Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

Airbus380 píše:Já bych z toho teda kovbojku dělal a to dost velkou. Tohle se prostě na veřejnost vůbec nemělo dostat a jen to ukazuje na přístup a vrcholný amaterismus. S takovou to opravdu daleko nedotáhnou.


tady se příkláním k Airbus380. pro mě je to jen další z indicií že za celým projektem stojí buď hloupost nebo zlý úmysl :D


Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

pepa007 píše:tady se příkláním k Airbus380. pro mě je to jen další z indicií že za celým projektem stojí buď hloupost nebo zlý úmysl :D

V tuto chvíi tam visí černá obrazovka s nápisem:
Blue Air
Maintenance je zapnutý
Webové stránky budou brzy k dispozici
© Blue Air 2018

Takže už aspoň víme, že stopy vedou na Balkán. Pokud je tomu tak skutečně, pak v tom fakt nic nehledejte. Mám s Rumunskou mentalitou v profesionální sféře dlouhodobé zkušenosti; takovým detailům oni nepřikládají velký význam.

Naopak mi z toho spíš vychází, že pokud se v tom angažuje mateřská firma víc, než tvrdili hoši z hejtmanství, pak to asi bere 0B vážněji, než jen jako ACMI. To by nemuselo být špatné znamení.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

Karel_x píše:Takže už aspoň víme, že stopy vedou na Balkán.


který stopy vedou na balkán? já vidím jen jednu stopu a to že doménu registrovala grážová firma z nějké vesnice za brnem :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od JackBrno »

pepa007 píše:
Airbus380 píše:Já bych z toho teda kovbojku dělal a to dost velkou. Tohle se prostě na veřejnost vůbec nemělo dostat a jen to ukazuje na přístup a vrcholný amaterismus. S takovou to opravdu daleko nedotáhnou.


tady se příkláním k Airbus380. pro mě je to jen další z indicií že za celým projektem stojí buď hloupost nebo zlý úmysl :D

Bych to tak nehrotil :) Tohle a mnohem horší úniky na webu se staly i daleko větším a "serióznějším" firmám. Prostě někdo něco zkoušel a zapomněl vypnout veřejné zobrazení, to se stalo i mě :) Zase si uvědomte, že běžný člen cílové skupiny nebude takto šmejdit po internetu, jestli tam něco náhodou nenajde, ten čeká až bude osloven informací, že se prodávají letenky a až uvidí reklamy na šalinách :) Tohle je naprostá prkotina...

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

pepa007 píše:
Karel_x píše:Takže už aspoň víme, že stopy vedou na Balkán.

který stopy vedou na balkán? já vidím jen jednu stopu a to že doménu registrovala grážová firma z nějké vesnice za brnem :lol:

Na balkánský původ jsem soudil z toho, že je tam napsané
© Blue Air 2018
a nikoliv "© Blue Air Moravia Transport 2018". Ale není to jisté, pochopitelně si na netu může kdokoliv cokoli napsat. Proto jsem také psal: Pokud je tomu tak skutečně...

Většinou se podobné práce zadávají ven, kdo vybral tuto údajnou "garážovou" firmu a kdo ji platí, nikdo z nás asi neví. Já osobně pracuji ve velké firmě, ale nad "garážovými" rozhodně nos neohrnuji. Vím ze zkušenosti, jak snadno dělají podobné chybičky všichni, od těch nejmenších až po velké globální hráče. Něco z toho dovozovat, kromě toho, že už se pracuje na stránkách, je prostě absurdní. Je to stejně absurdní, jako zpochybňovat něčí inteligenci třeba proto, že nepíše velká písmena ani na začátku věty, ani u místopisných jmen, o interpunkcích a skloňování nemluvě :-). Nic ve zlém, chci tím jen říct, že někteří lidé jsou třeba jazykoví pedanti a jiní mají rádi svobodnější mluvnický projev. Co je lepší? Nepřipomíná tato otázka naši diskusi, kdy z jakéhosi bezvýznamného úniku pracovní verze stránek se hodnotí ne/schopnost dotáhnout projekt k úspěšnému závěru?


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Hledal jsem z Brna nějaké letenky na podzim a k mému překvapení to vyhledalo i odlety z kódu ZDN - první segment operovaný vlakem do Vídně. Konkrétně se jednalo o návazné lety Thai do Bankoku. Pro mě docela zajímavé zjištění. Zatim jsem jel do VIE buď autem nebo autobusem, vlakem to mám naplánované v únoru. Doba jízdy i s přestupem 2:04.

orel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 01. 2010, 17:11
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od orel »

Když si takhle čte člověk zprávy o počasí a z dopravy, tak si nemohu pomoci a pořád mi vyvstává na mysl ATR 42 ČSA jak tuto děsnou dálnici do Prahy (D1) přeletí a pohodlně dosedne na Ruzyni (a naopak). Bráno s nadsázkou, v některé dny by tato vnitrostátní linka lovila cestující jako sardinky a nejen ty co přestupují v Praze dál. Kdoví, třeba jednou... :lol:

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od bubo »

no ja nevim, vlakem je to 2.5 hod a jezdi co hodinu bez toho, abych tam musel byt byt 30 minut predem...mam letadla rad, dneska jsem stal 20 minut na vetru jenom abych uvidel odstartovat vrtulnik - patrne prvni zalet, ale z Brna do Prahy pojedu vlakem a myslim, ze to je spravne.
Mit na LKTB GA stojankce postavene svoje letadlo, tak bych asi zmenil nazor (10 min po prijezdu na letiste nahozeni motoru) a to jenom nekdy, ale jinak to fakt nema cenu....a LKPR uz neni ten "hub" co v roce 2006. Takze FRA, MUC, AMS, ZHR nebo prinejhorsim CDG ;-)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jencik »

A čo ta hodina z Hlavaku na letisko? Prip dva prestupy MHD, ak nejde AE a to ešte nesmie byť problém na koridore.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

bubo píše:no ja nevim, vlakem je to 2.5 hod a jezdi co hodinu bez toho, abych tam musel byt byt 30 minut predem... z Brna do Prahy pojedu vlakem a myslim, ze to je spravne.


To se jednoduše napíše, ale život je složitější. Právě se chystám na služebku,VIE-MUC-HND. Z BRQ to nešlo, na přestup v MUC byl jen 40min, a já zase tolik adrenalinu nemusím (o astronomické ceně za letenku ani nemluvě). Takže nakonec zase z VIE. Jenže máme sněhové kalamity a nikdo neví, jak budou vlaky jezdit. Anebo autobusy. Musí se počítat i s tím, že vláček Wien Hbf - VIE také přijíždí z dálky a může také také nachytat různá zpoždění. Takže, o kolik dřív by člověk měl vyjet? Vybíráte si mezi dvěma zly - buď čumět hodiny na letišti, nebo se stresovat, jestli mi neuletí letadlo, pokud někde zamrznu...

Zpět podobně HND-FRA-VIE, přistání tuším 23:10 - nejbližší spoj až někdy v 7 ráno. Nebo jet přes Blavu, to by se dalo stihnout ve 4... Jenže v té době už budu víc než 24 hodin na nohou, takže nakonec jedině taxi. Až to začnete doopravdy plánovat, tak často zjistíte, že život není tak jednoduchý, jak by se z jízdních řádů mohlo zdát.

xvick
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 02. 2008, 13:22
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od xvick »

Tak BRQ něco přes 470 000 za rok 2017 ... viz http://www.brno-airport.cz/letiste/tisk ... -pasazeru/

ajax07
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 24. 11. 2015, 14:56
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od ajax07 »

https://www.airways.cz/zprava/wizz-air- ... y-v-praze/

Za to taky může Jm hejtman Šimek, jak se tady někteří vyjadřovali, když Wizz Air skončil s Brnem?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

ajax07 píše:https://www.airways.cz/zprava/wizz-air-oznamil-uzavreni-zakladny-v-praze/

Za to taky může Jm hejtman Šimek, jak se tady někteří vyjadřovali, když Wizz Air skončil s Brnem?

Wizz Air skončil s Brnem, neskončil globálně. Nárůst počtu cesťáků je globálně, není to brněnská záležitost. Srovnáváš nesrovnatelné.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od CheckFlyer »

xvick píše:Tak BRQ něco přes 470 000 za rok 2017 ... viz http://www.brno-airport.cz/letiste/tisk ... -pasazeru/


Skvělý! Oproti minulému roku zatím všechny (zveřejněné) letiště v Česku rostly – PRG 17 %, PED přes 100 %, BRQ 12 %. :-bd

ajax07
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 24. 11. 2015, 14:56
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od ajax07 »

Globik píše:
ajax07 píše:https://www.airways.cz/zprava/wizz-air-oznamil-uzavreni-zakladny-v-praze/

Za to taky může Jm hejtman Šimek, jak se tady někteří vyjadřovali, když Wizz Air skončil s Brnem?

Wizz Air skončil s Brnem, neskončil globálně. Nárůst počtu cesťáků je globálně, není to brněnská záležitost. Srovnáváš nesrovnatelné.


Můj příspěvek zřejmě nebyl pochopen. Tak jinak. Je třeba si přečíst článek o zrušení báze Wizz Airu v Praze a omezení linek. Když Wizz Air končil s linkami z Brna, někteří obviňovali hejtmana Šimka, že s Wizz Airem špatně nebo málo vyjednával. Současný vývoj v Praze s Brně nesrovnávám, ale tvrdím, že jde o projev širšího obchodního záměru Wizz Airu přesunout své aktivity na jiné trhy a postupně omezovat působení v ČR, možná až do úplného opuštění tohoto trhu. To potvrzuje, že za ukončení linek z Brna Šimek nemůže, že šlo o důsledek širší strategie Wizz Airu. Tož tak. Věřím, že myšlenka je srozumitelná.


Odpovědět