Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Odpovědět
Frimlik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09. 05. 2017, 15:42
Stav: Offline

Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od Frimlik »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jak je to s alkoholem v palubním zavazadle, kdyby byl ve 100ml lahvičkách.
Když jsem loni letěl do Londýna, bezpečák v Ostravě mi zabavil 100ml lahvičky se slivovicí, které byly v průhledném sáčku. Když jsem si ale přečetl odpovědi na podobný dotaz tady na fóru, toto by se nemělo stávat - přes security by měl takto balený alkohol normálně projít.
Protože už si ale nejsem jistý vůbec ničím, ptám se raději, jaký je nejlepší způsob jak eliminovat nebo alespoň minimalizovat riziko vyloučení lahviček ze zavazadla. Slivovice je domácí a do lahviček tedy není balena originálně, pouze se do nich rozlije.

Díky za odpovědi.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od MarcosFT »

Zadny problem - minuly tyden jsem si vezl takhle tatra tea na trase BUD-TXL-ARN-CPH-MIA-ORD v lahvinkach od Aloe Vera a kazdymu to bylo uplne fuk.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od Lkprak »

Sekuriťak v Ostravě postupoval v podstatě správně. On je malinko problém, že alkohol s větším obsahem než 70% by se neměl přepravovat vůbec, protože se to bere už jako hořlavina (takže pozor, až budete kupovat absinty, některé z nich mají víc než těch 70%). Tady použil asi výklad, jelikož to není v originálním obalu, nevím, kolik to má procent, tak to nepustím.

Na druhou stranu nejsem naivní, věřím tomu, že spoustě z Vás už něco takového prošlo, ale rozhodně bych na to nespoléhal

Frimlik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09. 05. 2017, 15:42
Stav: Offline

Re: Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od Frimlik »

To je právě ono - není to v originálním obalu, takže v podstatě nevím, co to je a půjde to ven. Ale na druhou stranu si říkám, že takhle by mohli postupovat úplně se vším, co je jen nalito v takových těch lahvičkách z cestovních setů. Např. naliju si šampon do lahvičky a sekuriťák si řekne "hele, cosi zeleného, nevím, co to je, tak pryč s tím." A to by byla zase blbost...

Jinak cosi o zákazu přepravy 70% alkoholu už jsem také četl. Naše slivovice má ale, pokud vím, kolem 50 %.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od Lkprak »

Frimlik píše:To je právě ono - není to v originálním obalu, takže v podstatě nevím, co to je a půjde to ven. Ale na druhou stranu si říkám, že takhle by mohli postupovat úplně se vším, co je jen nalito v takových těch lahvičkách z cestovních setů. Např. naliju si šampon do lahvičky a sekuriťák si řekne "hele, cosi zeleného, nevím, co to je, tak pryč s tím." A to by byla zase blbost...

Jinak cosi o zákazu přepravy 70% alkoholu už jsem také četl. Naše slivovice má ale, pokud vím, kolem 50 %.


Pokud budete v neoznačených látkách vozit neznámou látku a securiťáci budou mít podezření, že to fakt není ten šampón nebo jiná neškodná látka, je možné, že zavolají někoho, kdo to prověří.

U toho alkoholu fakt byl ten problém, že ten je jaksi cítit a poznat, jestli zrovna tenhle má 50, 60 nebo 80%, jde takhle na gatu celkem těžko.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od Globik »

Taková "blbá" poznámka: Ví někdo, zda se na rentgenu rozpozná lihovina od šamponu, odličovače na nehty, ústní vody apod.? Pokud ne, tak to byla dost blbá náhoda.

Frimlik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09. 05. 2017, 15:42
Stav: Offline

Re: Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od Frimlik »

Abych to uvedl na pravou míru - on se mě zeptal, co v tom je, a já mu odvětil, že domácí slivovice. Takže ten vyhazov byl nejspíš kvůli té hořlavosti.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od Globik »

Pro tyto účely se myslím vyplatí nakoupit si 100 ml skleněné miniplacatice s obsahem lihoviny o stejné barvě, jako míním převážet. Tedy pokud chci vézt slivovici, tak si koupit slivovici, borovičku apod. Obvykle mám jednu třeba od koňaku a v tom třeba whisky a nikdy se mi nestalo, že by někdo zkoumal, zda není porušený uzávěr nebo to vůbec řešil. Ale samozřejmě je mi jasné, že je asi rozdíl, jestli tam mám jednu a pak zubní pastu, sprcháč apod. nebo jestli tam těch placek bude třeba šest a nic jiného.

johnnybeverley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 04. 01. 2014, 19:04
Bydliště: Glasgow
Stav: Offline

Re: Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od johnnybeverley »

V tomto je najlepsie BTS, kde je uz za security trafika, kde sa da kupit 3dcl ploskacka vodky, borovicky apod za cca 2.50 euro. To je podla mna svetovy unikat...

kraken
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 07. 08. 2009, 11:36
Stav: Offline

Re: Alkohol na palubě v neoznačených lahvičkách

Příspěvek od kraken »

Vozím pravidelně slivovici v neprůhledných 100 ml lahvičkách z IKEA a zatím bez problémů. Kdyby se někdo ptal, tak doporučuji říct, že je to ústní voda. Tam je taky alkohol a ruku na srdce, slivovice je vlastně taková ústní voda :lol:


Odpovědět