Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Ja nerikam, ze ti lidi jsem jezdi z vlastni iniciativy, kdyz vi ze jsme partnerske mesto, myslim ze mesto je bud posila nebo jim u nas alespon neco nabizi. Mimochodem co je tivneho na tom, ze k nam prijede 16000 lidi 3.3 milionu?

A co se tyce rusu, tech 21 000 je podle me tak akorat, kdyz si vezmes cetnost letu do Brna, procento cechu na letech, procento rusu, kteri se tu neubytuji (i kdyz nevim, jake jsou u nich zvyky), atd.


jrns
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 85
Registrován: 20. 06. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jrns »

HighFlyer píše:
Marek.R píše:Myslím si, že není zrovna nejlepší nápad otevřít linku už v dubnu, když letenky se začnou teprve až teď prodávat.

A ja naopak rikam: KONECNE linka do nejake jizni destinace, ktera bude litat i jindy nez v cervenci/srpnu, kdy je tam totalne na zdechnuti.


Nojo. Já si říkám PŘESNĚ totéž. Jenže kdo ještě kromě nás?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od hafi »

skater píše:
Mám trošku pochybnost o správnosti dat. Nějak mi hlava nebere, proč by přijelo a ubytovalo se 16 tis. lidí ze země, která má 3,3 mil. obyvatel, když z bezprostředně sousedícího Rakouska (s 8,3 mil. obyvatel) mělo přijet a ubytovat se jen necelých 21 tis. lidí. To, že je Kaunas partnerským městem, může pár lidí přivést, ale nepřeceňoval bych to. Jsem pardubák a taky nejedu do švédské Skelleftea nebo holandského Doetinchenu jen kvůli tomu, že jsou to partnerská města.


ten počet z tý litvy konkrétně mě taky přišel trochu divný.
zvláště ve srovnání se sousedním lotšskem.
Navic je podezrely, ze u ostatnich je podil JM kraje na celé ČR zhruba od 1 do 15 procent a u litvy je to hned třetina....
Spis mi to prijde, ze jim v danem radku ulitla o rad desetina carka.
Anebo ze jsou ta data extrapolovana na zaklade nejakeho kratkeho casoveho useku, kdy tu bylo z nejakyhc duvodu vice litevcu.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

jvoj píše:Tak pro podporu me pochybovane teze o lince do KUN. Podle teto statistiky prijelo v roce 2010 do Jihomoravskeho kraje skoro 16000 Litevcu, a kdyz se potivame, ktere dalsi staty maji u nas nad 10 tisic, tak nam vyjdou jen okolni staty, italie, rusko, UK a Asijske zeme.


Já hrozně nerad někomu beru iluze. Ale mám obavu, že je data mít třeba úplná:

1. nikde nevidím data o opačném turismu - Brno - Kaunas - tu linku by hodně plnili i brňané ne ? Já bych se do Kaunasu na víkend třeba rád podíval... Ale kolik je takových lidí teď a při existenci levné linky ???

2. o čem svědčí vypovídají odkazované statistiky ? O tom jaké národnosti byli ubytovaní hosté. Ale proč byli ubytovaní. Byli tu na služební cestě, turistice... Mám obavu, že zrovna velkou skupinou u Litevců a Estonců budou lidé co tu spí jednu noc na cestě autem, tirákem po Evropě - stačí se jen podívat na značky Tiráků mezi Brnem a Ostravou. Prostě proto, že v česku přenocují podstatně levněji než v německu, rakousku... kam jedou druhý den dál. Něco jako brňáci co v 90letech jeli autem na výlet do Paříže taky přespali v kempu u Domažlic a druhý den se snažili ujet co nejvíce...

...jelikoz z Kaunasu se neleta zadna z destinaci stredni evropy, krome HHN, ze ktereho neexistuje ani moc pristupnych prestupnich spoju dal k nam...


No a právě proto bych spíš viděl LH: FRA nebo i když nerad i FR: HHN jako další potenciální destinaci z BRQ. Vsadím se, že určitě dřív než KUN !

Mr.Pexesso
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 91
Registrován: 19. 07. 2007, 13:07
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Mr.Pexesso »

No a právě proto bych spíš viděl LH: FRA nebo i když nerad i FR: HHN jako další potenciální destinaci z BRQ. Vsadím se, že určitě dřív než KUN !


No jo, jenomže k čemu by byla linka do HHN - FR sám o sobě nenabízí přestupy do dalších destinací (kupují se jen jednotlivé segmenty), to je pro mě velký mínus. Chápu, že spousta lidí by to uvítala a využili by HHN jako přestup i s tím rizikem, že letadlo z BRQ by mělo zpoždění a následný let z HHN by nestihli, ale spousta lidí tohle neriskne (mezi ně patřím i já) a tím pádem ani nemá důvod letět někam mezi pole do HHN. Takže FRA s LH jednoznačně :thumbup: ale HHN :thumbdown: Napamatuje si někdo, jak moc byl úspěšnej HHN z Prahy, popř. z Blavy?

No a co se týče toho Kaunasu - na víkend bych se tam zaletěl podívat, ale těch pár zájemců (viz reakce výše)by linku asi neuživilo :wink:


jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

ja bych rekl ze tech zajemcu je urcite vic, a to nejen z turistickeho spektra, ale hlavne z umeleckeho. Mimochodem jeste jako odpoved na dalsi prispevek. Cislo 28000 prenocovani litevcu v roce 2009 a 16000 osob v ubytovacich zarizenich ukazuje, ze prumerny pocet noci stravenych zde pro ne cini 1,75, coz ukazuje na to, ze to asi nebudou jen kamionaci...

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

Já nevím, ale pokud je číslo 16 000 správné, tak je to pro 738 jedna frekvence týdně, kdyby tedy všichni ti lidé přesedli do eroplánu. Nebo jich třeba polovina přesedla a zbytek se vygeneroval nově.

Kolik lidí by létalo od nás do Kaunasu (česky se mu říká Kovno :-)) těžko říci, Litevci jsou obecně hodně nacionalističtí a projevují se silně rusofobně i vůči tamnější ruské menšině. Něco jako Poláci na druhou, s tím rozdílem, že málokdo rozumí jejich jazyku, třeba: Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis.

Kromě toho mám pocit, že nabídka outcoming LCC je v současnosti bohatá a budeme rádi, když po ní bude vůbec poptávka. Letos si baťůžkáři (nemyslím to zle) mohou zaletět do Říma, Milána, nebo Alicante, kde ještě nebyli. Budeme rádi, když tito zákazníci udrží nad vodou existující lety. Není snad horší varianta, než, že se otevře víc destinací, než Morava uživí, a na podzim všichni skončí ztrátou a odejdou.

Kdyby tedy zavedli 1x týdně Kaunas, museli by všichni cestovat na celý týden (nebo jednu cestu dělat kolečkem přes BGY, ALC nebo STN). Naopak přes KUN by se dalo teoreticky pokračovat do Finska, Švédska a Norska, případně tito cizinci k nám, ale na to bych moc nespoléhal, to se dá už teď, třeba přes STN. Z KUN létá víc než dvě desítky destinací, i hodně lákavých, takže bych ani nespoléhal na zimní lety seveřanů "za světlem". Určitou výhodou je, že se z KUN do střední Evropy zatím vůbec nelétá a nás Litevci považují za spřízněné velikostí i osudem. Že by to létali aspoň 2x týdně a dalo se letět na 2-3 dny? Nevím, těžko říci...

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od skater »

Když mají Litevci tak velký zájem o Brno tak předpokládám, že o něco víc litevců bude mít zájem vidět Prahu. Proč tedy nemá Praha už dávno přímé spojení s KUN? :D Podle mě jde fakt o chybu ve statistice.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

o chybu ve statistice podle me nejde, protoze tao cisla se objevila nejen ve statistikach predchozich let, ale i ve statistikach jinych uradu.

2 lety do KUN tydne by znamenali asi 31000 pax/rok v obou smerech dohromady pri vytizeni 80% tedy rozhodne ne 16000 pax z litvy, a kdyz k tomu pripocitame i mensi demand z JMK, rozhodne nedojdeme k zaveru, ze vsech 16000 litevcu poleti na tehle lince.

Na otazku, proc nema Praha davno spojeni s KUN, odpovim jednoduse dvema duvody : 1. v KUN je obstojny odbavovaci prostor teprve druhym rokem, 2. FR do PRG neleta, a OK by na svoje ceny asi moc lidi nenalaka, jelikoz ted jsou i Litevci zvykli od FR na nizsi ceny.

Dalsi vec je, jak naznacuji pocty pax, ze bysme se na takovouhle linku mohli konecne divat jako na prvni LCC incomingovou linku do Brna, protoze zadim jsou linky z Brna soustredeny predevcim na Brnany, tato by byla myslena jako linka pro litevce predevsim.

A jeste bych reagoval na predchozi tvrzeni o tom, ze Litevci jsou nacionalisti. Mozna je to pravda, ale maximalne v takove mire, jako jsme nacionalisti my cesi. Litevci jsou nevrazivy spise jen k Rusum, k ostatnim jsou naopak velice vstricni a pratelsti. Se vsemi lidmi co znam, a navstivili jsme Kaunas ci Vilnius, jsme se shodli, ze jsme tam nepotkali jedineho neprijemneho cloveka.

DádinAir
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 48
Registrován: 01. 01. 2011, 13:22
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od DádinAir »

Nevíte proč zmizely z rezervačního systému sobotní lety do Alicante..?? :crazy: úterní jsou beze změny. Já tam chtěl letět na "prodloužený víkend" někdy v květnu> úterý tam, sobota zpět. To mi to totálně znemožnilo... :sad:

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

jvoj píše:o chybu ve statistice podle me nejde, protoze tao cisla se objevila nejen ve statistikach predchozich let, ale i ve statistikach jinych uradu.

I já jsem nakloněn věřit, že to není chyba. Kromě statistiky předchozích let mě k tomu vede i vysoké procentuální zastoupení JMK u dalších pobaltských republik. Určitě by ta statistika stála za podrobnější rozbor

jvoj píše:...divat jako na prvni LCC incomingovou linku do Brna, protoze zadim jsou linky z Brna soustredeny predevcim na Brnany, tato by byla myslena jako linka pro litevce predevsim.

To je zřejmé, a bylo by to skvělé, pokud by se to rozjelo. Netvrdím a priori, že by to nemohlo fungovat.

jvoj píše:A jeste bych reagoval na predchozi tvrzeni o tom, ze Litevci jsou nacionalisti. Mozna je to pravda, ale maximalne v takove mire, jako jsme nacionalisti my cesi. Litevci jsou nevrazivy spise jen k Rusum, k ostatnim jsou naopak velice vstricni a pratelsti. Se vsemi lidmi co znam, a navstivili jsme Kaunas ci Vilnius, jsme se shodli, ze jsme tam nepotkali jedineho neprijemneho cloveka.

Možná jsem se nesprávně vyjádřil, napsal jsem nacionalistický, čímž rozumím něco jako vlastenectví či patriotismus, nikoliv šovinismus, nebo nesnášenlivost. Možná jsem příliš spoléhal na vypovídací schopnost přirovnání k Polákům. Jak jsem psal, myslím, že nás považují za spřízněný národ a jsou trochu zaskočeni, když si mezi sebou pleteme pobaltské republiky, o jejich dějinách skoro nic nevíme a popravdě řečeno nás jejich (výklad) moderní historie zas tolik nezajímá. Ale nechci paušalizovat, možná jsou mé představy poněkud nepřesné.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od hafi »

jvoj píše:Cislo 28000 prenocovani litevcu v roce 2009 a 16000 osob v ubytovacich zarizenich ukazuje, ze prumerny pocet noci stravenych zde pro ne cini 1,75, coz ukazuje na to, ze to asi nebudou jen kamionaci...

anebo taky, ze tudy ten kamionak projede v prumeru 1,75 krat za rok?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od kuba.biker »

Nechcete si náhodou založit téma "Litevci v Brně" v sekci offtopic? :thumbdown:

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

kuba.biker píše:Nechcete si náhodou založit téma "Litevci v Brně" v sekci offtopic? :thumbdown:

Ne, ber to jako rozbor vrstev poptavky.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

hafi píše:
jvoj píše:Cislo 28000 prenocovani litevcu v roce 2009 a 16000 osob v ubytovacich zarizenich ukazuje, ze prumerny pocet noci stravenych zde pro ne cini 1,75, coz ukazuje na to, ze to asi nebudou jen kamionaci...

anebo taky, ze tudy ten kamionak projede v prumeru 1,75 krat za rok?

to je blbost, porad by tu stravil jen jednu noc pravdepodobne.


Odpovědět