Liberec - přistání a vzlet pouze z jednoho směru

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Re: Super

Příspěvek od Papinak73 »

Marek.R píše:A to je dobře, kolik letišť by jsme chtělí mít. Jsme malá země a už si myslí, že jich tady máme dost :!: :!: :!:

Nějak tomu nerozumím,možná tam chybí smajlík.


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

port

Příspěvek od j.ree »

za par let by mohly mit letiste i Hostice u Volyne, to by pak bylo neco! :D

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Re: port

Příspěvek od Papinak73 »

j.ree píše:za par let by mohly mit letiste i Hostice u Volyne, to by pak bylo neco! :D

Upřímně mě nějak nedochází co tu píšete. V celé EU neexistuje město se stotisíci obyvateli, které by nemělo letiště. A Liberec tímto spěje k zániku.
Stačí si přečíst ostatní příspěvky k tomuto tématu. Hosticím letiště přeji, proč ne. Toto forum je o létání a ne o rušení letišť.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: port

Příspěvek od j.ree »

Papinak73 píše:
j.ree píše:za par let by mohly mit letiste i Hostice u Volyne, to by pak bylo neco! :D

Upřímně mě nějak nedochází co tu píšete. V celé EU neexistuje město se stotisíci obyvateli, které by nemělo letiště. A Liberec tímto spěje k zániku.
Stačí si přečíst ostatní příspěvky k tomuto tématu. Hosticím letiště přeji, proč ne. Toto forum je o létání a ne o rušení letišť.


Vsak to taky pisu ...

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Příspěvek od Alca »

Také přeju Liberci letiště, ale ty peníze, vložené na začátku, jsou v případě Liberce naprosto nenávratné - koukněte se na ziskovost našeho nejsympatičtějšího letiště v Olšových Vratech, je doslova závislé na cestujících z Ruska a výdělek v řádech "kusů" milionů je naprosto směšný....tedy pochopitelně výdělek letiště,nepočítam hotely.Právě že mám rád Liberec, proto si myslím, že Int. Airport Liberec nemá budoucnost, a vložené peníze, vcuclé do prázdna, umožňující létat bohaté ruské, a jiné klientele do centra města, se mohou využít jinak, například na přestavbu vlakového či autobusového nádraží....prostě něco pro lidi, neb na tom ještě nejsme tak dobře, abysme už uvažovali o vyslání člověka na měsíc. Rusové ať přistávaj v Pardubicích nebo v Praze, VPD v Liberci by stejně nebyla delší jak 1200 metrů, význam města není takový jako v Hong Kongu aby tu stál malý Kai Tak(tím sem myslel jeden přístávací a vzletový směr)a na závěr, stavět letiště pro to, aby sem rusové jednou týdně přistáli ATRem z DME, jednou týdně přilétl z VKO Learjet se dvěma magnátama, to se mi hnusí, to raději zvyšte výkony Pardubic, Liberečtí!


euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: port

Příspěvek od euroflyer »

Papinak73 píše:
j.ree píše:za par let by mohly mit letiste i Hostice u Volyne, to by pak bylo neco! :D

Upřímně mě nějak nedochází co tu píšete. V celé EU neexistuje město se stotisíci obyvateli, které by nemělo letiště. A Liberec tímto spěje k zániku.
Stačí si přečíst ostatní příspěvky k tomuto tématu. Hosticím letiště přeji, proč ne. Toto forum je o létání a ne o rušení letišť.

jako Liberečákovi mi je celkem ukradené, jestli tu letiště bude nebo ne. Nicméně se fakt musím smát argumentaci, že v EU není jediné město se 100 tisíc obyvateli, které by letiště nemělo. Hoškovice jsou 15 min jízdy, to je takový problém?-)

Josef
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 285
Registrován: 23. 01. 2003, 14:27
Stav: Offline

Příspěvek od Josef »

euroflyer: nebudou to spíše Hodkovice?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Josef: nerekl bych, Hoskovice u Mnichova Hradiste (LKMH) je byvale vojenske letiste s betonovou drahou a mezinarodnim statusem, kde obcas pristavaji i bizjety do Skodovky nebo ATR se sportovci do Liberce a ze ktereho by se IMHO dalo udelat regionalni letiste. Hodkovice (LKHD) jsou aeroklubacke letiste tesne u Liberce, ale k nejake vetsi aktivite nevhodne.

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Ahoj nevíte někdo aktuální info o LKLB? A LKLT? Fám je hodně, ale skutečně ověřené informace...

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

Night fly píše:Josef: nerekl bych, Hoskovice u Mnichova Hradiste (LKMH) je byvale vojenske letiste s betonovou drahou a mezinarodnim statusem, kde obcas pristavaji i bizjety do Skodovky nebo ATR se sportovci do Liberce a ze ktereho by se IMHO dalo udelat regionalni letiste. Hodkovice (LKHD) jsou aeroklubacke letiste tesne u Liberce, ale k nejake vetsi aktivite nevhodne.

asi se nejednalo o ATR v barvách ČSA,co?

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

V Hoškovicích jsem viděl na okruhu i B737, ale nevím jestli jen s průletem nebo sedal.

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

Papinak73 píše:V Hoškovicích jsem viděl na okruhu i B737, ale nevím jestli jen s průletem nebo sedal.

cestou z hospody se člověku může zdá ledacos, třebas že vidí i B737 po větru :D

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

dell píše:
Papinak73 píše:V Hoškovicích jsem viděl na okruhu i B737, ale nevím jestli jen s průletem nebo sedal.

cestou z hospody se člověku může zdá ledacos, třebas že vidí i B737 po větru :D

To už bývá tma. Já ho viděl dalekohledem z LKHD ve všední den, dotočil finále, kola venku, ale jestli sednul už od nás vidět nebylo. Vypadalo to na B 737 Business Jet.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

dell píše:
Night fly píše:Josef: nerekl bych, Hoskovice u Mnichova Hradiste (LKMH) je byvale vojenske letiste s betonovou drahou a mezinarodnim statusem, kde obcas pristavaji i bizjety do Skodovky nebo ATR se sportovci do Liberce a ze ktereho by se IMHO dalo udelat regionalni letiste. Hodkovice (LKHD) jsou aeroklubacke letiste tesne u Liberce, ale k nejake vetsi aktivite nevhodne.

asi se nejednalo o ATR v barvách ČSA,co?


Ne, OK to nebylo, byl to European Air Express, ta spolecnost uz neexistuje, bohuzel sla asi pred rokem do kytek. Tady je par vzpominkovych fotek primo z LKMH:

http://planes.cz/cs/photo/1005770/
http://planes.cz/cs/photo/1005772/
http://planes.cz/cs/photo/1005773/
http://planes.cz/cs/photo/1005775/
http://planes.cz/cs/photo/1008598/
http://planes.cz/cs/photo/1008599/

Na LKMH byli dvakrat, jednou kdyz v Liberci hralo Schalke a podruhe taky tym ze severozapadniho Nemecka (kdyztak me jiste doplni nebo opravi nektery zde pritomny fanda Libe-Libe-Liberce ;-)

Ke spolecnosti EAE chovam obzvlaste vrele vzpominky, protoze to bylo poprve v zivote, co jsem sedel na pristani v cockpitu. Byl to let MGL-MUC. (Lepsi zazitek v cockpitu byl uz jen start OK A310 z DXB :)

cimarosa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 20. 09. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Liberec - přistání a vzlet pouze z jednoho směru

Příspěvek od cimarosa »

Pominu-li poněkud v dnešní době odvážné podmínky, které si Liberec stanovil, zejména pokud přitom vyhlašuje, že prodat musí, tak se na obzoru rýsuje buď další megalomanský projekt: ...."investor (hodlá) vybudovat moderní letiště se zázemím a zpevněnou přistávací dráhu dlouhou 1200 metrů, na níž by mohla přistávat letadla až do 25 tun. Provoz letiště by byl celoroční a letadla by zde mohla přistávat i v noci, což zatím možné není" (investor se asi v problematice letectví a letišť zjevně velmi orientuje :lol:). Nebo, což se mi jeví mnohem pravděpodobnější, pro někoho docela slušný kšeft a s tím související hrozba likvidace letiště.
I kdyby skutečně město neslevilo, tak cca 150 kč za m2 mi přijde docela dobré. Někdo to koupí, pak zpětně nabídne městu, to nebude mít peníze na zpětný odkup, tím si investor uvolní ruce a fakticky si může dělat, co chce....
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... doopravdy/
http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/ ... ste/872080


Odpovědět