Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od majkl666 »

Nic nového dnes na TK:
Letecká společnost Ryanair zatím odmítla rozšířit stávající počet linek z moravské metropole. Důvodem má být nedostatečná kapacita. Prioritou pro Ryanair zůstává Londýn. Zástupci firmy ale nevyloučili, že do tří let by se mohlo z Brna létat do Paříže, Barcelony či Říma. Současné omezení provozu na lince Brno-Milano je způsobeno rekonstrukcí tamního letiště, jakmile ale přistávací dráhy opraví, chce Ryanair na této trase opět obnovit provoz.

Zdroj ČT


tomasl
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 02. 2014, 21:01
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od tomasl »

Zdravim vas zase po case.... :)

Mel bych na vas mozna dost zaludnou otazku - Chtel bych se zeptat, zda je mozne se nekde dopatrat casu priletu a odletu pro cargo lety na BRQ/LKTB. Konkretne bych moc rad videl vzlet nebo pristani Antonova AN-124 nebo Ilyushina IL 76 a zatim se mi podarilo pouze spatrit je budto na runwayi nebo uz ve vzduchu a nejakou pravidelnost jsem v tom nedetekoval... :crazy: Na internetu se mi bohuzel podarilo najit jen par videi a fotek z letiste, ale zadne casy ani data....

Popripade kdyby jste nahodou nekdo vedeli jeste o jinych letadlech, vetsich rozmeru, ktere se daji v Turanech spatrit, povezte mi o nich.. A320 i B737 uz jsou moc okoukane :P

Dik predem za ochotuuuu, Tomas :) :ymdevil:

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od beardie »


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Brněnské letiště po výzvě hejtmana Michala Haška zveřejní majetkovou strukturu. Akciová společnost tak původně nechtěla učinit. Jihomoravský kraj nabídl pozemek v Tuřanech americké firmě Amazon, podle dřívějšího zjištění MF DNES je ale zatížen věcným břemenem.

více na: http://www.modernibrno.cz/aktualita/Let ... ska-12349/

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

Tak te vlastnicke struktury se asi nedockame, padl duvod ji rozkryvat:

Amazon nemá o pozemek u brněnského letiště zájem, vzkázal developer


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od prodejce »

Obráceně: tím padl důvod vlastnickou strukturu tajit :idea:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od JackBrno »

Myslím, že oni těch důvodů k tajení mají více ;-)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Brněnské letiště patří kraji, miliony ale vydělávají soukromé firmy
Autor: Milada Nedopilová | Zdroj: brno.idnes.cz

Jihomoravský kraj pronajímá miliardový majetek tuřanského mezinárodního letiště akciové společnosti Letiště Brno. Soukromá firma za to vloni kraji zaplatila kolem dvaceti šesti milionů korun. Ale kraj letišti ve stejném roce více než dvacet jedna milionů zase vrátil a přidal i něco navrch. Kraj letišti peníze vrátil například na opravy nebo další budování. A osm milionů firmě přidal navrch na činnost letištních hasičů. Podle dokumentů v obchodním rejstříku přitom firma sama díky letišti v­Tuřanech jen v roce 2012 vydělala pětačtyřicet milionů. Kdeziskkončí, není příliš jasné. Jak MF DNES napsala už minulý týden, vlastnická struktura akciové společnosti Letiště Brno umožňuje, aby část zisku z provozu tuřanského letiště skončila na Kypru, který je známý jako daňový ráj. Podle hejtmana Michala Haška to, že kraj zaplatí soukromé firmě více, než od ní získá zpronájmu, neznamená, že by na letiště doplácel. „Neberu to jako doplácení na provoz letiště. Peníze kraje jsou investovány do infrastruktury letiště, která patří kraji,“ popsal hejtman. Firma Letiště Brno získala výhodný pronájem od kraje bez výběrového řízení v roce 2004 na padesát let, což zákon v té době umožňoval. Předsedou představenstva je přitom Jiří Filip, stranický kolega náměstka hejtmana Stanislava Juránka (KDU-ČSL).

http://www.modernibrno.cz/aktualita/Brn ... rmy-12361/

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Zdravím všechny,

po dvou letech zas malý průzkum Brněnského trhu, letos bych chtěl dosáhnout 1 000 respondentů, prosím všechny o vyplnění, zabere to asi 1,5-2 minuty. Díky! :)

https://docs.google.com/forms/d/1RdLdO5 ... =send_form

DádinAir
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 48
Registrován: 01. 01. 2011, 13:22
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od DádinAir »

Dobrý den,
rád bych se zeptal, proč s letového řádu vypadly přes léto středeční a sobotní linky na Stansted? Zrovna v letních měsících mi to nedává logiku

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Airbus380 »

DádinAir píše:Dobrý den,
rád bych se zeptal, proč s letového řádu vypadly přes léto středeční a sobotní linky na Stansted? Zrovna v letních měsících mi to nedává logiku


Zrovna v letních měsících to právě logiku dává. Ryanair holt letadla v létě využije lépe na silnějších linkách. Z jeho pohledu je lepší přes prázdniny poslat plný letadlo na Algarve nebo nebo na Kanáry, než do Brna.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

jvoj píše:Zdravím všechny,

po dvou letech zas malý průzkum Brněnského trhu, letos bych chtěl dosáhnout 1 000 respondentů, prosím všechny o vyplnění, zabere to asi 1,5-2 minuty. Díky! :)

https://docs.google.com/forms/d/1RdLdO5 ... =send_form


Vyplnil jsem to, ale protože jsme na univerzitě dělali hodně dotazníků (v diplomkách, kde jsem to často studentům vymlouval, i z grantů, kde se opravdu něco za ty peníze mělo zjistit), některé otázky bych doporučoval zpřesnit (na to je ale už asi pozdě). Proběhl třeba nějaký předvýzkum, testování návrhu ankety spíše než dotazníku - tj. že někdo dostal ten test cvičně a dodal připomínky? A jak a v čem to bude zpracováno? Excel, SPSS, Statistica/jiné? Též bývá u podobných výzkumů naznačeno k čemu budou výsledky použity a kde se člověk s nimi bude moci seznámit.

Chybí tam úplně základní sociodemografické indikátory (věk, pohlaví, vzdělání, samostatně žijící/výdělečný člověk nebo člen rodiny?, velikost bydliště - Čechy, Morava, Slezsko je opravdu nedostačující - obyvatel Hranic v Čechách, nejzápadnější obce ještě tak hodinu vlakem od Aše je něco jiného než obyvatel Prahy, Pardubic nebo Náchoda; taky četnost letů je 2 - 5x a 5x - 10x; mělo by být 6 - 10x nemluvě o formulaci otázky, která by měla znít spíše "Jak často jste za poslední rok/dva/pět letělli letadlem?", takhle to vybízí k zprůměrování, já měl třeba za rok 2010 38 letů a za r. 2013 ani jeden).

A kdo jsou ti "všichni". Všichni co tady pravidelně diskutují nebo všichni registrovaní uživatelé fóra? Jakou platnost a spolehlivost bude mít pro průzkum to, co si myslí zdejší uživatelé, kteří jsou specifickou skupinou cestujících? A kde jsou výsledky toho předchozího šetření, které proběhlo(?) před 2 lety? A co zjistilo? A s jakou spolehlivostí? :-)
Naposledy upravil(a) persona dne 24. 04. 2014, 21:16, celkem upraveno 2 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

persona píše:Vyplnil jsem to, ale

Já jsem hlavně nepochopil, proč to mají vyplnit "všichni" a proč je tam kolonka, kde člověk žije "Čechy", když je to "Profil cestujícího letecké dopravy v aglomeraci Letiště Brno". Předpokládá se snad, že lidé z Čech používají "leteckou dopravu v aglomeraci Letiště Brno"? Možná mi něco uniklo, ale výsledky budou mít podle mě zcela nulovou vypovídací hodnotu.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Globik píše:
persona píše:Vyplnil jsem to, ale

Já jsem hlavně nepochopil, proč to mají vyplnit "všichni" a proč je tam kolonka, kde člověk žije "Čechy", když je to "Profil cestujícího letecké dopravy v aglomeraci Letiště Brno". Předpokládá se snad, že lidé z Čech používají "leteckou dopravu v aglomeraci Letiště Brno"? Možná mi něco uniklo, ale výsledky budou mít podle mě zcela nulovou vypovídací hodnotu.

Díky za připomínky, jen k těm Čechám - právě proto tam ta otázka je, aby bylo možné separovat odpovědi obyvatel Moravy od odpovědí ostatních. Vyplnit ''všichni'' znamená, že bych chtěl mít co nejvíce respondentů, samozřejmě jsem nesdílel a neposílal jen zde...

Persona : Taky díky za připomínky a rady, něco se s tím udělám. Výsledky dotazníku předchozího myslím nestojí za řeč, ale tohle bych chtěl udělat co nejlíp, takže si rád nechám poradit :) Výsledky budou v .xls, vzhledem k tomu, že je to základní formát google formulářů.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

jvoj píše:Díky za připomínky, jen k těm Čechám - právě proto tam ta otázka je, aby bylo možné separovat odpovědi obyvatel Moravy od odpovědí ostatních.

To si snad z nás všech děláš srandu, ne? To mi totiž přijde jako jediný smysl toho dotazníku. Nebo ti jde o to, abys měl co nejvíce respondentů, i když odpovědi většiny z nich budou úplně na h***o?Přečti si otázku "Byl/-a byste ochoten/-tna zaplatit za přímý let z Brna více minimálně o částku vynaloženou za dopravu na letiště v Praze či Vídni?", dej si pár pohlavků a snad se ti rozsvítí v hlavě. Proč jsi to neudělal v nějakém jiném formátu, aby se podle odpovědí větvily otázky? Jestli je celý projekt aerolinky Eco World Airways pojatý takto amatérsky, tak to bude špatná kopie slovenských aerolinek posledních let nebo je to jen něčí mokrý sen.


Odpovědět