Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

ten přístup k obchodu a marketingu té linky, v kombinaci s tím dnešním článkem na idnesu, ve mně budí podezření, že se opět jedná o nějaký dotační podvod, jako ostatně v Brně vždy. :crazy:


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

Petr31 píše:..a proč jdeš dělat za někoho jeho práci zadarmo??? Když se nikdo nezabývá marketingem a zákazníci kteří ten cirkus živí jsou mu ukradení, nezaslouží si naše peníze. Pokud k tomu dopravce a letiště přistupuje takto od začátku, tak se bude možná bude konat maximálně inaugurační let.....Když začínal v Praze EMIRATES, byl úplně všude rok dopředu.....tady se vše děje v režimu maximálního utajení.... :crazy:
PS:Obdivuju tě, ale nerozumím....páč sám to nevytrhneš a s pokud je to dopravci úplně jedno, tak na té lince nemá žádný zájem...


A co treba mit tak osobni zajem o to, aby linka fungovala, z XY ruznych duvodu?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4081
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

Fabo píše:A co treba mit tak osobni zajem o to, aby linka fungovala, z XY ruznych duvodu?

Don't feed the troll. Cim mene reakci na Petr31, tim vice se muzeme soustredit na letecka temata na tomto foru.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Chtěl jsem ještě nějaké letenky u BMI Regional přikoupit. Dnes mají ceny Brno-Mnichov v CZK místo EUR, ale booking jim přestal fungovat a ukazuje mi nějaké interní chyby... No nic, snad to příští týden odstraní...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4081
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

Marty-t píše:Podle jiné teorie potřebuješ ke změně společnosti druhou odmocninu nadšenců z množství populace, kterou chceš někam pohnout. Takže pro jednoduchost na čtyřsettisícové město já a ještě 631 nadšenců a zvládneme víc než sebelepší marketing. I když využívat k marketingu nadšence je vlastně taky marketingová strategie.. :wink:

Tady ta rovnice/teorie je pro me nova. Ale pokud ji vezmeme jako hypotezu (zdroj?), tak neni zapotrebi vychazet ze zakladny 400 tis. Predpokladam, ze aby linka fungovala, tak je zapotrebi nejakych 35 pax na jeden let (70% L.F.) Celkem 12 letu tydne (6x tam a zpet) krat 50 tydnu v roce = 600 letu s 35 cestujicimi. Tedy 21 tis. pax rocne. Z toho max 1/3 (spis jeste mene) budou domaci. I kdyz vezmu tu celou tretinu, tak je to 7000 pax. (A to jeste ponechame stranou, ze z tech 7000 mnozi poleti vice nez 1x rocne). Druha odmocnina ze 7000 je 84 nadsencu v domovskem meste.

Marty-t, bez do toho! ;-)


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

tak už se nám to usazuje, už ty lety ukazuje i web lufthansy nebo google flight search, a to včetně navazujících letů a včetně rozumnějších cen. zatím mi to teda ukazuje Brno-New York kolem 20 tisíc, což je pořád víc než zvlášť koupený letenky na ty dva lety, ale to se ještě poladí, přijdou nějaký akce, atd. ne?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

pepa007 píše:tak už se nám to usazuje, už ty lety ukazuje i web lufthansy nebo google flight search, a to včetně navazujících letů a včetně rozumnějších cen. zatím mi to teda ukazuje Brno-New York kolem 20 tisíc, což je pořád víc než zvlášť koupený letenky na ty dva lety, ale to se ještě poladí, přijdou nějaký akce, atd. ne?


Jo jo, taky jsem si všiml, že jde ode dneška bookovat BRQ-MUC za 7500 kč one-way i na LH.COM ... Ale hlavně je ode dneška detailní info i na stránkách letiště Brno - http://www.brno-airport.cz/letiste/tisk ... -mnichova/ . Očekávám teď masivní reklamní kampaň --> ale bez ohledu na to pár oficielních letáků od BMI/letiště jsem už i já po Brně rozdal/vyvěsil... :-)

A hlavně taky očekávám sladění cen na webech BMI a LH. Osobně mi na BMI chybí nabídka Rail&Fly od DB, ale snad to taky přijde... Osobně to prožívám jako velký zlom pro létání z Brna. Tak snad linka aspoň rok vydrží, protože je zřejmé, že její rozlétání takto narychlo a ještě k tomu v zimní sezóně bude notnou chvíli ztrátové, ale věřím že v létě se překlopí do zisku a linka Brnu dlouhodobě vydrží !

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

Marty-t píše:
pepa007 píše:tak už se nám to usazuje, už ty lety ukazuje i web lufthansy nebo google flight search, a to včetně navazujících letů a včetně rozumnějších cen. zatím mi to teda ukazuje Brno-New York kolem 20 tisíc, což je pořád víc než zvlášť koupený letenky na ty dva lety, ale to se ještě poladí, přijdou nějaký akce, atd. ne?


Jo jo, taky jsem si všiml, že jde ode dneška bookovat BRQ-MUC za 7500 kč one-way i na LH.COM ... Ale hlavně je ode dneška detailní info i na stránkách letiště Brno - http://www.brno-airport.cz/letiste/tisk ... -mnichova/ . Očekávám teď masivní reklamní kampaň --> ale bez ohledu na to pár oficielních letáků od BMI/letiště jsem už i já po Brně rozdal/vyvěsil... :-)

A hlavně taky očekávám sladění cen na webech BMI a LH. Osobně mi na BMI chybí nabídka Rail&Fly od DB, ale snad to taky přijde... Osobně to prožívám jako velký zlom pro létání z Brna. Tak snad linka aspoň rok vydrží, protože je zřejmé, že její rozlétání takto narychlo a ještě k tomu v zimní sezóně bude notnou chvíli ztrátové, ale věřím že v létě se překlopí do zisku a linka Brnu dlouhodobě vydrží !


No já se to taky snažím šířit tady v hanáckým regionu :-) Ale se*e mě že není aspoň nějakej onine leták, FB post (nebo dokonce jednoduchá web stránka) kterej by se dal sdílet, letiště Brno vůbec nemá žádný profily na sociálních sítích, atd. atd. Takhle se přece marketing v 21. století dělat nedá...

David2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 24. 07. 2005, 10:54
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od David2 »

V podstatě jim nekřivdíš, ale trošku ano. Mají (letiště) profil na Google+ včetně zprávy o novém spojení.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Petr31 »

David2 píše:V podstatě jim nekřivdíš, ale trošku ano. Mají (letiště) profil na Google+ včetně zprávy o novém spojení.


.... s pepou 007 naprosto souhlasím, to co je na webu je ostuda a neexistence jakékoliv formy reklamy taky.Předpokládám, že na ten letištní web stejně nikdo nechodí. A není to zbytečně brzo, vyvěsit to tam 14 dnů před zahájením linky??? :)) Co třeba olepit několika bilboardy D1 z Ostravy do Brna a Prahy a silnici směrem na jih na Mikulov taky? Jezdím tam často, visí tam kdejaká kravina, ale že se možná bude dát z Brna letět i jinam než s LC a na východ se nikdo nedozví. K tomu jejich letištnímu webu - nevím jak ostatní, ale pokud bych potřeboval letět z Brna, stejně bych na jejich webu info nehledal...Když jsem ještě často lítal přes Prahu, na letištní web jsem taky nikdy nechodil, nebylo proč....No ale musím být opatrný, páč mě místní letečtí nadšenci - sluníčkáři, v čele s HF označili za trolla, a přitom jsem jenom skeptik realista. :ymdevil: takže raději ani nebudu rýpat do jejich výše zmíněných teorií, páč si myslím, že většina z nich funguje akorát v žádosti o nějaký grant....ve skutečnosti ne.Takže litání ze štatlu zdar :lol:
PS:Jasně, určitě se dozvím, že v digitální době je bilboardová reklama out, nicméně Emirates kdysi polepili celou Prahu na rok dopředu a jak jim to dneska funguje :D[/quote]

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

David2 píše:V podstatě jim nekřivdíš, ale trošku ano. Mají (letiště) profil na Google+ včetně zprávy o novém spojení.


G+?

No tak to maj v cajku :lol:

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Tak jak tu byla teorie s těmi počty nadšenců, tak nadšenci mohou případně šířit toto :) Aby to tu nebylo jen o tom stěžování si na abscenci marketingu :) (Na požádání mohu poslat na mail v plném rozlišení)

Obrázek

Obrázek

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

Google+ ?? Tak nevím jestli je to známka punku nebo debility :-) Oni nevidí, že tam mají celých 64 followerů a každej příspěvek má v průměru 2 lajky, který si dávají nejspíš sami? Nemají náhodou i profil na MySpace a lidé.cz? :-)

Já neříkám že to Facebook a Twitter spasí, ale jsou to snad ty nejlevnější a nejjednodušší kanály a nesnažit se vybudovat nějakou komunitu, speciálně pokud mám zajímavej produkt, je prostě hloupý.

Díky za leták - ale to si mám kua vytisknout a ořezat? :-) Pro šíření na netu je potřeba jeden obrázek bez ořezových značek :D

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Petr31 »

jvoj píše:Tak jak tu byla teorie s těmi počty nadšenců, tak nadšenci mohou případně šířit toto :) Aby to tu nebylo jen o tom stěžování si na abscenci marketingu :) (Na požádání mohu poslat na mail v plném rozlišení)

Obrázek

Obrázek


..tak tohle pochválím, to se mi líbí, ale proč toho nejsou plné noviny, internet, Štatl, D1......prezentačka a chlebíčky prodejným novinářům :lol: , už aspoň 3 měsíce včetně fotek letadel a interiéru, protože E135/145 je pěkná mašina!

orel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 01. 2010, 17:11
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od orel »

Petr31: Tak na tohle odpověď nemám, já měl vždy pocit, že v Brně byly nové linky tak nějak přítěží (jako by letiště obtěžovaly a budily z jeho sladkého spánku). Rozhodně jsem neviděl nějakou snahu města/letiště o to, aby létání v Brně zmasovělo, zapojit letiště do každodenního života Brna jako něco, co je tady vždycky k dispozici ke každodennímu možnému použití. Ne bývalá téměř osiřelá vojenská základna, která Brňanovi cestujícímu do světa nemá co nabídnout. Nejinak je to i v tomto případě, běžný businessman co má co dočinění s Brnem využívající Vídeň nemá potřebu otrocky dohledávat, že se v Brně otevírá spojení do Mnichova. Na to nemá čas ani chuť. On potřebuje být zasažen reklamou ze strany letiště/města/dopravce jako cílová skupina, která by v Brně měla být v porovnání s minulými desetiletími už mnohem početnější. Chlapi, s nějakou reklamou šitou na koleni horkou jehlou se to rozhodně nevytrhne.


Odpovědět