Vojenská letiště ČR

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Vojenská letiště ČR

Příspěvek od Tom Air »

Existuje někde přehledný seznam vojenských letišť (ideálně rozdělený na letadlové a vrtulníkové základny) v ČR? Díky


Skytravel
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 346
Registrován: 05. 06. 2006, 15:55
Bydliště: Koucourkov
Stav: Offline

Příspěvek od Skytravel »

kazdopadne by mely byt publikovane v AIPu na lis.rlp.cz, ale jednotlive utvary na nich urcite nenajdes

Awro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 22. 10. 2007, 12:28
Stav: Offline

Re: Vojenská letiště ČR

Příspěvek od Awro »

Tom Air píše:Existuje někde přehledný seznam vojenských letišť (ideálně rozdělený na letadlové a vrtulníkové základny) v ČR? Díky

zkus se podívat na www.cvaf.net, je to jen virtuální, ale sou tam informace o letištích atd... :-)

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »


Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

Tak teď jsem z toho jelen - na wikipedii jsou vyjmenovány jiné základny, než na cvaf.net... Bohužel odkaz na základnu ve Staré Boleslavi nejde otevřít - co to je za základnu? Jsou tam vůbec nějaká letadla? Další dotaz - znamená to, že jinde, než v Přerově, nejsou rozmístěny vojenské helikoptéry? Zdá se Vám rozložení vzdušných sil ČR taktické? Já fakt nevím, co si o tom mám myslet. :?: :?: :?:


wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Tom Air píše:Tak teď jsem z toho jelen - na wikipedii jsou vyjmenovány jiné základny, než na cvaf.net... Bohužel odkaz na základnu ve Staré Boleslavi nejde otevřít - co to je za základnu? Jsou tam vůbec nějaká letadla? Další dotaz - znamená to, že jinde, než v Přerově, nejsou rozmístěny vojenské helikoptéry? Zdá se Vám rozložení vzdušných sil ČR taktické? Já fakt nevím, co si o tom mám myslet. :?: :?: :?:


Jestli se nepletu, tak ve Stare Boleslavi je cele vedeni. Ale letiste tam snad ani neni. A kdyz jsem se tedka podival na Wikipedii, tak to tam je take napsano, plus nejake dalsi slozky.

Eagle
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 343
Registrován: 21. 10. 2004, 11:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Eagle »

Ve Staré Bouli už velení letectva dlouho není. Je v Olomouci společně s velením pozemních sil. Vrtulníky jsou ještě u záchranky v Plzni.
Jediná věc co se mi na rozložení sil nelíbí, je věčné trvání na základně v Náměšti- dráha na nic, počasí ještě horší :roll: Škoda Budějovic a Bechyně...

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Eagle píše:Ve Staré Bouli už velení letectva dlouho není. Je v Olomouci společně s velením pozemních sil. Vrtulníky jsou ještě u záchranky v Plzni.
Jediná věc co se mi na rozložení sil nelíbí, je věčné trvání na základně v Náměšti- dráha na nic, počasí ještě horší :roll: Škoda Budějovic a Bechyně...

Ve Staré Boleslavi je 26. brigáda velení, řízení a průzkumu a je útvarem určeným převážně k všestrannému zabezpečení, zajištění součinnosti a organizaci výcviku vybraných prvků Protivzdušné obrany ČR vyčleněných rozhodnutím Poslanecké sněmovny do trvalé podřízenosti Vrchního velitele si NATO v Evropě (SACEUR). Útvar je v rámci AČR zařazen do organizační struktury Společných sil. http://www.bvrpz.army.cz/
Bývalé velitelství letectva (tuším do roku 2004) je vidět z rychlostní silnice R10, je před ním Mig-21. Podél silnice jsou rozsáhlé zalesněné vojenské prostory, matně vzpomínám, že když jsme po revoluci přes tyto lesy letěli, tak byly vidět v lese sila pro rakety. A je možné,že dodnes patří tato oblast do PVO Prahy. To by musel říct nějaký zde přítomný voják.

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

Takže 14 Gripenů a 24 Alc je rozmístěno jen na dvou letištích? Co si o tom myslíte?

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Tom Air píše:Takže 14 Gripenů a 24 Alc je rozmístěno jen na dvou letištích? Co si o tom myslíte?


Ja bych je klidne dal na jedno, usetrilo by se urcite nejakeho materialu. A rozmisteni na vice jak ty 2 letiste si zase myslim ze by bylo plytvanim.

Eagle
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 343
Registrován: 21. 10. 2004, 11:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Eagle »

Tom Air: Alkouni i Gripeny jsou jen v Čáslavi. Alcy byly v Náměšti, ale teď jsou tam jen ZAčka. Nepočítám výluku a cvičení.

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

wampa píše:Ja bych je klidne dal na jedno, usetrilo by se urcite nejakeho materialu. A rozmisteni na vice jak ty 2 letiste si zase myslim ze by bylo plytvanim.


Je mi jasný, že rozložení na více letišť znamená větší provozní náklady. Tou otázkou jsem ale měl na mysli strategické hledisko.

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Tom Air píše:Je mi jasný, že rozložení na více letišť znamená větší provozní náklady. Tou otázkou jsem ale měl na mysli strategické hledisko.


V dnesni dobe si myslim ze to strategicke hledisko je uplne v pozadi. Nase republika je tak mala, ze ty letadla jsou z jednoho konce na druhem za chvili. A sance, ze by nejaky nepritel chtel vybombardovat nase letiste (a tim uzemnit nebo znicit tato letala), se dle meho blizi nule.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Vojenská letiště ČR

Příspěvek od vita »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaká je možnost přístupu na bývalá vojenská letiště. Konkrétně mě zajímají Milovice, Bechyně a Mimoň. Chtěl bych se tam někdy zajet podívat. Kámoš by si zablbnul s autem na dráze, já udělal nějaký fotky jak to tam teď vypadá a tak. Koukal jsem na mapy.cz a minimálně u Bechyně by se mělo dát dostat na tu startovačku a nevšiml jsem si, že by tam byly nějaké závory či ploty i směrem na hlavní dráhu. Za to u těch vojenských objektů jsem viděl nějaké náklaďáky nebo co. U hangárů nějaká letadla a něco je i na dráze. U Milovic mě zase překvapilo to kvantum aut na jižní pojížděčce. Asi nějaká akce.
Dá se tam nějak podívat, aniž by mě honili zelený mozky se samopalama? :)

airbus320
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 04. 08. 2006, 15:04
Stav: Offline

Re: Vojenská letiště ČR

Příspěvek od airbus320 »

V Milovicich je to uplne v poho, byl sem tam minuly rok. Vojáci tam nejsou žádný a v ÚLech jsou sklady technický soli pro TSK :D


Odpovědět