Ostrava

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
robint
Cestující Economy (low-cost)
Status: Offline

Re: Ostrava

Příspěvekod robint » 02. 06. 2019, 10:05

Dog píše:
majkl666 píše:Co několikrát avizovaná nová linka do WAW, někdo nějaké info? Je konec května a stále nic a co vím, tak plán byl začít lítat někdy v záři.

Ředitel to řekl jasně: "Nemůžu vám více sdělit, protože LOT si chce tuto novinku ohlásit sám v květnu".
Jelikož už je červen, tak mi z toho vyplývá, že příští rok je taky květen....

údajně LOT čeká na obnovení provozu Maxů.... asi nemají čím to do Ostravy v tuto chvíli létat

Dog

Příspěvekod Dog » 02. 06. 2019, 21:18

robint píše:
Dog píše:
majkl666 píše:Co několikrát avizovaná nová linka do WAW, někdo nějaké info? Je konec května a stále nic a co vím, tak plán byl začít lítat někdy v záři.

Ředitel to řekl jasně: "Nemůžu vám více sdělit, protože LOT si chce tuto novinku ohlásit sám v květnu".

údajně LOT čeká na obnovení provozu Maxů.... asi nemají čím to do Ostravy v tuto chvíli létat

Tak do OSR má lítat Dashena, ne Max. Spíše se čeká na schválení peněz krajským zastupitelstvem... Uvidíme v polovině června...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod Petr31 » 02. 06. 2019, 22:34

Dog píše:
robint píše:
Dog píše:Ředitel to řekl jasně: "Nemůžu vám více sdělit, protože LOT si chce tuto novinku ohlásit sám v květnu".

Tak do OSR má lítat Dashena, ne Max. Spíše se čeká na schválení peněz krajským zastupitelstvem... Uvidíme v polovině června...

...budou platit uhlím.... :D Dávám lince měsíc, maximálně dva :ymdevil: Jedině snad že by Dášenu nahradil FlixBus... :D

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Pohlaví: muž

Příspěvekod majkl666 » 03. 06. 2019, 13:14

pepa007
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: E190, A319, A340, A350

Příspěvekod pepa007 » 03. 06. 2019, 18:31

Z článku:

... je životně důležité pravidelné přímé letecké spojení ...

..a já si troufnu argumentovat že kraj MÁ přímá letecká spojení do celé evropy včetně uzlů (LH do FRA+MUC) – z nedalekého letiště KTW. Budu se opakovat, ale z Ostravy je to na OSR 30 minut cesty a na KTW 60 minut cesty. To je prostě tak malej rozdíl, že by bylo naprosto nehospodárný dotovat podobnou linku z OSR. Tak ať zadotujou nějaký autobusy/vlaky na KTW, vždyť dojezdová vzdálenost 60-75 minut není až tak neobvyklá u spousty letišť po evropě i světě, včetně CDG, LGW, STN, JFK, atd. atd., i když to jsou spíš velkoměsta.

Mně tyhle krajský studie vždycky přijdou jako mix zlodějny, ega a diletantství.

pettte
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod pettte » 05. 06. 2019, 12:22

pepa007 píše:

Z článku:

... je životně důležité pravidelné přímé letecké spojení ...

..a já si troufnu argumentovat že kraj MÁ přímá letecká spojení do celé evropy včetně uzlů (LH do FRA+MUC) – z nedalekého letiště KTW. Budu se opakovat, ale z Ostravy je to na OSR 30 minut cesty a na KTW 60 minut cesty. To je prostě tak malej rozdíl, že by bylo naprosto nehospodárný dotovat podobnou linku z OSR. Tak ať zadotujou nějaký autobusy/vlaky na KTW, vždyť dojezdová vzdálenost 60-75 minut není až tak neobvyklá u spousty letišť po evropě i světě, včetně CDG, LGW, STN, JFK, atd. atd., i když to jsou spíš velkoměsta.

Mně tyhle krajský studie vždycky přijdou jako mix zlodějny, ega a diletantství.

Njn. Když on každý politik chce nechat po sobě co největší stopu. Ať rodilý ostravák nechápu ty šílené investice do haly, vlaku, který snad nikdy nenavazoval na žádnou linku....
Nemluvě o tom, že ostravský kraj je s Polskem dost provázaný, jezdí se tam nakupovat, ještě moje generace uměla běžně polsky, parkoviště pořád s myslím zajímavou slevou dnes už jen 50%.
Myslím si, že ty peníze se dají využít lépe pro blaho občanů Moravskoslezského kraje.....

pepa007
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: E190, A319, A340, A350

Příspěvekod pepa007 » 05. 06. 2019, 16:30

pettte píše: Ať rodilý ostravák nechápu ty šílené investice do haly, vlaku, který snad nikdy nenavazoval na žádnou linku....

to se vymyslí co největší hovadina, udělá se k tomu "studie" jak je to nezbytný pro rozvoj kraje, předraží se to, zkorumpovanej úředník to odklepne, EU zaplatí 80%, část z toho jde do kapes těch co to upekli, část spřáteleným firmám, který to realizujou, a všichni jsou happy.

výsledek je, že uprostřed polí stojí letiště na který nikdo nelítá, reálně ho nikdo vlastně ani nepotřebuje a vede na něj vlaková trať po které žádný vlaky nejezdí. a pár lidí má novej barák a novej mercedes :D

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod RadekFM » 12. 06. 2019, 10:26

Zpět na “Ostatní česká letiště”