Vodochody

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od OKTVC »

pepa007 píše:tak co, je něco novýho?


Wizzair tam "šmejdí" s možnou základnou, ale až tak 2012-3...


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od j.ree »

OKTVC píše:
pepa007 píše:tak co, je něco novýho?


Wizzair tam "šmejdí" s možnou základnou, ale až tak 2012-3...


A to sem mel porad pocit a mi bylo porad divne, ze se Wizz cr (a sr) nejak vyhyba vzhledem k jeho zamereni ... A kde si tuhle informaci ziskal, muzu-li se zeptat?

EDIT: Taky OLeary se zminoval a naznacoval ze dost zkouma LKVO ..
Naposledy upravil(a) j.ree dne 05. 01. 2009, 19:30, celkem upraveno 1 x.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od HighFlyer »

Nedivil bych se, kdyby existovala ticha dohoda mezi Wizzairem a SkyEurope, ze Wizzair nepoleze do Prahy, Vidne a Blavy a SkyEurope na oplatku necha na pokoji Polsko a Budapest. Pohled na mapy linek obou spolecnosti jakoby takovy zaber primo nabizel :P

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od pepa007 »

HighFlyer píše:Nedivil bych se, kdyby existovala ticha dohoda mezi Wizzairem a SkyEurope, ze Wizzair nepoleze do Prahy, Vidne a Blavy a SkyEurope na oplatku necha na pokoji Polsko a Budapest. Pohled na mapy linek obou spolecnosti jakoby takovy zaber primo nabizel :P


to je klidně možný, ale možná to není ani žádná nepsaná dohoda, ale prostě status quo kterej se vyvinul sám od sebe a obě společnosti ho přirozeně ctí.

nicméně Vodochody by byly novej bod na mapě a situace by asi byla jiná.

ale jak už jsem řekl, dokud neskončí privatizace Ruzyně, tak ve Vodochodech podle mě nikdo nekopne. Penta tím že drží Vodochody tak má pod kontrolou jedinýho "velkýho" potenciálního konkurenta Ruzyně, čímž drží ostatní zájemce (výši jejich nabídek) trochu v šachu.

takže pokud Ruzyni vyhraje konzorcium s Pentou, tak ve Vodochodech rozhodně nic nebude, minimálně do doby než Penta Ruzyni pustí dál. nicméně nevěřím že Penta tu Ruzyni získá. pak bych čekal že naopak sežena spoluinvestora pro Vodochodský letiště a mohlo by se stavět velmi rychle.

má někdo nějaký zprávy v jakým stádiu je privatizace Ruzyně? pozemky už jsou snad vyřešený, ale je to u ledu kvůli krizi?

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od creyman »

Že by za dva roky nízkonákladovky už lítali z Vodochod? Podle dnešní zprávy to tak vypadá?


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od j.ree »

Neni to nerealne, ale uz se o tom mluvi delsi dobu...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od kuba.biker »

Za dva roky ani náhodou. To by museli začít s výstavbou teď. Zatím tam nemají ani pořádný apron...

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od petr87 »

Známe podobu odbavovací haly a řídící věže letiště Vodochody, píše server ihned.cz - více na http://domaci.ihned.cz/c1-35760330-znam ... -vodochody

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od m@rtin »

Toto přeci není vizualizace? Tohle jsou spíš výkresy bokorysu. Zajímal by mě půdorys a zastavěná plocha. Nástupní mosty nebudou, to už se ví delší dobu (holt lowcostový letiště), ale spíš mi vrtá hlavou velikost terminálu a plánovaný počet pasažérů.

Z těch obrázků je houbeles poznat, ale dává mi to tušit, že ten terminál bude velmi malý - možná menší než ostravský. Pak si pokládám otázku: "jak tam chtějí odbavit 3,5 milionu psažérů?". Jen Mošnov by měl při současné velikosti terminálu kapacitní problémy už s 1,5 milionem cestujících. Bratislavský terminál praská ve švech už při 2 milionech.

A pak ten sjezd... EIA nemůže být schválena, pokud si PENTA nevybuduje přímý sjezd z D8 k letišti. Pokud jim někdo na tohle dá razítko, něco tu sakra smrdí...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od hafi »

me prijde podobny jako ten v istanbul na Sabiha Gokcen, kde se bezne odbavuje 3-4 miliony. Vetsina z toho sice vnitrostatne, coz je hadam rychlejsi, ale to ve vodochodech asi bude taky (v ramci shengenu uz je vse vnitrostatne v podstate...).

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od m@rtin »


m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od m@rtin »

Terminál Sabiha Gocken - 3000 m2, Ostrava - 1750 m2. A podle těch obrázků z ihnedu se mi zdá, že ta hala bude ještě měnší než v Ostravě.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od HighFlyer »

m@rtin píše:Obávám se, že právě Sabiha Gokcen je právě výrazně větší...

... a i tak to byl nejvetsi brutus, jakej jsem kdy na letisti zazil. Nebylo tam k hnuti. Asi jako fronta na vlek ve Spindlu v nejvetsi sezone.

Martina Port
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 07. 07. 2008, 09:52
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od Martina Port »

m@rtin píše:Terminál Sabiha Gocken - 3000 m2, Ostrava - 1750 m2. A podle těch obrázků z ihnedu se mi zdá, že ta hala bude ještě měnší než v Ostravě.


jestli to není tím, že pouzili jenom obrázky TWR a Terminálu pro GA a VIP aby se jim to do těch novin vešlo.
Vzhledem k tomu, že je EIA na webu MŽP včetně základních výkresů už od začátku března, tak se novináři k obrázkům prolouskali docela pozdě. Holt www.ihned.cz neznamená informace ihned...

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od m@rtin »

Martin Port:
No já tedy nevím,a le v této EIě http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?v ... &id=MZP257
jsem žádnou podobu haly nenašel


Odpovědět