Vytíženost letiště Brno

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od pkuran »

Zajímalo by mě jak moc je vytíženo Brněnské letiště. Podle mě nic moc, ale když pan hejtman Juránek říká že CIAF je omezením provozu tak na tom asi něco musí být :lol: ...a nebo to jsou jenom velké oči krajských zastupitelů ?


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od Jafa »

pkuran píše:Zajímalo by mě jak moc je vytíženo Brněnské letiště. Podle mě nic moc, ale když pan hejtman Juránek říká že CIAF je omezením provozu tak na tom asi něco musí být :lol: ...a nebo to jsou jenom velké oči krajských zastupitelů ?


Jsou to velké oči....kapacita nového odletového terminálu je 1100 pasažérů/hodinu, což v současné době je naprosto v pohodě...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od HighFlyer »

Jafa píše:Jsou to velké oči....kapacita nového odletového terminálu je 1100 pasažérů/hodinu, což v současné době je naprosto v pohodě...


Ano, ale v dobe CIAFu novy terminal jeste nebyl otevren. A je to veru zajimavy pohled do odletove haly brnenskeho letiste, kdyz tam ve stejnou dobu maji nalozit pasazery byt' jen dva 737. Je to podobne tristni pohled jako v hlavnim terminalu vlakoveho nadrazi v Hyderabadu ci Bangalore (upocene rodiny sedici s detmi na zemi apod.)

David2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 24. 07. 2005, 10:54
Stav: Offline

Příspěvek od David2 »

No myslím že jde hlavně o to oddělit na letiště přijíždějící cestující od návštěvníků CIAFu a vecpat program mezi sem tam přilétající linky.
Takže to podle mne při troše dobré vůle a organizace jde a pokud budou organizátoři schopni s KDU komunikovat na patřičné úrovni :D, tak se určitě nakonec dohodnou i na příští rok.

Badabo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 02. 02. 2006, 23:39
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od Badabo »

pkuran píše:Zajímalo by mě jak moc je vytíženo Brněnské letiště. Podle mě nic moc, ale když pan hejtman Juránek říká že CIAF je omezením provozu tak na tom asi něco musí být :lol: ...a nebo to jsou jenom velké oči krajských zastupitelů ?

Dle http://www.modernibrno.cz/aktualita.htm?aktualita=3317 je vytíženost cca 65 tisíc cestujících za měsíc. Těžko hodnotit, zda je to nic moc nebo ne. Každopádně ve srovnání s předchozími roky vytíženost roste, v posledních letech dokonce o desítky procent.


Ondra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 26. 10. 2005, 13:32
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od Ondra »

pkuran píše:Zajímalo by mě jak moc je vytíženo Brněnské letiště. Podle mě nic moc, ale když pan hejtman Juránek říká že CIAF je omezením provozu tak na tom asi něco musí být :lol: ...a nebo to jsou jenom velké oči krajských zastupitelů ?


Ono nejde argumentovat číslama za měsíc nebo kapacitou terminálu, de o to, že během CIAFu se letiště zaplní moc letadlama a lidma, koordinovat ukázky, nácviky a přílety účastníků s příletama a odletama linek a charterů taky není lehký, já teda myslim že když v Brně CIAF nebude, že se nic moc špatnýho nestane :)

jinak jak se tu řeší kapacita terminálu, ono jedna věc je hodinová kapacita, druhá věc je aktuální stav příletů, když si člověk uvědomí že na letišti nemusí stát ani jedno letadlo, nebo se naráz objeví 6 plných Boeingů 737, tak údaj o průměrné kapacitě terminálu ztrácí na vypovídací schopnosti..

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od RAdek »

Taky si myslím, že problém složité koordinace běžného provozu v Brně na letišti s CIAF určitě existuje (například v závěru nedělního vystoupení těch červeňáků z Polska to museli v půlce přerušit a odletět stranou, aby mohl přistát Ryanair), ale ukázalo se, že to je řešitelný. Jinými slovy, je to složité, ale proveditelné. Z toho mně vychází, že by CIAF měl v Brně zůstat, protože moc dalších podobných akcí město ani kraj nemá.

Co se týká vytíženosti haly, tak se už těším, až tam bude stát naráz těch 6 plných 737, ale myslím, že to hned tak nehrozí.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od Jafa »

RAdek píše:Taky si myslím, že problém složité koordinace běžného provozu v Brně na letišti s CIAF určitě existuje (například v závěru nedělního vystoupení těch červeňáků z Polska to museli v půlce přerušit a odletět stranou, aby mohl přistát Ryanair), ale ukázalo se, že to je řešitelný. Jinými slovy, je to složité, ale proveditelné. Z toho mně vychází, že by CIAF měl v Brně zůstat, protože moc dalších podobných akcí město ani kraj nemá.

Co se týká vytíženosti haly, tak se už těším, až tam bude stát naráz těch 6 plných 737, ale myslím, že to hned tak nehrozí.


Souhlas. CIAF je za současné (i budoucí) situace v Brně řešitelný a pořadatelé ukázali, že se jim to daří - třeba v sobotu, kdy tam byl poměrně čilý provoz (a nezaskočí je ani přílet diktátora Ryana v půlce vystoupení v neděli ani když se v sobotu slovenskému Mig29 neotevřel brzdící padák a musel si dát neplánovaně repete, přestože už chtěli jít nahoru další...)

Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

Nebo v sobotu při vystoupení Frecce Tricolori musel A321 z HER dělat okruh navíc, než dosedl na RWY28. Taky ATR42 do PRG muselo na pojížděčce Charlie dlouho čekat, až Trikolóři přistanou a odjedou z RWY.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

A nebo v sobotu před vzletem Galebů za Srbska a Černé hory museli ze startovací pozice odjet z RWY a vrátit se tam až po přistání Sky Europe z Kosu. Pořád si ale dělám závěr, že je to koordinovatelný.

jirkapilot
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 28. 01. 2003, 10:16
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od jirkapilot »

RAdek píše:Taky si myslím, že problém složité koordinace běžného provozu v Brně na letišti s CIAF určitě existuje (například v závěru nedělního vystoupení těch červeňáků z Polska to museli v půlce přerušit a odletět stranou, aby mohl přistát Ryanair), ale ukázalo se, že to je řešitelný. Jinými slovy, je to složité, ale proveditelné. Z toho mně vychází, že by CIAF měl v Brně zůstat, protože moc dalších podobných akcí město ani kraj nemá.


Delat dvoudenni letecky den na civilnim letisti, ktera ma pravidelny provoz /byt minimalni/ doplneny o "pravidelne" chartery je opet jen nase ceska specialita. Po cele Evrope se tyto akce delaji predevsim na vojenskych letistich. Nebylo by tedy od veci, kdyby se CIAF vratil na nekterou z voj. zakladen, pokud tedy jeste vubec nejaky pristi rocnik bude...

Ondra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 26. 10. 2005, 13:32
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od Ondra »

RAdek píše:Taky si myslím, že problém složité koordinace běžného provozu v Brně na letišti s CIAF určitě existuje (například v závěru nedělního vystoupení těch červeňáků z Polska to museli v půlce přerušit a odletět stranou, aby mohl přistát Ryanair), ale ukázalo se, že to je řešitelný. Jinými slovy, je to složité, ale proveditelné. Z toho mně vychází, že by CIAF měl v Brně zůstat, protože moc dalších podobných akcí město ani kraj nemá.

Co se týká vytíženosti haly, tak se už těším, až tam bude stát naráz těch 6 plných 737, ale myslím, že to hned tak nehrozí.


ono vyřešit to de, ale snazší je to bez toho, že.. jinak teda pokud vim tak snaha zrušit v Brně CIAF jde spíš od letiště než od kraje, že je to dobré pro kraj je asi pravda, ale má to prostě i negativa.. a pokud se usoudí že se to bije s regulérní dopravou, kdy tato je priorita, tak je asi jasný že je snaha to tu zrušit..

jinak ad 6x 737 :
http://www.lktb.info/2005/2005-09-02/overview1.JPG
je to sice z loňska, ale už i letos se to stalo.. a 2 - 3 letadla sou tam skoro běžný..

Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

Ano, musím souhlasit s Ondrou! :D

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od Jafa »

Ondra píše:
RAdek píše:Taky si myslím, že problém složité koordinace běžného provozu v Brně na letišti s CIAF určitě existuje (například v závěru nedělního vystoupení těch červeňáků z Polska to museli v půlce přerušit a odletět stranou, aby mohl přistát Ryanair), ale ukázalo se, že to je řešitelný. Jinými slovy, je to složité, ale proveditelné. Z toho mně vychází, že by CIAF měl v Brně zůstat, protože moc dalších podobných akcí město ani kraj nemá.

Co se týká vytíženosti haly, tak se už těším, až tam bude stát naráz těch 6 plných 737, ale myslím, že to hned tak nehrozí.


ono vyřešit to de, ale snazší je to bez toho, že.. jinak teda pokud vim tak snaha zrušit v Brně CIAF jde spíš od letiště než od kraje, že je to dobré pro kraj je asi pravda, ale má to prostě i negativa.. a pokud se usoudí že se to bije s regulérní dopravou, kdy tato je priorita, tak je asi jasný že je snaha to tu zrušit..



...ve zrušení CIAFu v Brně jsou taky výrazně namočení obyvatelé přilehlých Tuřan (údajně prý hlavně místní hospodský v sokolovně u hřiště, který sepisoval petici...a v době konání CIAFu plus/mínus 2 dny, kdy se poblíž houfují čumilové a spotteři a mohl by vydělat nejvíc peněz za sezónu, tak má schválně zavřeno a raději dělá problémy...)

Ondra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 26. 10. 2005, 13:32
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vytíženost letiště Brno

Příspěvek od Ondra »

...ve zrušení CIAFu v Brně jsou taky výrazně namočení obyvatelé přilehlých Tuřan (údajně prý hlavně místní hospodský v sokolovně u hřiště, který sepisoval petici...a v době konání CIAFu plus/mínus 2 dny, kdy se poblíž houfují čumilové a spotteři a mohl by vydělat nejvíc peněz za sezónu, tak má schválně zavřeno a raději dělá problémy...)


no, že tam ten člověk dělá tyhle problémy je známá věc, ale že by se on zasadil o rušení CIAFu, to nevim :)


Odpovědět