Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Odpovědět
marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od marthym »

Vzhledem k absenci vlákna na další rok, dovolil jsem si založit...

A rovnou s dotazem: A3 sice navýšil kapacitu PRG-ATH na 6x týdně, ale marně pátrám po lince do HER (dva roky po sobě v letní sezoně 2x týdně). Zrušili?


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1318
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Lkprak »

Od června začne létat Vuleing z Prahy do Zürichu. Podle webu dopravce to zatím vypadá na lety v pondělí, středu a pátek, všechno v dopoledních hodinách (ZRH 8:00 - PRG 9:30/11:05 - ZRH 12:35). Jen je trochu divnej ten trochu delší pobyt v Praze. Info o lince přinesl na svém FB server azair.cz.

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od M-a-S »

V rozhovoru pro media (http://ekonomika.idnes.cz/rozhovor-s-se ... oprava_nio) Sincak uvadi, ze CSA v lete 2017 planuji spustit 5 novych linek. Ma nekdo nejake informace o ktere linky by se mohlo jednat?

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od RadekB »

M-a-S píše:V rozhovoru pro media (http://ekonomika.idnes.cz/rozhovor-s-se ... oprava_nio) Sincak uvadi, ze CSA v lete 2017 planuji spustit 5 novych linek. Ma nekdo nejake informace o ktere linky by se mohlo jednat?


:lol: :)) =)) :clap:

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Alca »

Aby té legrace nebylo málo, přikládám článek od odborníků z HN:

http://byznys.ihned.cz/c1-65520340-praz ... -na-cinany

Na jeho konci se hovoří o větších letadlech do New Yorku a Seoulu. Do New Yorku 764 (proti které je samozřejmě 333 prcek) a do Seoulu? Že by konečně předaly Korean Air ČSA nějaký ten předšrotový 744?

^:)^ klaním se odborníkům z HN...


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Fabo »

ČSA odkoupí od Malajsie A380 ale pssst :-D :-P

Sent from my D6503 using Tapatalk

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od M-a-S »

Alca píše: a do Seoulu? Že by konečně předaly Korean Air ČSA nějaký ten předšrotový 744?


A kde je receno, ze do Seoulu vetsi letadlo budou posilat CSA? Ze by treba Korean v lete posilal A380? :shock:

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Alca »

M-a-S píše:
Alca píše: a do Seoulu? Že by konečně předaly Korean Air ČSA nějaký ten předšrotový 744?


A kde je receno, ze do Seoulu vetsi letadlo budou posilat CSA? Ze by treba Korean v lete posilal A380? :shock:


Jsou vyšší třidy tak dobre obsazované u KE, aby si mohla dovolit poslat do Prahy 388, ve které ma mene economy sedacek, nez-li u 74I, takhle jsem uvazoval.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od flyingblue »

Alca píše:
M-a-S píše:
Alca píše: a do Seoulu? Že by konečně předaly Korean Air ČSA nějaký ten předšrotový 744?


A kde je receno, ze do Seoulu vetsi letadlo budou posilat CSA? Ze by treba Korean v lete posilal A380? :shock:


Jsou vyšší třidy tak dobre obsazované u KE, aby si mohla dovolit poslat do Prahy 388, ve které ma mene economy sedacek, nez-li u 74I, takhle jsem uvazoval.


Je treba videt kontext a prekladat z reklamstiny.

Na JFK bude litat 764 (coz je vetsi nez nic v zime) a do ICN bude litat 747 (coz je vetsi nez 772 v zime).

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od m@rtin »

Tak zatím je v rezervačních systémech do JFK uvedena 764 a následně opět 333. Korean Air mají na léto naplánovanou 773, což měly i v letošním roce, kterou pak změnily na 748.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Marty-t »

Hmm AirAsia v Praze ??? Dle článku http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... hy-1325575 o tom uvažují...

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od ogan »

tohle bych bral hodně s rezervou. V podstatě to samé už tvrdili před asi 5 lety :?

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od m@rtin »

Rád bych napsal konečně, ale nerad bych něco zakřiknul. Jestli něco v Praze na dálkovkách chybí, pak je to právě jihovýchodní Asie. A co jiného než Bangkok by to mělo být?

Optimistický scénář v mezích reálnosti dalších dálkových linek v Praze s výhledem do roku 2020 bych si představoval asi takto:
-celoroční Delta do New Yorku
-2. linka do USA (Atlanta, Chicago nebo San Francisco)
-2. frekvence Fly Emirates (pravda, na letech do Dubaje mne LF příliš nepřesvědčil)
-Qatar Airways
-Bangkok
-Shenzhen nebo Hong Kong (alespoň o jedné z těchto destinací mluví zástupci Aeroholdingu docela často)
-obnovení charterů do Tokia

Co dodnes nedokážu pochopit, je absence přímého leteckého spojení do Hanoje. Vietnamská komunita je podle mne dost velká na to, aby takovou linku alespoň 3x týdně uživila.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od krakra »

m@rtin píše:Rád bych napsal konečně, ale nerad bych něco zakřiknul. Jestli něco v Praze na dálkovkách chybí, pak je to právě jihovýchodní Asie. A co jiného než Bangkok by to mělo být?

Optimistický scénář v mezích reálnosti dalších dálkových linek v Praze s výhledem do roku 2020 bych si představoval asi takto:
-celoroční Delta do New Yorku
-2. linka do USA (Atlanta, Chicago nebo San Francisco)
-2. frekvence Fly Emirates (pravda, na letech do Dubaje mne LF příliš nepřesvědčil)
-Qatar Airways
-Bangkok
-Shenzhen nebo Hong Kong (alespoň o jedné z těchto destinací mluví zástupci Aeroholdingu docela často)
-obnovení charterů do Tokia

Co dodnes nedokážu pochopit, je absence přímého leteckého spojení do Hanoje. Vietnamská komunita je podle mne dost velká na to, aby takovou linku alespoň 3x týdně uživila.


Nějak jsem nepochopil tento bod: "-2. frekvence Fly Emirates (pravda, na letech do Dubaje mne LF příliš nepřesvědčil)", druhá frekvence Emirates by byla podle mě překvapení, podle vás by to chtělo, ale sám píšete, že load factor je malý, jak tomu mám rozumět?

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od ogan »

no nevim... myslim si, že kdyby ten load factor byl tak špatný, tak by už vrátili tripla


Odpovědět