Jak svrhnout vedeni letiste?

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Radim
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 10. 08. 2007, 18:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Právní obhajoba

Příspěvek od Radim »

Mluvil jsem v pátek 9. 11. s advokátkou, která nás vyučuje Právo ve škole a ona mi říkala, že pokud to bude malého rozsahu, tak to nevezme, protože má velmi mnoho klientů a neměla by na to čas. Pokud by ale za to dostala zaplaceno v rámci jejich právnických služeb a taky mediální reklamu, tak by to vzala a nebyl by to pro ni problém...


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Právní obhajoba

Příspěvek od Kamyl »

Radim píše:Mluvil jsem v pátek 9. 11. s advokátkou, která nás vyučuje Právo ve škole a ona mi říkala, že pokud to bude malého rozsahu, tak to nevezme, protože má velmi mnoho klientů a neměla by na to čas. Pokud by ale za to dostala zaplaceno v rámci jejich právnických služeb a taky mediální reklamu, tak by to vzala a nebyl by to pro ni problém...

No ja ti moc nechci brat iluze, ale tudy cesta nevede. Ja nejsem o nic mene nasr..y, nez ty, nebo dalsi priznivci letani z naseho kraje. Ale jen mi nejak nedochazi na co vlastne by nam byla advokatka? Vy (my) budeme nekoho zalovat? No to asi ne, tahle kauza by byla trochu velke sousto pro "normalniho" cloveka. A co kdyz by se ten soud prohral? Kdo ten balik penez bude platit? No teda ja nevim, ja bych rozhodne do niceho takoveho nesel, nejak se mi nechce dosmrti platit soudni vylohy. Nebo to myslis, ze nekdo se chysta zalovat nas tady na foru? A za co? Za vyjadrovani svych nazoru? To pochybuju, ze by se timhle nekdo zabyval (navic asi nebude nikdo stat o to, aby se to nejak zacalo rozpatlavat).
Neboj se, ze to CCA, CCG a potazmo Geofin nema osefovane tak, ze by je skupina spotteru mohla na necem nachytat, to by byli teda hodne blbi... Bohuzel. Ja vidim jednu cestu a to psat dotazy, stiznosti, nebo ja nevim co jeste, na krajsky urad MSK, pripadne na vedeni LKMT. A pripadne zkusit to jeste napsat nekde do medii jako namet na nejakou reportaz. Pokud to vubec pro nekoho z nich bude zajimave.

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Právní obhajoba

Příspěvek od RadekFM »

Kamyl píše:Neboj se, ze to CCA, CCG a potazmo Geofin nema osefovane tak, ze by je skupina spotteru mohla na necem nachytat, to by byli teda hodne blbi... Bohuzel. Ja vidim jednu cestu a to psat dotazy, stiznosti, nebo ja nevim co jeste, na krajsky urad MSK, pripadne na vedeni LKMT. A pripadne zkusit to jeste napsat nekde do medii jako namet na nejakou reportaz. Pokud to vubec pro nekoho z nich bude zajimave.


No nevim, ale tohle mi zas prijde hodne slabe, psat nekde na urad, to mozna bude zajimave jen chvili ale co se stane za nejakou dobu? vysumi to doztracena a nic se nepohne. Uvaha ze vse ma Geofin osefovane a tak nema cenu se do toho stourat je tak trochu zbabela. Ale priznam se ze take nemam idealni navod jak z teto situace ven, nebo dovnitr:)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Právní obhajoba

Příspěvek od Kamyl »

RadekFM píše:
Kamyl píše:Neboj se, ze to CCA, CCG a potazmo Geofin nema osefovane tak, ze by je skupina spotteru mohla na necem nachytat, to by byli teda hodne blbi... Bohuzel. Ja vidim jednu cestu a to psat dotazy, stiznosti, nebo ja nevim co jeste, na krajsky urad MSK, pripadne na vedeni LKMT. A pripadne zkusit to jeste napsat nekde do medii jako namet na nejakou reportaz. Pokud to vubec pro nekoho z nich bude zajimave.


No nevim, ale tohle mi zas prijde hodne slabe, psat nekde na urad, to mozna bude zajimave jen chvili ale co se stane za nejakou dobu? vysumi to doztracena a nic se nepohne. Uvaha ze vse ma Geofin osefovane a tak nema cenu se do toho stourat je tak trochu zbabela. Ale priznam se ze take nemam idealni navod jak z teto situace ven, nebo dovnitr:)

Ja nerikal, ze nema cenu se do toho stourat (pokud to tak vyznelo, tak jsem to tak nemyslel), nicmene jen jsem chtel rict, ze v podstate si neumim dost dobre predstavit, co bychom momentalne delali s advokatem (nebo on s nama). Kdo by ho zaplatil a co by se po nem vlastne chtelo...
Jo ja vim, ze urad je slabota, mozna media jsou trochu lepsi volba. Nicmene ani tak zdaleka neni jiste, ze to nekoho bude zajimat. Jinak teda opravdu nevim, co by se dalo delat vic (ackoliv bych to vedel velmi rad)...

letec
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 30. 09. 2007, 22:03
Stav: Offline

Příspěvek od letec »

tedy ne ze bych to Ostravskemu letisti nepral, ale vyse podpory mne hodne udivuje a take to, ze muze byt vubec udelena. Pred casem jsem byl totiz u jednani mezi aeroliniemi a MD, kde se zadalo o jednorazovou podporu asi 100 milionu korun na zavedeni nekolika dalkovych linek z PRG a cele to skoncilo na tom, ze na to nema MD pravo.
Pokud budu citovat oduvodneni:
Ministerstvo dopravy nemuze s ohledem na nutnost zachovani principu nediskriminace, transparentnosti a rovnych podminek vuci vsem leteckym dopravcum poskytnout jakekoliv dotace na zavedeni techto linek.


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od j.ree »

Nas to taky udivuje a je to vsechno takove pofiderni. Planuju udelat nejake kroky, ale nebudem to hrotit tak jak tady psal radim pres advokaty atd. Radeji si vyslechnu obe strany - tedy letiste a uvidime. Ikdyz tusim ze mi budou veset buliky.

Pak uvidime co dal. Hlavne se chci dopatrat k zadani vyberoveho rizeni, k textovemu dokumentu nejakemu.

Desmod
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 06. 2006, 17:37
Stav: Offline

Příspěvek od Desmod »

Je smula, ze na trhu je malo letadel. Pokud je zrejme z analyzy trhu, ze z Ostravy do techto destinaci bude letat max. 70 PAX, nezbyva nez uvest v podminkach souteze, ze to bude letat turboprop. Nebo ma nekdo lepsi napad? Pochybuju, ze by zde sel nekdo s CRJ 700/900 nebo Embraerem. V soucasnem stavu se musime smirit, ze to zrejme lowcoast nebude, ale zbyva mnoho dalsich moznosti.

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Desmod píše:Je smula, ze na trhu je malo letadel. Pokud je zrejme z analyzy trhu, ze z Ostravy do techto destinaci bude letat max. 70 PAX, nezbyva nez uvest v podminkach souteze, ze to bude letat turboprop. Nebo ma nekdo lepsi napad? Pochybuju, ze by zde sel nekdo s CRJ 700/900 nebo Embraerem. V soucasnem stavu se musime smirit, ze to zrejme lowcoast nebude, ale zbyva mnoho dalsich moznosti.


A není to lepší nechat na provozovateli, aby si sám určil s čím to chce lítat. Řekl bych že takovej Ryan je schopnej provozovat nějakou linku levněji 738 než ČSA AT7. Řekl bych že tato podmínka je zde spíš kvůli něčemu jinému. Nehledě na to že si myslím svoje o tom platit provozovateli za to že bude lítat.


Odpovědět