Vodochody

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od Zdenek »

Zeptám se blbě, DM je dílo pana Petr31?


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od dejavu »

Klávesnice na noťasu jde zlomit snadno, vymontuje se (obvykle tři čtyři šroubky) a pak to zlomí i dítě :-)

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od rpet »

Zdenek píše:Zeptám se blbě, DM je dílo pana Petr31?


není, šéfredaktorem jsem já.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od HighFlyer »

Dalsi rana pro Pentu.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od romul »

Penta bude zřejmě požadovat náhradu škody ve výši desítek milionů korun...

http://praha.idnes.cz/potize-pri-rozsir ... zpravy_mav


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od flyingblue »

romul píše:Penta bude zřejmě požadovat náhradu škody ve výši desítek milionů korun...

http://praha.idnes.cz/potize-pri-rozsir ... zpravy_mav


Jenom desitky mega?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od whiskey »

flyingblue píše:Jenom desitky mega?

na Slovensku este sud neprehrala, i stat sa zakazdym rozhodol dohodnut mimosudne...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od Petr31 »

prodejce píše:Tak Petr31 nakonec nevydržel bez konfrontace a řekl si o to dokonce dvakrát. Takže tady to je:

Petr31 píše:1) Zmíněné články mi přijdou přínosné na rozdíl od bludů, které šíří masmédia.
2) Protože jsem už párkrát něco v životě taky sepsal, tak ocěňuji, kolik času to autorovi muselo dát.
3) Samozřejmě autor automaticky nepočítá, že s ním budou všichni souhlasit, nicméně diskuse má být věcná.Můj dojem je, že HighFlyer a prodejce se chovají jak malí kluci, kterým někdo šlápl na bábovičku...

PS:Laskavě žádám prodejce aby mi objasnil, kdo tam koho zostudil.Nevšiml jsem si toho DĚKUJI!

No zejména ty jsi zostouzel a právě ta masmédia, která zmiňuješ. Vzápětí ti to vysvětlím. Zatímco kolega HF má potíž s některými konkrétnímy výroky tempranila (a řeší se to v samostatném vláknu), já jsem byl k samotnému obsahu o dost shovívavější a upozornil jsem jen na to, že existuje rámcová shoda DM s jistým nepovedeným webem o létání. To jsme si už ale s rpetem vysvětlili přes SZ a příslušné reference jsem mu předal.

Do bábovičky jsem při té příležitosti nikomu nešlápl. A doufám, že ty nehodláš HighFlyerovi vyčítat, že s tempranilem chce diskutovat.. :?:

A teď k zostouzení: dne 3. října vyšel na DM článek Odborníkem na letectví snadno a rychle, který komentuje (nelichotivě) práci českých komentátorů. Jestli už jsi párkrát v životě taky něco sepsal, tak doufám uznáš, že komentovat komentáře je samo o sobě výprava na tenký led. Tím článkem se ale na DM udal jasně kritický kurz, kterého ses hned chytil jak h***o košile a patřičně sis přisadil (teta Zlámalová, smrdutý mediální rybník, pokrytecký Respekt, Babišovic hlásná trouba.. ) no a hezky jste si přitom s šéfredaktorem DM notovali. Šestého října jste tu upozornili na článek o Vodochodech a to už je v komentářích kromě „tety Zlámalové“ i Honza Sůra. Můžeš mi prosímtě vysvětlit, proč by měl ausgerechnet po tomhle konkrétním článku Honza „veřejně zlomit klávesnici“? Vždyť on dělá zpravodajství, ne ekonomické komentáře. „A to si JS říká zkušený analytik“, píšeš závěrem. A tedy tě laskavě žádám, abys mi objasnil kdy a kde se HonzaLB prohlásil za „zkušeného analytika“. Nevšiml jsem si toho DĚKUJI! :wtf:

Jinými slovy: píšeš blbosti.

A když jste se v seriozním DM dokázali takhle "rozjet" během pouhých tří dnů, tak se nediv, že mi to přijde blbý.


Ve stručnosti, tahle debata nemá velký smysl, neboť se díváme na svět každý jinýma očima. Nicméně ty žádáš vysvětlení, dostaneš ho, zatímco já zase nemám rád příznivce paranoidních teorií, kteří mě obviňují téměř ze zločinného spolčení s lidmi spojenými s DM jen proto, že se mi líbí o čem píšou a jak o tom píšou.Posouzení, zda je to z mé strany zločin a kdo tady fabuluje, spekuluje a píše blbosti laskavě ponechám na případném čtenáři.

1) Už ti to asi vysvětlil rpet, ale s DM, tempranilem a spol. nemám nic společného a jako nikoho odsud je neznám. (ale šel bych s nimi klidně na pivo, pokud by byla šance). Tobě to připadá asi příliš jednoduché a nepochopitelné, ale je to prostě tak.Takže když jsem si přečetl článek na DM, který mi mluvil z duše, to nejmenší, co jsem mohl udělat je poděkovat autorovi a podpořit jej v diskusi pod článkem.Každý autor rád slyší a čte, že nepíše do šuplíku a je rád, že má čtenáře.Je na tom něco k nepochopení? Vzhledem k tomu, že podobných článků tam bylo víc, reagoval jsem i na ně.Pokud tomu stále nevěříš (že se neznáme), je to problém Tvůj, ne můj a vypovídá to spíš o Tobě, nemyslíš?

2) Mě naopak přišlo těžko k pochopení, že po Tvém nesouhlasu s tím, co se v DM píše, nereaguješ přímo tam, ale diskusi taháš sem? Proč?

3) ..trapné zostouzení jednotlivců...přečetl jsem si několikrát co jsem napsal a můžu dodat jediné.Pokud ti vadí, že jsem JS označil zkušeným analytikem....??? Zmýlil jsem se a nevšiml si, že je pouhý ekonomický zpravodaj a ne analytik.Vzhledem k tomu že, že pro MfD pracuje od roku 2004, jistě by se neoznačil za začátečníka. Je označení ZKUŠENÝ ANALYTIK urážka??? Jestli Tobě vadí, že jsem JS nazval výše uvedeným titulem, OMLOUVÁM SE. Za ostatním, co jsem o úrovni našich médií napsal si nadále samozřejmě stojím, euohujera Macháčka z Respektu a tetu Zlámalovou neodvolám! Nikdy! A jako důkaz posílám odkaz na článek tety Zlámalové z její klávesnice, je to opravdová perla:
http://echo24.cz/a/iLKMH/mamanci-ohrozu ... prosperitu
Po dočtení tohoto článku jsme nad ní definitivně zlomil hůl.Divím se, že ji dosud minula Peroutkova cena, případně medaile na Hradě.

4) Média kritizuji ne pro to, že nemám co na práci a dělá mi to dobře, ale především pro to, že sleduji jejich trvale snižující se kvalitu jako bývalý předplatitel, tedy zákazník řady z nich, teď už jen občasný čtenář. A taky jako občan republiky, kterému není jedno, kam se česká žurnalistika dostala. No a do e-Týdeníku Echo jsem asi 760Kč investoval nedávno s tím, že jim dám šanci. Je na tom něco nepochopitelného? Notabene v situaci když tempranilo (ani zpravodaj, ani analytik), ale žurnalista amatér vypustí do světa sérii článků, které mají hlavu a patu a nevypadají, že autor potřeboval rychle zaplácnout nedělní přílohu s rozčileným šéfredaktorem za krkem. Mě to tedy připadá žinantní, že jim dává z mého pohledu lekci.Není to náhodou špatně? Mě prostě připadá ostudné, že profesionálové z oboru píšou tak mizerně,jak píšou.

5) A pokud Ti stále vadí, jak do českých médií rýpu, mrkni se na tohle vlákno:
viewtopic.php?f=36&t=8283&start=165
Myslím, že ani Tobě česká žurnalistika není ukradená.

ZÁVĚREM:
Pokud bych se měl dívat na svět Tvýma očima (nedívám se tak), mělo by mi být minimálně podezřelé, proč děláš JS advokáta...ALE, je mi to úplně jedno, nepátrám po tom.Na rovinu píšu, že si vážím toho, že JS jako jeden z málo českých novinářů vstupuje do jámy lvové, tedy mezi odborně poučenou veřejnost, nicméně to neznamená, že jej budu šetřit.Naopak,budu mu dávat zpětnou vazbu, čímž bych rád dosáhl toho, že bude psát tak, abych nad tím nemusel občas kroutit hlavou.A nejen on.To je asi to jediné, co s tím můžu sám dělat. Případně pokrčit ramena a začít číst Blesk, což neudělám.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od HonzaLB »

petr31: co je prosím odborně poučená veřejnost?
jinak pro vyhození 760 Kč bych příště doporučil nějakou charitu:-)
a ještě takový dovětek: mezi analytikem a zpravodajem je dost velký rozdíl.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od Petr31 »

HonzaLB píše:petr31: co je prosím odborně poučená veřejnost?
jinak pro vyhození 760 Kč bych příště doporučil nějakou charitu:-)
a ještě takový dovětek: mezi analytikem a zpravodajem je dost velký rozdíl.


...čím míň toho napíšu, tím líp :D
..Odborně poučená veřejnost... prostě místní čtenáři, přispěvatelé a nadšenci, kteří o létání / letectví / provozu leteckých společností a o dění na letišti vědí o hodně víc než průměrný český koupák, sledující TV Nova s otevřenou pusou a brambůrky v ruce, který létá maximálně jednou ročně na dovču a vše kolem létání, letectví a letišť je mu úplně putna. :D Nikoho jsem nejmenoval, takže jakákoliv podobnost s reálnými postavami případně se vyskytujícími i tady je čistě náhodná a nenesu za ní žádnou odpovědnost.. :D
..Bohužel se stalo, už jsem jim ty peníze poslal, mohl jsem je raději projíst v termixu nebo v tlačence :D
..O tom rozdílu mezi analytikem a zpravodajem vím.. :D

panletec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02. 08. 2015, 19:17
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od panletec »

Může mi někdo sdělit, proč je Zlin142 neustále v opozici a tahá sem pokaždé politiku? Proč ostatním podsouvá, že jsou levičáci? Je v pořádku?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od Fabo »

Me by treba zajimalo proc sem najednou prijde nejaky panletec a zacne vytahovat nekolik let stare vlakna aniz by cokoli hodnotneho pridal :?:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od JackBrno »

panletec píše:Může mi někdo sdělit, proč je Zlin142 neustále v opozici a tahá sem pokaždé politiku? Proč ostatním podsouvá, že jsou levičáci? Je v pořádku?

Se ho zeptej sám, ne? Jinak viz. Fabo...

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od marthym »

Staci se kouknout, jaka temata otvira :D

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vodochody

Příspěvek od Marty-t »

Rozšiřování Letiště Vodochody může pokračovat, rozhodl soud

viz.
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/roz ... 5900fea04/


Odpovědět