Security u vyhlídky

Odpovědět
marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Security u vyhlídky

Příspěvek od marthym »

Ahoj,

tak jsme byli po čase zase na vyhlídce u Kněževse a chytli jsme dobu, kdy šlo na vzlet letadlo LY (UP). Byli tam dva spotteři. Jeden s dělem, druhý s kamerou. Najednou přijelo auto, security, kluk cca 22 let, a začal je - byť celkem slušně - šacovat. Nejde mi o jednání samotné, spíš mě zarazily dvě věci. Nepředstavil se jako člověk, který to dělá kvůli Izraeli, přitom měl vestu s izraelskou vlajkou a logem El Alu. A na otázku, zda je to kvůli nim, řekl možná ano, možná ne a následovaly už trapné kecy o tom, že to se dělá normálně. Budiž... Ale tedy by mě zajímalo, jak je to ošetřeno, platí tedy zmíněná aerolinka něco navíc, nebo to dělá letiště dobrovolně? Víte někdo?


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Security u vyhlídky

Příspěvek od Globik »

marthym píše:Ahoj,

tak jsme byli po čase zase na vyhlídce u Kněževse a chytli jsme dobu, kdy šlo na vzlet letadlo LY (UP). Byli tam dva spotteři. Jeden s dělem, druhý s kamerou. Najednou přijelo auto, security, kluk cca 22 let, a začal je - byť celkem slušně - šacovat. Nejde mi o jednání samotné, spíš mě zarazily dvě věci. Nepředstavil se jako člověk, který to dělá kvůli Izraeli, přitom měl vestu s izraelskou vlajkou a logem El Alu. A na otázku, zda je to kvůli nim, řekl možná ano, možná ne a následovaly už trapné kecy o tom, že to se dělá normálně. Budiž... Ale tedy by mě zajímalo, jak je to ošetřeno, platí tedy zmíněná aerolinka něco navíc, nebo to dělá letiště dobrovolně? Víte někdo?

Mne by spíš zajímalo, jak jak je to právně - čí je ten pozemek? Pokud nepatří letišti, má snad nějaká soukromá ochranka právo někoho "šacovat"?

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Security u vyhlídky

Příspěvek od Robert »

Tak u plotu to bude asi stále pozemek letiště. Ale myslím si, že ani na soukromém pozemku nemá právo soukromá ochranka nikoho šacovat bez toho, že by s tím člověk souhlasil. Šacovat myslím zjišťovat totožnost, kontrolovat co máš u sebe apod.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Security u vyhlídky

Příspěvek od marthym »

Jo, myslím, že letiště má tohle ošetřené, když je to u hranic pozemku (vyhlídka dřív byla řekl bych zemědělská půda, pochybuju, že se to změnilo) - je to spíš forma prevence. Nicméně důkladně zkoumal batohy... S těmi financemi nikdo neví? :?:

Robinson22
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 04. 02. 2012, 20:54
Stav: Offline

Re: Security u vyhlídky

Příspěvek od Robinson22 »

Dle mého názoru,pokud se jednalo o příslušníka té jejich služby ( izraelské) ,tak tu si platí Izraelci sami. Na druhou stranu,pokud já bych tam byl,zavolam na ne policii. Mimo prostor letiště na toto zcela jiste neměli právo. Na letišti jsem pracoval,letadla ElAlu jsem odbavoval.Knezevskou vyhlídku znám taky velice dobře,býval jsem tam často a nic podobného se mi nikdy nestalo.


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Security u vyhlídky

Příspěvek od Robert »

marthym píše:Jo, myslím, že letiště má tohle ošetřené, když je to u hranic pozemku (vyhlídka dřív byla řekl bych zemědělská půda, pochybuju, že se to změnilo) - je to spíš forma prevence. Nicméně důkladně zkoumal batohy... S těmi financemi nikdo neví? :?:


Myslím si, že je na tvojí dobré vůli, jestli mu ukážeš obsah batohu nebo ne. Kdyby si odmítl a on měl nějaké podezření, tak by musel zavolat policii.


Odpovědět