Ostrava

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Status: Offline

Re: Ostrava

Příspěvekod jdr » 07. 02. 2018, 08:08

Letiště Leoše Janáčka Ostrava stagnuje aneb Temno nad Mošnovem
Zdroj: https://opavsky.denik.cz/z-regionu/leti ... 80207.html

alesesl
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod alesesl » 09. 02. 2018, 11:36

pepa007
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: E190, A319, A340, A350

Příspěvekod pepa007 » 09. 02. 2018, 11:54

Co to je za kraviny?

Mimochodem, SW lítá Ostrava-Paříž? Když jsem si to zkoušel vyhledat na jejich webu, tak mi to nabídlo jen s přestupem v Praze za pouhých 50 tisíc. To je panečku lowcost! Proti tomu je ten New York za 20 za hubičku :-)

RenierX
Nováček
Nováček

Příspěvekod RenierX » 09. 02. 2018, 11:56

Je to skoro 4 roky starý článek.

pepa007
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod pepa007 » 09. 02. 2018, 13:27

RenierX píše:Je to skoro 4 roky starý článek.

aha :D nejsmutnější na tom je, že to není poznat :D

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod RadekFM » 09. 02. 2018, 23:43

Možná by raději měli vypsat návazné linky ryanu z BGY a STN ve dny kdy to líta. Lidi netuší že se tak můžou jednoduše dostat na zajímavé místa v Evropě za celkem dobré ceny a nemusí se trmácet do Katowic a nebo ze sebe nechat vytřepat duši v airport expressu v Praze.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod Petr31 » 10. 02. 2018, 15:53

RadekFM píše:Možná by raději měli vypsat návazné linky ryanu z BGY a STN ve dny kdy to líta. Lidi netuší že se tak můžou jednoduše dostat na zajímavé místa v Evropě za celkem dobré ceny a nemusí se trmácet do Katowic a nebo ze sebe nechat vytřepat duši v airport expressu v Praze.

..no jestli tam lidi neumí číst, používat vyhledávač a myslet, to snad aby raději zůstali doma za pecí.Nadělají méně škody sobě i ostatním... :D

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod RadekFM » 10. 02. 2018, 17:56

Petr31 píše:
RadekFM píše:Možná by raději měli vypsat návazné linky ryanu z BGY a STN ve dny kdy to líta. Lidi netuší že se tak můžou jednoduše dostat na zajímavé místa v Evropě za celkem dobré ceny a nemusí se trmácet do Katowic a nebo ze sebe nechat vytřepat duši v airport expressu v Praze.

..no jestli tam lidi neumí číst, používat vyhledávač a myslet, to snad aby raději zůstali doma za pecí.Nadělají méně škody sobě i ostatním... :D

to je zase blábol. Jasně, že není problém si dohledat konkrétní cestu. Ale tady jde o to vytvořit vůbec i tu poptávku, udělat reklamu, naučit to ty lidi, kteří doposud byli schopní maximálně koupit zájezd s CK. Málokdo asi tuší, že např OSR-BCN se dá koupit za cca 1500 Kč zpátečka. To je podle mě super cena. Pohodlný přestup v BGY v řádu hodin, žádné nocování na letišti a podobné nesmysly.

pepa007
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod pepa007 » 10. 02. 2018, 20:32

RadekFM píše:
Petr31 píše:

to je zase blábol. Jasně, že není problém si dohledat konkrétní cestu. Ale tady jde o to vytvořit vůbec i tu poptávku, udělat reklamu, naučit to ty lidi, kteří doposud byli schopní maximálně koupit zájezd s CK. Málokdo asi tuší, že např OSR-BCN se dá koupit za cca 1500 Kč zpátečka. To je podle mě super cena. Pohodlný přestup v BGY v řádu hodin, žádné nocování na letišti a podobné nesmysly.

Souhlas. Já letectvím docela žiju, ale zdaleka nemám přehled co se kde dá rozumně navázat. Dokonce se občas nestačím divit když otevřu Ryanair nebo Wizzair kam všude se dá dostat i přímo z Katowic, Bratislavy, atd.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod Petr31 » 10. 02. 2018, 22:33

RadekFM píše:
Petr31 píše:

..ne pánové, to je rozdíl asi generační a přístupu k životu.Považuji se za aktivního člověka, který se o sebe umí postarat sám, hlavu nenosím jen proto, aby mi nepršelo do krku.Tudíž zase nerozumím lidem, kterým musí někdo vytvořit "poptávku" a namalovat bilboardy, aby slezli z pece....páč jinak by vlastně ani nevěděli, co mají dělat :crazy: Nebudeme mi to věřit, ale nikdy jsem se v životě nestačil nudit,i když mi brzy bude 50 a jsem vlastně zpátečnický retrokus..Ani jsem nepotřeboval nápovědu, různé předříkávače, kouče a poradce.... Takže cestování zdar :lol:

pepa007
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod pepa007 » 11. 02. 2018, 00:16

Petr31 píše:
RadekFM píše:
Petr31 píše:

..ne pánové, to je rozdíl asi generační a přístupu k životu.Považuji se za aktivního člověka, který se o sebe umí postarat sám, hlavu nenosím jen proto, aby mi nepršelo do krku.Tudíž zase nerozumím lidem, kterým musí někdo vytvořit "poptávku" a namalovat bilboardy, aby slezli z pece....páč jinak by vlastně ani nevěděli, co mají dělat :crazy: Nebudeme mi to věřit, ale nikdy jsem se v životě nestačil nudit,i když mi brzy bude 50 a jsem vlastně zpátečnický retrokus..Ani jsem nepotřeboval nápovědu, různé předříkávače, kouče a poradce.... Takže cestování zdar :lol:

Ten problém není jen “peciválství”. Spousta lidí je aktivních, jen prostě v jiných oblastech. Hrabání se v letenkách jim nepřináší požitek a od určitýho bodu ani užitek. Tak jako v každým jiným businessu - lidi často nemůžou toužit po něčem, o čem neví, že vůbec existuje. S tím máme každej jeden z nás osobní zkušenost, že ano? ;-)

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod RadekFM » 11. 02. 2018, 09:03

pepa007 píše:Ten problém není jen “peciválství”. Spousta lidí je aktivních, jen prostě v jiných oblastech. Hrabání se v letenkách jim nepřináší požitek a od určitýho bodu ani užitek. Tak jako v každým jiným businessu - lidi často nemůžou toužit po něčem, o čem neví, že vůbec existuje. S tím máme každej jeden z nás osobní zkušenost, že ano? ;-)

Přesně, líp bych to neřekl.
To je argument ve stylu, proč si kupuješ nábytek v ikei? Máš přece ruce a hlavu. Stačí nakoupit materiál a ten stůl si vyrobit sám.

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod RadekFM » 13. 02. 2018, 21:28

Zkusil jsem přes azair vyhledat kam se dá dostat z OSR za přijatelné peníze s lowcostem (ryan, wizz, easyjet). Dal jsem max jeden přestup (BGY,STN) a bez nocování na letišti.Vynechal jsem nelogické lety které míří každý opačným směrem. Přílet je pak zase do OSR.

Namátkově:

Mallorca
Barcelona
Alicante
Madrid
Catania
Alghero
Porto
Istanbul
Manchester
Edinburgh
Glasgow
Lamezie Terme
Copenhagen
Atény

pepa007
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod pepa007 » 14. 02. 2018, 13:03

RadekFM píše:Zkusil jsem přes azair vyhledat kam se dá dostat z OSR za přijatelné peníze s lowcostem (ryan, wizz, easyjet). Dal jsem max jeden přestup (BGY,STN) a bez nocování na letišti.Vynechal jsem nelogické lety které míří každý opačným směrem. Přílet je pak zase do OSR.

Namátkově:

Mallorca
Barcelona
Alicante
Madrid
Catania
Alghero
Porto
Istanbul
Manchester
Edinburgh
Glasgow
Lamezie Terme
Copenhagen
Atény

Super, díky!

Ale je nutno vzít do úvahy ještě několik dalších faktorů. Uvedu na příkladu Madridu, kterej mám na TODO listu:

Při odletu z Ostravy bude přílet do Madridu večer v 20:25 a odlet z Madridu ráno v 10:50 - to prakticky znamená 1-2 zbytečný noci v Madridu navíc, což není nejlevnější.

Proti tomu můžeš najít přímej let z Prahy s příletem v 14:05 a odletem zpátky v 13:35, to je přecejen o dost lepší, trvá to stejně, cenově o dost levněji.

Pro ostraváky přichází v úvahu třeba i přímej let z Krakova s příletem 15:00, odletem zpátky 18:25 a směšně nízkou cenou (1700,- rt).

Pro mě s Olomouce taky přichází v úvahu Eurowings z Vídně s příletem 13:25 a odletem zpátky v 19:35 - to mám prakticky skoro 2 dny v Madridu navíc "zadarmo" jen díky časům, ale cenově o něco výš samozřejmě.

Nicméně to hraju ďáblova advokáta, protože se tím vracím ke své původní myšlence: tohleto nahoře si dokážu najít já, protože mám přehled, ale podle mě naprostá většina lidí si tohle dohledat neumí a nechce se jim hrabat v letenkách.

Takže kdyby jim letiště Ostrava dalo letáček kde bude napsanej příklad Ostrava-Madrid (přestup Milán/Londýn), 6 hodin cesty, cena ~4000 Kč, tak je to pro spoustu lidí dostatečně zajímavá informace o které netušili, a zároveň jim nestojí za to hledat alternativu, která bude o blbých 1000 Kč levnější.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod alesesl » 14. 02. 2018, 14:41

pepa007 píše:Takže kdyby jim letiště Ostrava dalo letáček kde bude napsanej příklad Ostrava-Madrid (přestup Milán/Londýn), 6 hodin cesty, cena ~4000 Kč, tak je to pro spoustu lidí dostatečně zajímavá informace o které netušili, a zároveň jim nestojí za to hledat alternativu, která bude o blbých 1000 Kč levnější.

Jen do te doby, pokud jim to na prestupnim bode neuleti, protoze prestupy nebudou garantovane v ramci Low Costu. Pokud se jim to stane, tak se na OSR priste vykaslou a poleti radsi primo odnekud jinudy.

Zpět na “Ostatní česká letiště”