Nové mezinárodní letiště na střední Moravě

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové mezinárodní letiště na střední Moravě

Příspěvek od persona »

Sem se to asi hodí nejvíc (řešila se tu i železnice a obsluha letišť) - České dráhy přišly s další variací absurdního nápadu na VRT železnici v ČR (nebo se to tak alespoň ze stávajících a předběžných úvah o linkách jeví). Poděkování Honzovi Sůrovi (dnes ráno jsem to četl v papírové verzi v kavárně a je to i na idnes):

http://ekonomika.idnes.cz/rychlovlaky-v ... oprava_hro

Překvapilo mě, že zatím není nic na zelpage. Asi se tomu budou teprve věnovat.


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové mezinárodní letiště na střední Moravě

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Je to v novinách.A psal to Sůra... Takže by to chtělo agenturu pro uvádění skutečností na pravou míru :)))

Nepřišly s tím české dráhy. Přišla s tím SŽDC.

Krom toho - tohle ještě neznamená, že se příští rok začnou stavět VRT. To jen bohužel novináři, jakmile někde něco zaslechnou, tak to překroutí, zveličí a udělají z toho senzaci (srovnatelné asi jako když před časem vědátoři přišli s tím, že v LHC něco objevili, a exprti z mainstream medií z toho udělali tutovku objevení Higgsova bosonu).

V reálu to pro stavbu VRT neznamená vůbec nic (nepředpokládám, že se většina z nás dožije okamžiku, kdy se zminěné VRT tratě - nebo jakákoli jiná - začne reálně stavět - myšleno tak, že se kopne do země), je to jen takový informační šum, aby bylo o čem psát (a za co utratit pár mega z rozpočtu..)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové mezinárodní letiště na střední Moravě

Příspěvek od persona »

Ale ovšem, jsem dalek toho, že bych čekal, že se začne VRT někdy stavět. Považuji jen za užitečné, že se upozornilo na to, že jen za studie něčeho co je stejně nereálné se dá 45 mil. Primátor Bém určitě také nechtěl olympiádu v Praze uspořádat, pouze vyzkoumat možnosti jejího uspořádání (na papíře) :-)


Odpovědět