Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Odpovědět
ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od ogan »

Tak ted jsem zvědavý zda začne ČSA létat do toho Reykjavíku, když to ted ohlásil Wizz? Nevěřim, že se tam uživí dva dopravci...


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Lkprak »

HighFlyer píše:
Orus-x píše:Tak u Říma tak nějak dlouhodobě platí, že hráčů na trhu na lince z Prahy je moc a někdo musí z kola ven. I tak budou pořád lítat 4 dopravci.. A to už v minulosti skončil easyJet.

Skutecnost hodna zaznamenani je, ze s Rimem konci Wizzair, zatimco CSA zustava. Az bude admin zase koncem roku delat anketu o udalost roku, tak na zapis do historie nominuji prave toto.



Podobně Wizzair před pár lety přestal létat z Prahy do Barcelony a Madridu, zatímco ČSA na těch linkách létá doposud.
Naposledy upravil(a) Lkprak dne 14. 02. 2017, 18:27, celkem upraveno 1 x.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Lkprak »

ogan píše:Tak ted jsem zvědavý zda začne ČSA létat do toho Reykjavíku, když to ted ohlásil Wizz? Nevěřim, že se tam uživí dva dopravci...



Oba dopravci létají jen dvakrát v týdnu a každý v jiné dny. Osobně bych tipnul, že se udrží oba dva. A nejspíš se i najdou tací, kteří poletí s jednou společností tam a s druhou zpět.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Nemec »

Letos OK nebude mít problém, na začátek prázdnin tam hodili i 3 týdně lety a levnější letenky už vyprodali, spíš pro ně může být problém, to pak zase rozlítat další rok, když Wizz bude celoroční, si myslím.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Airbus380 »

Nemec píše:Letos OK nebude mít problém, na začátek prázdnin tam hodili i 3 týdně lety a levnější letenky už vyprodali, spíš pro ně může být problém, to pak zase rozlítat další rok, když Wizz bude celoroční, si myslím.


Opravdu bude Wizz celoroční?


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Orus-x »

HighFlyer píše:
Orus-x píše:Tak u Říma tak nějak dlouhodobě platí, že hráčů na trhu na lince z Prahy je moc a někdo musí z kola ven. I tak budou pořád lítat 4 dopravci.. A to už v minulosti skončil easyJet.

Skutecnost hodna zaznamenani je, ze s Rimem konci Wizzair, zatimco CSA zustava. Az bude admin zase koncem roku delat anketu o udalost roku, tak na zapis do historie nominuji prave toto.

Tak ČSA se drží na FCO zejména proto, protože Alitalia a SkyTeam. Naopak třeba LOT zabalil z Varšavy Řím úplně už před několika lety a trh přenechal Alitalii, Wizz Airu a Ryanairu. Hlavní problém Wizz Airu na lince PRG-FCO se ale podle mě jmenuje Ryanair :D
Ten Island bude zajímavé sledovat, Wizz Air už tam lítá z Polska (gastarbeiteři) a Maďarska (??? tam skutečně neodhaduji, kdo je cílovka). Taky je tu například Germania, která tam v létě lítá za velmi příznivé ceny například z Drážďan a Norimberka, což už český trh ovlivnit docela může..

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od alesesl »

Ryanair

Po již dříve oznámeném spojení do Barcelony (denně), Madridu (denně) a Krakova (2x týdně) firma ve středu přišla s oznámením dalších linek do Budapešti (5x týdně), Boloni (3x týdně), Edinburghu (3x týdně), Eindhovenu (denně) a Malagy (2x týdně). Linka do Liverpoolu bude oproti původním plánům létat celý rok. Firma současně navýší i na zimu počty letů do Londýna na dva denně.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/budapest-ci-m ... oprava_suj

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Rofledman »

RYR se krásně u nás rozjíždí, naprostý luxus a jen tak dále :) Navíc další likvidační rána pro ČSA ^:)^

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od RadekFM »

Rofledman píše:RYR se krásně u nás rozjíždí, naprostý luxus a jen tak dále :) Navíc další likvidační rána pro ČSA ^:)^


a pro OSR, BRQ

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Lkprak »

Nemůžu si pomoct, ale když už všechny ty linky oznámili a novináři v čele s Janem Sůrou jim svými články udělali v podstatě bezplatnou reklamu, měli to dát rovnou do prodeje. Takhle se na ten jejich web plno lidí podívá a tam nic...žádná z nových linek v nabídce. Myslím, že celkem error.
Jinak díky moc za Malagu, mám jí dlouho v plánu, ale ceny, za které to nabízely TVS, mně nějak neoslovovaly.

Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Mtargem »

Rofledman píše:RYR se krásně u nás rozjíždí, naprostý luxus a jen tak dále :) Navíc další likvidační rána pro ČSA ^:)^

Já tedy nevím, dobře znám jen linku OK mezi PRG a BRU, ale musím říct, že od konce loňského roku, kdy změnili prodejní "balíčky" a v podstatě snížili ceny, jsou letadla na téhle lince dost plná. Letos mám za sebou (zatím) sedm letů a kromě pátku 6. ledna, kdy bylo v letadle přesně 25 cestujících (nedalo mi, abych to nespočítal, když jsem viděl to prázdné letadlo :wink: ), byla zatím vždy obsazenost přes 90 %. Jasně, jedna linka (zvlášť do BRU) ještě nic nevypovídá o celkové situaci, ale stejně mám pocit, že změnou cenové politiky se poněkud přiblížili konkurenci.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Lkprak »

Mtargem píše:
Rofledman píše:RYR se krásně u nás rozjíždí, naprostý luxus a jen tak dále :) Navíc další likvidační rána pro ČSA ^:)^

Já tedy nevím, dobře znám jen linku OK mezi PRG a BRU, ale musím říct, že od konce loňského roku, kdy změnili prodejní "balíčky" a v podstatě snížili ceny, jsou letadla na téhle lince dost plná. Letos mám za sebou (zatím) sedm letů a kromě pátku 6. ledna, kdy bylo v letadle přesně 25 cestujících (nedalo mi, abych to nespočítal, když jsem viděl to prázdné letadlo :wink: ), byla zatím vždy obsazenost přes 90 %. Jasně, jedna linka (zvlášť do BRU) ještě nic nevypovídá o celkové situaci, ale stejně mám pocit, že změnou cenové politiky se poněkud přiblížili konkurenci.



No, když se to teda nakouslo...Ryan se s ČSA střetne jen na linkách do Budapešti a Boloně.
V případě Budapešti je to jasné, Atrka ČSA létající ráno a večer (a někdy i dopoledne) míří přeci jenom na trochu jinou klientelu, než na kterou bude mířit Ryan. Ten vezme cestující spíš autobusům a vlakům, i když při cenách kolem 500 korun OW právě u těch vlaků/autobusů si nejsem jist, jestli zrovna tahle linka má šanci na přežití.
A co se týče Boloni - ČSA se dokázalo se svými Atrky udržet na "sousední lince" do Benátek navzdory trojnásobné low-cost konkurenci (Wizz, EasyJet, Volotea), tak je možné, že se udrží i tady.
Spíš bych tipnul, že se Transavia bude pakovat z linky do Eindhovenu a jestli si EasyJet udrží linku do Edinburku, to jsem opravdu upřímně zvědav.
Naposledy upravil(a) Lkprak dne 15. 02. 2017, 21:59, celkem upraveno 1 x.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Airbus380 »

Ohledně konkurence pro ČSA myslím, že největší hrozbou z nově otevíraných linek bude právě Boloňa a Reykjavík. BUD je skutečně cílen na zcela odlišnou klientelu, v Barceloně asi je v pohodě prostor pro tři aerolinky a Madrid jakbysmet, navíc OK vozí transfery pro IB, takže opět jiná klientela.

Souboj v Edinburghu bude zajímavý, ale i tady myslím, že je prostor pro dva dopravce, minimálně přes sezónu určitě.

Transavia to podle mě zabalí. Anebo by se mohla vrátit do Rotterdamu, to by mě moc potěšilo.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Lkprak »

Airbus380 píše:Ohledně konkurence pro ČSA myslím, že největší hrozbou z nově otevíraných linek bude právě Boloňa a Reykjavík. BUD je skutečně cílen na zcela odlišnou klientelu, v Barceloně asi je v pohodě prostor pro tři aerolinky a Madrid jakbysmet, navíc OK vozí transfery pro IB, takže opět jiná klientela.

Souboj v Edinburghu bude zajímavý, ale i tady myslím, že je prostor pro dva dopravce, minimálně přes sezónu určitě.

Transavia to podle mě zabalí. Anebo by se mohla vrátit do Rotterdamu, to by mě moc potěšilo.


Jo, ještě jsem zapomněl na ten Madrid a Barcelonu. Souhlas s Tebou Kryštofe, Madrid i Barcelona tři dopravce podle mně uživí (v případě Barcelony teda čtyři, létává tam ještě TVS/Smartwings).

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2017

Příspěvek od Nemec »

Mtargem píše:
Rofledman píše:RYR se krásně u nás rozjíždí, naprostý luxus a jen tak dále :) Navíc další likvidační rána pro ČSA ^:)^

Já tedy nevím, dobře znám jen linku OK mezi PRG a BRU, ale musím říct, že od konce loňského roku, kdy změnili prodejní "balíčky" a v podstatě snížili ceny, jsou letadla na téhle lince dost plná. Letos mám za sebou (zatím) sedm letů a kromě pátku 6. ledna, kdy bylo v letadle přesně 25 cestujících (nedalo mi, abych to nespočítal, když jsem viděl to prázdné letadlo :wink: ), byla zatím vždy obsazenost přes 90 %. Jasně, jedna linka (zvlášť do BRU) ještě nic nevypovídá o celkové situaci, ale stejně mám pocit, že změnou cenové politiky se poněkud přiblížili konkurenci.


Ten BRU je hodně zajímavý, před změnou těch tarifů lítalo max 80 lidí, teď to většinou lítá plný, jen by mě zajímalo, o kolik ale klesla průměrná cena letenky...


Odpovědět