Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

kuba.biker píše:Tak OK-CCA stoupá nad Kroměříží směr DME...
Nevíte někdo, jaký byl na první letu load factor?

viewtopic.php?f=52&t=6561&start=30


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

Autobus v 05 po priletu STN byl tedy hezky napchan, to se musi uznat :) Ja si posedel v klidku na letisti nejakou hodku a pul, ze zvonarky mi to slo stejne az v jedenact a na letisti byla wifi a zasuvky.

Jinak tedy 03/03 FR4803 letelo 142pax (147 booked, 5 no show). Co me prekvapilo byl pocet prioritaku, az kolem dvaceti. V utery z Bratislavy byli tak 2-3.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od procvi »

Fabo píše:Autobus v 05 po priletu STN byl tedy hezky napchan, to se musi uznat :) Ja si posedel v klidku na letisti nejakou hodku a pul, ze zvonarky mi to slo stejne az v jedenact a na letisti byla wifi a zasuvky.

Jinak tedy 03/03 FR4803 letelo 142pax (147 booked, 5 no show). Co me prekvapilo byl pocet prioritaku, az kolem dvaceti. V utery z Bratislavy byli tak 2-3.


Že by se dopravní podnik poučil. Teď před chvílí jsem se vrátil z Bergama, kde let byl zaplněn tak z 85% a převažovali Italové (z večerní trojice jsme přiletěli jako poslední) a na letištní zastávce byl jeden bus navíc, který vyjel hned jak se zaplnil po okraj, tak doufám, že to zůstane i pro příště :-D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

Tak to nevim, kdyz jsem priletel ja, byl bus jenom jeden, jenze wizz pasazeri uz byli pryca bergamo snad ani nebylo. Nicmene pul hodky pockat na dalsi je nejmin, takovou rezervu by clovek mel stejne mit vzdy.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od creyman »

Teď jsem si teprve všimnul, že út,čt,so mají Brňáci naprosto stejný čas odletu obou dopravců do Londýna. To je luxus, kdo chce večer letět si může dokonce vybrat cílové letiště kam chce v Londýně dosednout.


flybrq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 09. 12. 2009, 10:24
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od flybrq »

S těmi autobusy v sobotu večer je to tak: pokud je jeden autobus naplněný, volá další jako posilu. Pokud se tedy nevejdete do jednoho, do 10 minut prijede další. Taky je možnost, že posila preventivně přijede o 10 minut dřív. Je tedy nutné být ve střehu a nezoufat! :D

Kozlik007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 02. 2011, 12:36
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Kozlik007 »

Pánové, nevíte jestli dnes přiletí B747-400 Silk Way Airlines a případně, kdy budou odlítat?

David2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 24. 07. 2005, 10:54
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od David2 »

Když jsem jel ráno kolem letiště, tak už tam byla.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Další problém územního plánu: okleštěné letiště

Zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava, 11.3.2011

BRNO
Obavy z toho, že se přestane rozvíjet letiště v Tuřanech, mají jihomoravští krajští úředníci. V žádné z předložených variant brněnského územního plánu nejsou zapracovaná všechna ochranná pásma letiště a plánovaná výstavba například nebere v potaz ani hluk letadel. "Územní plán počítá se stavbami pro bydlení vmístech, kde by v případě rozvoje letiště mohli jeho majitelé narazit na hlukové limity," upozornil krajský radní DavidMacek (KDU-ČSL).

Kraj podal námitky na poslední chvíli, včerejšek byl totiž posledním dnem, kdy mohli Brňané na odbor územního plánování a rozvoje nosit nebo posílat své připomínky a námitky ke konceptu územního plánu. "V součtu jich byly ve středu večer dva tisíce. Největší nápor jsme ale čekali ještě během včerejška," řekl mluvčí magistrátu Pavel Žára. Podle odhadů stoupl počet námitek a připomínek během včerejška o další tisícovku. Neznamená to však, že by se o územní plán zajímaly jen tři tisícovky Brňanů. Pod řadou připomínek je totiž podepsáno několik desítek nebo stovek lidí. Hodně námitek přišlo z Medlánek, ozvala se i řada lidí proti výstavbě nové městské třídy, odsunu nádraží a R43. "Proti vedení R43 přes město je dohromady asi dva a půl tisíce podpisů," upřesňuje Matěj Hollan z občanského sdružení Brnění.
Co bude s tisícovkami námitek a připomínek dál? Připomínky si úředníci pročtou, přijmou je, nebo zamítnou, svůj postoj k nim ale nemusí odůvodňovat. S námitkami je to složitější, podávají je například vlastníci pozemků, kterých se změny v plánu týkají. Je také nutné sladit záměry brněnského plánu s tím krajským, který ale ještě není platný.

http://www.modernibrno.cz/aktualita.htm?aktualita=18432

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

@JVOJ: jen pro info: k dotazu z 06. 01. 2011, 06:17 - tvrdil jsem 06. 01. 2011, 10:39
Marty-t píše:Jenomže co já znám většinu "zaměstnanců" českého stavebního průmyslu, ti jsou většinou ze západní Ukrajiny. Takže Lvov by byl z tohoto pohledu asi logičtější. Osobně bych to viděl spíš na Lvov-Praha než jakkákoli jiná linka Brno-Ukrajina.

a ejhle ČSA má zájem zkusit linku Praha-Lvov, viz.:

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/3EAB80E ... adosti.pdf

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od context »

prosím kde kúpim lístky na autobus linku z letiska do mesta?

edit:
Ďakujem za odpovede :wink:
Naposledy upravil(a) context dne 11. 03. 2011, 13:51, celkem upraveno 1 x.

szkandi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 60
Registrován: 07. 08. 2008, 09:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od szkandi »

infocentrum / trafika / automat / u ridice (mirne drazsi)

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Automat je trochu zašitej na zdi vedle info stánku ve spojovací chodbě, jestli se nepletu.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

Trochu zasitej je slaby slovo. Nebyt nasmerovan od pani z trafiky, tak si ho nejspis nikdy nevsimnu. Odfotit polohu me bohuzel nenapadlo...

Vyznacil bych to na planku terminalu, ale zadnej jsem na strance nenasel...

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Marty-t píše:@JVOJ: jen pro info: k dotazu z 06. 01. 2011, 06:17 - tvrdil jsem 06. 01. 2011, 10:39
Marty-t píše:Jenomže co já znám většinu "zaměstnanců" českého stavebního průmyslu, ti jsou většinou ze západní Ukrajiny. Takže Lvov by byl z tohoto pohledu asi logičtější. Osobně bych to viděl spíš na Lvov-Praha než jakkákoli jiná linka Brno-Ukrajina.

a ejhle ČSA má zájem zkusit linku Praha-Lvov, viz.:

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/3EAB80E ... adosti.pdf


Ano, tehle zadosti o prava jsem si jiz take vsiml, diky za upozorneni :-) Mozna jsem podcenil potencial spojeni s ukrajinou, ale podle me v tom ted hrajou take nejakou roli protikorupcni balicky, kvuli kterym se spousta ukrajincu stehuje domu, coz znamena zvysenou poptavku. Ale samozrejme nic proti pravidelne lince na ukrajinu, zas tak moc toho o jejim potencialu nevim, abych do toho mohl mluvit :-)


Odpovědět