadel: Boeing 777,737
Airbus A319,320,321,380
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Pajousek »

Na webu banky je toto: "členství v mezinárodním programu Priority Pass opravňující vstup do více než 600 letištních salónků."

Můžete mě navést, kde se vstup kupuje na webu letiště? nikde to nemohu najít...nechce se mi to kupovat na místě

dále se chci zeptat:
- v salonku mohu pobýt pouze 2 hodiny?
- jídlo a pití zdarma?
- nabízí vstup zdarma i nějaká debetní karta? kreditní se mi moc brát nechce (třeba Citi), popř. jaká banka je na debetní se vstupem do salónků (cena není moc rozhodující, ale 10 let jsem za tu Advantage platil 600 měsíčně, takže bych radši něco levnějšího, pokud je

díky


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Fabo »

krv píše:Bacha na to, jakou "úroveň" členství máš - většinou bývá jen základní úroveň, která znamená, ze za vstupy se stejně platí (jen je nějaká pochybná sleva).

Vstup do salonku Mastercard je v Praze na T1 (a ve Vídni) zdarma pro vlastníky Mastercard World a vyšší (tj. většina Mastercard kreditních karet).


Jj, ta sleva je takova, ze nekdy je levnejsi to dokoupit jinak :)
Pokud tedy fakt nemas lepsi plan s alespon nekolika vstupy v cene (coz asi fakt ne), tak je jeden vstup za 24 eur

Co se tyce dalsich dotazu:
-normalne tam nebyva limit, ale nekde mozna byt muze.
-jidlo a piti zdarma. Nabidka muze byt omezena, ale plosne. tzn. treba mensi salonky nemaji teple jidlo a podobne.
-debetni sotva, a za ty penize kor nevim. Diners Club dava snad 5 vstupu rocne, ale s tim, ze 1 na den. Pak za neco kolem petistovky. Karta sama stoji 2000-2500 mesicne cca.

edit: davaj to samo za splneni nekterych podminek, zejmena vyse transakci. Ale jde to, budes proste treba tankovat na jejich kartu. Vyhoda je, ze krom toho se sbiraji body, ktere muzes vymenit za nejake odmeny, takze se ti alespon cast poplatku vrati.

Pajousek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 129
Registrován: 03. 07. 2012, 11:05
Oblíbené typy letadel: Boeing 777,737
Airbus A319,320,321,380
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Pajousek »

díky za obsáhlou odpověď....nebudu to riskovat s neplatnou Visa kartou a ten vstup si koupím....pokud se mi to zalíbí, pořídím asi nějakou lepší MasterCard, nebo kreditku od Citi - a za míle (5.000) si pak koupím vstup.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Fabo »

Mile jsou dalsi moznosti, nicmene pokud nenabiras o hodne vic jinym zpusobem (kreditka, hotely) tak se ti nevyplati. Takovy skok po europe mas treba za 500-1000 i s prestupem, to mas 5-10 letu nez nasbiras na jeden vstup...

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Burito »

Zdenek píše:
krv píše:Vstup do salonku Mastercard je v Praze na T1 (a ve Vídni) zdarma pro vlastníky Mastercard World a vyšší (tj. většina Mastercard kreditních karet).

Pokud letím z T2, lze nějak využít?

Ne, bohužel. Z T2 Tě na T1 bez patřičné letenky nepustí.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Fabo »

btw. kouknul jsem do Diners appky. v PRG a v MUC neni uvedeno casove omezeni. Ve FRA je omezeni na 3h.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od bepo »

Fabo píše:Diners Club dava snad 5 vstupu rocne, ale s tim, ze 1 na den. Pak za neco kolem petistovky. Karta sama stoji 2000-2500 mesicne cca

Tú cenu za Diners si trochu prehnal, na Slovensku stojí obyčajná 109 EUR a Austrian 129 EUR ročne, nie mesačne.na vstup do lounge treba minúť 300 EUR 2 mesiace pred vstupom. A neviem ako by kontrolovali čas strávený v lounge a ako by ťa vvhodili, vo FRA som bol ale už si nepamätám ako dlho

Pajousek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 129
Registrován: 03. 07. 2012, 11:05
Oblíbené typy letadel: Boeing 777,737
Airbus A319,320,321,380
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Pajousek »

díky za odpovědi...

co myslíte..vyplatí se vůbec do lounge jít? ještě nikdy jsem tam nebyl - lítám sice často, ale na letiště jedu vždy na poslední chvíli

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Fabo »

bepo: Sorry, tech 2000-2500 melo byt samozrejme rocne :lol:


Pajousek: Lounge na odletu se moc nevyplati, tedy pokud si ji platis. Pokud ji mas k dispozici (karticka, biz class...) tak se vyplati stavit se treba na kafe, nebo na "posilnenou" pokud nerad litas strizliv. Nez platit pet stovek za vstup, tak to si spis radsi dat to jedno kafe v kavarne v terminalu.

Jine to je na transferu, cekat nekolik hodin mezi lidma, v hluku, bez mista na sezeni treba, tam uz se to muse spis vyplatit. Zejmena pokud ma lounge lepsi nabidku jidla, tak se stavis treba neco zkousnout, mas klid, pohodli.

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Burito »

T1 je elegantnější než T2 s pěkným výhledem na plochu, povedeným interiérem a slušným cateringem (polévka, kuskus, penne s kuřetem - v době odletu KE) + solidními nápoji (jen změnili chilské víno za horší španělské). Za mne poprvé určitě ano s dostatečnou dobou na využití, na základě té zkušenosti pak už dle vlastní volby.

Pajousek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 129
Registrován: 03. 07. 2012, 11:05
Oblíbené typy letadel: Boeing 777,737
Airbus A319,320,321,380
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mastercard lounge T1

Příspěvek od Pajousek »

Stejně to ale aspoň jednou zkusím :D ta částka zase není tak vysoká. V životě jsem přišel o mnohem víc.

každopádně díky za info


Odpovědět