"Úžasné" spojení z Ostravy na letiště Mošnov.

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
qwertz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21. 04. 2009, 21:41
Stav: Offline

"Úžasné" spojení z Ostravy na letiště Mošnov.

Příspěvek od qwertz »

Zdravím všechny přátele dopravy, letecké zejména. Rád bych se podělil o dosti žalostnou situaci, která souvisí se zrušením třech autobusových linek z Ostravy na letiště Mošnov, a která pranic nepotěší zejména ty cestující ČSA využívající doposud autobusový spoj k rannímu odletu ČSA v 05:15 směr Praha, se kterým se odbavení stihnout dalo, a kteří budou muset od 14.6. zřejmě muset riskovat a nebo podpořit ostravské taxikáře, bohužel. Ale k věci.

Koordinátor městské a příměstské dopravy v Ostravě a okolí (http://www.kodis.cz) s velkou "slávou" informuje cestující veřejnost o zrušení třech stávajících autobusových linek z centra Ostravy na letiště Mošnov a o jejich nahrazení linkou jedinou s číslem 333. Viz http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_ ... a_mhd.html

Což o to, bylo by to možná záslužné, ale má to "vadu na kráse". Stávající spoj linky 910670 vyjíždějící z ostravského UANu ve 03:55 a s příjezdem k budově letiště ve 04:30 (viz http://portal.idos.cz/Data/pdf/L910670_081214_75967.pdf), který bude od 14.6.2009 nahrazen výše zmíněnou linkou 333 zajišťoval cestujícím leteckého spoje ČSA s odletem v 05:15 (viz http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-l ... elne-lety/) , že stihnou odbavení na tento let, které začíná 2 hodiny před odletem a končí 30 minut před odletem (viz http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-p ... -odbaveni/) tedy ve 04:45 hodin.
Díky "inovaci" autobusových spojů a jejich sjednocení ve výše zmíněnou linku 333, (viz http://portal.idos.cz/Data/pdf/L910333_090614_80651.pdf) spoj odjede ve 4:00 z Ostravy, ale k budově letiště dorazí až ve 04:43 hodin, tedy pouhé 2 minuty před řádným ukončením odbavovacího procesu pro let ČSA do Prahy.
A tak se Vás přátelé táži - je to normální? Pracovník KODISu mi odpověděl, že po ránu nebývá mezi Ostravou a letištěm Mošnov tak hustý provoz viz

Dobrý den,
Jízdní řád linky 333 byl vytvořen v hodinovém taktu se snadno zapamatovatelnými časy odjezdů jak z Ostravy, tak z letiště Mošnov. Díky hodinovému taktu je dobré spojení s letištěm a centrem Ostravy, kdy je možný pohodlný návoz a odvoz cestujících z/na letiště.
Dle informací letiště Mošnov je odbavení cestujících otevřeno od 2 hodin do 30 minut před odletem. Jedná se o brzký ranní spoj, kdy nebývá velký automobilový provoz, proto by se nemělo vyskytnout zpoždění. Navíc autobusová zastávka je umístěna před letištní halou, proto by mělo být možné odbavení stihnout. Věřím že zaměstnanci letiště Mošnov budou mít pro tuto situaci pochopení a standardně Vás odbaví k letu.
S pozdravem
Tomáš Witoszek,DiS.
Koordinátor ODIS s.r.o.
Na Hradbách 1440/16
702 00 Ostrava

Na druhou stranu, mne ing. Kubešová, tisková mluvčí letiště Mošnov ujišťuje, že nikoliv jak zní informace na letištním webu, že odbavení končí 30 minut před odletem, ale, že v tomto případě odbavení končí až 20 minut před odletem. To si snad myslí, že s letenkou za x tisíc korun namísto oficielních webových stránek letiště budu věřit rádoby "čestnému slovu" tiskové mluvčí? :-) Viz

Dobrý den,
odbavení na linku do Prahy končí 20 min před odletem letadla, tedy ve 4:55. Pokud tedy bude autobus přesný, lze odlet letadla stihnout. Tolik odpověď za Letiště Ostrava, a.s. co se týká provozu.
Nicméně ani se společností ČSA, ani s f. Veolia nemáme nic společného, nemůžu Vám tedy odpovědět, kdo jízdní řád sestavoval, ani jaká byla kritéria.
S pozdravem

Ing. Michaela Kubešová
Tisková mluvčí

Doposud jsem citoval maily ze 3.6., no a příslovečnou "korunu" tomu nasadily dnešní (4.6.) mailové informace od již zmíněné ing. Kubešové tiskové mluvčí letiště, a mail z informačního centra letiště - viz:

Dobrý den,
děkujeme za upozornění a za radu.
Před včerejší odpovědí jsem informaci jsem ověřovala u našeho handlingu.
Odbavení pro pravidelné linky končí 20 min před odletem letadla.
30 minut je pro charterové lety. Požádám správce stránek o upřesnění informací.
S pozdravem

Ing. Michaela Kubešová
Tisková mluvčí

=====================================

Dobrý den,
Bohužel tento odlet by jste nestihl. Na odbavení totiž musíte být minimálně 45 minut před odletem.
S pozdravem

Informace cestujícím
Letiště Ostrava, a.s.
Tel.: +420 597 471 136
E-mail: informace@airport-ostrava.cz
http://www.airport-ostrava.cz

Vážení znalci letecké dopravy a letiště Mošnov zejména - může mi prosím někdo z Vás odpovědět na následující otázky, případně sdělit svůj názor na celou záležitost?
1.) Proč firma Veolia-transport ve spolupráci s Kodisem Ostrava provozují časně ranní spoj z centra Ostravy na letiště Ostrava, bez ohledu na to, že se spoj v 05:15 do Prahy a odbavení na něj prokazatelně nedá tímto autobusovým spojem stihnout?
2.) Je Vám jasné kdy tedy končí odbavení cestujících pro tento let
- 20 minut před odletem, dle neoficielní informace tiskové mluvčí?
- 30 minut před odletem dle oficielní informace na webu letiště Ostrava?
- 45 minut před odletem, dle informace informačního centra letiště?

A tak se tedy závěrem táži - nebude jistější jet na letiště do poněkud vzdálenějších, ale zřejmě v mnohém spolehlivějších Katowic?

Děkuji předem za Vaše vyjádření a přeji Vám i všem návštěvníkům této diskuze krásné léto, spoustu šťastných cest a stihnutých leteckých spojů! :-D

Zdeněk Š i k l
70030 Ostrava 30


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: "Úžasné" spojení z Ostravy na letiště Mošnov.

Příspěvek od j.ree »

Neboj se, oni ten spoj zase zrusi. jakmile uvidi, ze jim ta linka (nejen ranni) jezdi prazdna, tak budou hledat priciny neuspechu ve vyssi moci, protoze prece linka jezdi ve snadno zapamatovatelnych casech. Coz je uplne k nicemu. Chtelo by to navazat na ty odlety a prilety. Taky tvrzeni, ze zastavka lezi pred odbavovaci halou, neni zas az tak pravda. Zastavka je umistena trochu bokem. Pred vychodem z priletovky. Uz vidim jak ti lidi bezi s kuframa na prepazky, bo maji jen 2 minuty ( pokud ten bus je presny :mrgreen: ) Poste jini jsou chytrejsi nez my, a nac delat vse standardne a pro lidi? To snad nemyslite vazne, to po nich nechtejte... Vsude to de, jen u nas se porad a ve vsem experimentuje...

Proste cely mosnov je komedie, meli by to radeji zavrit nebo prodat nebo neco, ale nerikat tomu letiste. Ostuda.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: "Úžasné" spojení z Ostravy na letiště Mošnov.

Příspěvek od Night fly »

...a navic u toho prvniho ranniho letu do PRG odbaveni rozhodne nezacina dve hodiny pred odletem. Naposledy (v polovine dubna) zacalo presne ve 4 rano.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: "Úžasné" spojení z Ostravy na letiště Mošnov.

Příspěvek od Zdenek »

Ono by se *** stalo, kdyby ten první spoj nejel v hodinovém taktu, že ... :mrgreen: Zkusím pánovi zavolat. Ale je opravdu otázkou, kolik pax z ranního letu používá k dopravě na letiště MHD. Bych si tipnul, že tak 10 týdně.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: "Úžasné" spojení z Ostravy na letiště Mošnov.

Příspěvek od Orus-x »

Já bych to zase tak dramaticky neviděl. Pravidelně jsem jezdil 33 na nedělní odlet v 18:30 s příjezdem před přílety v 18:03 a vždycky jsem se v pohodě odbavil. I jsem se na to ptal telefonicky předem, zda odbavení stihnu a bylo mi potvrzeno, že ano. S posunem nedělního odletu na 18:20 byl problém, ale nová koncepce 333 to vyřešila :D Teď lze říci, že to + - k příletům a odletům jezdí, otázka bude, až zase ČSA hne s odletama, jestli na to DPO + KODIS flexibilně zareagují :D


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: "Úžasné" spojení z Ostravy na letiště Mošnov.

Příspěvek od vitezslav »

Doprava na Mošnov je fakt jedna velká TRAGÉDIE. Já nechtěl riskovat právě zmíněný nedělní podvečerní odlet /neb navíc musím sedět u okna, že/ a tudíž jsem jel nějakým jiným busem, který mě vyhodil v jakési dědině a pak jsem šel asi 2km v závějích pěšky.... :roll:

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: "Úžasné" spojení z Ostravy na letiště Mošnov.

Příspěvek od RadekFM »

vitezslav: to máš za to že si moc vymyšlaš. máš brát to co je a hotovo :)


Odpovědět