Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

ajax07 píše:
Globik píše:
ajax07 píše:https://www.airways.cz/zprava/wizz-air-oznamil-uzavreni-zakladny-v-praze/

Za to taky může Jm hejtman Šimek, jak se tady někteří vyjadřovali, když Wizz Air skončil s Brnem?

Wizz Air skončil s Brnem, neskončil globálně. Nárůst počtu cesťáků je globálně, není to brněnská záležitost. Srovnáváš nesrovnatelné.


Můj příspěvek zřejmě nebyl pochopen...

Ano, nebyl a sypu si popel na hlavu. Ten link ve Tvém příspěvku jsem přehlédl, resp.jsem si ho asi ztotožnil s linkem v předchozím příspěvku, na který (ohledně nárůstu počtu PAX v BRQ) jsi podle mě reagoval a teď teprve vidím, že nereagoval a psal jsi o něčem jiném. Omlouvám se.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Dnes poprvé pokus letět s BMI v pondělí v poledne - u posunuté neděle bych při zpoždění nestíhal z MUC nebo FRA poslední vlak... Přijdu na letiště a info: přílet i odlet zpožděn o 1:50 - tj. podle mne tak aby nemuseli řešit odškodné. Ale podle mne je stejně problém silné sněžení v MUC, tak kdo ví zda to nakonec vůbec poletí... Takže dotaz zda ve staré budově ještě funguje Inflight restaurant - ano funguje... Sice jídelní lístek nabízí jídla od 120-170 kč, ale stejně automatický dotaz které ze tří meníček za 80 nebo dvou za 95 kč si vyberu. Chci řízek za 129 - prý se musí zeptat kuchaře. Tak to nekomplikuju a vybírám z menu za 95 kč + nápoj kterému v Praze neříkají pivo (=11tku Starobrna). Kolem, to je jasné samí pracovníci letiště - policie, hasiči, marshall no a já jakožto tu nepatřičný element.

Jako bonus pár obrázků:

Obrázek
Obrázek

Budu tento post aktualizovat, docela často když vyrazím z BRQ, dějí se nestandardní věci...

UPDATE 1: Momentálně je očekávané zpoždění změněno na 2,5 hodiny. (jsem zvědavý jestli je to konečné a jestli náhodou někoho mezitím nenapadlo spojit polední let s večerním letem - stejně budou muset odškodňovat pokud to není počasím... :wink: ). Takže v bistru máme nárok na občerstvení zdarma až do výše 13 EUR, což je při brněnských cenách strašně moc. Někteří cestující - vykukové - mají velký stres toto vůbec propít a projíst. Já jako obvykle - kafe, voda a fidorka...

Obrázek

UPDATE 2: Před chvílí jsme přistáli v MUC. Sekyra u přistání 3 - 3,5 hod. Fronta na LH center - já jsem v klidu - do FRA to lítá co hodinu. Jen mě musí sesynchronizovat s kufrem, předpokládám... Za letu fly attendant vykládal o dopoledních problémech se sněhem v MUC, čímž se BMI úplně rozhodily rotace a nasčítalo se zpoždění... Pár lidí to komentovalo, že to není poprvé a tak příště letí z VIE... No nic já mám v ruce letenku do FRA s odletem o 2 hod. později než jsem původně bookoval - do FRA je to v klidu - tam to lítá co hodinu... Chudáci co letěli jinam. Tyto nervy fakt ale nemám zapotřebí. Příště z Vídně vlakem...

UPDATE 3: letělo jen 19 PAX. V MUC jsem šel kolem gatu kde se boardovala druhá frekvence do BRQ - svítilo jim jen zpoždění 20 min. tak asi BMI vynechala jednu otočku jinam...

UPDATE 4: mezi MUC a FRA letěla 100pct plná A321čka . Chvíli se čekalo na tranzitující PAX, takže zpoždění 20min. Ale kufr v pohodě dorazil, čekal jsem na něj asi jen 5-10 minut. Pak S-bahn a vlak. Celkově v cílové destinaci v cca 23:00 ... Celkově shrnuto - letiště v Brně čisté pohodové, personál nás osobně o vývoji zpoždění i o voucheru na max. 13 EUR informoval - BRQ by si zasloužilo i mimo letní sezónu víc linek. Jediné co může ale letiště zlepšit je extrémně pomalá WiFi (musel jsem si rozjet osobní hotspot přes mobil), aby člověk při čekání na letadlo mohl aspoň pracovat po VPN. To by byla opravdu minimální investice s velkým pozitivním efektem na spokojenost PAX.
Naposledy upravil(a) Marty-t dne 23. 01. 2018, 09:06, celkem upraveno 4 x.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Teď ti na stránkách odletů v Mnichově skočil boarding. Jestli je to teprve nástup do busu, tak to ve 14:30 v Brně nebude. https://www.munich-airport.com/all-departures-1450598#departures

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Marty-t píše:Dnes poprvé pokus letět s BMI v pondělí v poledne - u posunuté neděle bych při zpoždění nestíhal z MUC nebo FRA poslední vlak... Přijdu na letiště a info: přílet i odlet zpožděn o 1:50 - tj. podle mne tak aby nemuseli řešit odškodné. Ale podle mne je stejně problém silné sněžení v MUC, tak kdo ví zda to nakonec vůbec poletí... Takže dotaz zda ve staré budově ještě funguje Inflight restaurant - ano funguje... Sice jídelní lístek nabízí jídla od 120-170 kč, ale stejně automatický dotaz které ze tří meníček za 80 nebo dvou za 95 kč si vyberu. Chci řízek za 129 - prý se musí zeptat kuchaře. Tak to nekomplikuju a vybírám z menu za 95 kč + nápoj kterému v Praze neříkají pivo (=11tku Starobrna). Kolem, to je jasné samí pracovníci letiště - policie, hasiči, marshall no a já jakožto tu nepatřičný element.

Jako bonus pár obrázků:

Obrázek
Obrázek

Budu tento post aktualizovat, docela často když vyrazím z BRQ, dějí se nestandardní věci...

UPDATE 1: Momentálně je očekávané zpoždění změněno na 2,5 hodiny. (jsem zvědavý jestli je to konečné a jestli náhodou někoho mezitím nenapadlo spojit polední let s večerním letem - stejně budou muset odškodňovat pokud to není počasím... :wink: ). Takže v bistru máme nárok na občerstvení zdarma až do výše 13 EUR, což je při brněnských cenách strašně moc. Někteří cestující - vykukové - mají velký stres toto vůbec propít a projíst. Já jako obvykle - kafe, voda a fidorka...

Obrázek

Kdyby se spojil tento a večerní let, tak by si lidi směrem z Mnichova seděli na klíně a ještě by stáli v uličce :)

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

Včera jsem zažil deicing jak ve VIE, tak v MUC. Konkrétně v MUC jsme si ve frontě postáli asi 20 min a pak nás možná 15 min ostřikovali. Pokud eroplán létá hodně krátkých letů, a pokaždé ztratí půlhodinu, může se to za den pěkně nasčítat. Ale nevím, jestli je to případ bmi, možná měli jiný důvod ke zpoždění.


ajax07
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 24. 11. 2015, 14:56
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od ajax07 »

Globik píše:
ajax07 píše:
Globik píše:Wizz Air skončil s Brnem, neskončil globálně. Nárůst počtu cesťáků je globálně, není to brněnská záležitost. Srovnáváš nesrovnatelné.


Můj příspěvek zřejmě nebyl pochopen...

Ano, nebyl a sypu si popel na hlavu. Ten link ve Tvém příspěvku jsem přehlédl, resp.jsem si ho asi ztotožnil s linkem v předchozím příspěvku, na který (ohledně nárůstu počtu PAX v BRQ) jsi podle mě reagoval a teď teprve vidím, že nereagoval a psal jsi o něčem jiném. Omlouvám se.



:)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Tak dnes z FRA-MUC-BRQ konečně na pohodu, všechno včas a v klidu, dokonce i vlak v Německu byl výjimečně bez zpoždění. Víc takových cest ! Večerní MUC-BRQ letělo 22 PAX, 2 lidi měli business občerstvení.

Kvůli pondělní cestě jsem monitoroval lety celý týden - občas to letělo i dřív, max. zpoždění bylo tuším jen 30 minut. Rekord ceny na OW byl ve čt v poledne kdy byla cena OW letenky z BRQ 12.900 kč.

Toto byla moje poslední zpráva z BMI monitoringu z BRQ, teď už moji podporu nepotřebují. Ta linka se minimálně s jednou rotací už sama uživí... Pro mne do FRA je to totiž s přestupem opruz - dražší a delší než vlak+auto. Odteď autem do Rakouska a pak přímým ICE vlakem...

snad jen info o dalším rozšíření sítě BMI z Routesonline:
BM8400 GOT1730 – 2000LYS ER4 14
BM8401 LYS2045 – 2320GOT ER4 14
( asi zaměřeno na Švédské lyžaře do francouzských Alp.. )

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Marty-t píše:Tak dnes z FRA-MUC-BRQ konečně na pohodu, všechno včas a v klidu, dokonce i vlak v Německu byl výjimečně bez zpoždění. Víc takových cest ! Večerní MUC-BRQ letělo 22 PAX, 2 lidi měli business občerstvení.

Kvůli pondělní cestě jsem monitoroval lety celý týden - občas to letělo i dřív, max. zpoždění bylo tuším jen 30 minut. Rekord ceny na OW byl ve čt v poledne kdy byla cena OW letenky z BRQ 12.900 kč.

Toto byla moje poslední zpráva z BMI monitoringu z BRQ, teď už moji podporu nepotřebují. Ta linka se minimálně s jednou rotací už sama uživí... Pro mne do FRA je to totiž s přestupem opruz. Odteď autem do Rakouska a pak přímým ICE vlakem...

snad jen info o dalším rozšíření sítě BMI z Routesonline:
BM8400 GOT1730 – 2000LYS ER4 14
BM8401 LYS2045 – 2320GOT ER4 14
( asi zaměřeno na Švédské lyžaře do francouzských Alp.. )

Nechci být hnidopich, ale není nahodou Brno-Rakousko-Frankfurt taky routing s přestupem, úplně stejně jako Brno-Mnichov-Frankfurt? :)

Vzpomínám si, odvolával ses onehda na cenu, ale i tak ;) Jinak ano, to pondělní zpoždění bylo už opravdu výjimečné, v posledních pár měsících už BMI problémy s létáním na čas nemají. Když byly nějaké problémy, tak v 90% nevznikly na jejich stráně.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

RAdek píše:Hledal jsem z Brna nějaké letenky na podzim a k mému překvapení to vyhledalo i odlety z kódu ZDN - první segment operovaný vlakem do Vídně. Konkrétně se jednalo o návazné lety Thai do Bankoku. Pro mě docela zajímavé zjištění. Zatim jsem jel do VIE buď autem nebo autobusem, vlakem to mám naplánované v únoru. Doba jízdy i s přestupem 2:04.

Zkusil jsem to dát do Matrixu a RT letenky ex HNL jsou do Brna hl.n. o nějakých 4-5 tisíc dolarů dražší, než do VIE. Navíc to ukzauje, jakoby z VIE do Brna jel přímý vlak. Nevyšel by vrtulník při např.4 PAX levněji? K čemu to je dobré, když je to nesmyslně naceněno?

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od bubo »

Dnesni poledni let do MUC 39 PAX

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Hansie »


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

včera s FR do STN - 100pct LF
Hned vedle na ceduli svítilo večerní BMI zrušeno... Už se mi hlavou honí, že snad někdo chce PAX od lítání z BRQ odradit - já už jsem z množství rušení letů BMI zoufalý - a všem co se to stane , tak silně zvažují příště na jistotu z VIE... Raději než takhle - to raději jen 1x denně, ale hlavně nerušit !!!

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od MarcosFT »

Marty-t píše:včera s FR do STN - 100pct LF
Hned vedle na ceduli svítilo večerní BMI zrušeno... Už se mi hlavou honí, že snad někdo chce PAX od lítání z BRQ odradit - já už jsem z množství rušení letů BMI zoufalý - a všem co se to stane , tak silně zvažují příště na jistotu z VIE... Raději než takhle - to raději jen 1x denně, ale hlavně nerušit !!!


Hm...chyby na začátku se dají jakžtakž odpustit, ale těch blbostí je více a více...

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od bubo »

Jo, vcerejsi veceni zruseny. Ale LH app nic, zadny email neprisel, jeste v poledne to bylo “on time”. Zjistil jsem to nahodou, kdyz mi LH app napsala, ze si mam v MUC vyzvednout kufr, ktery mel jit az do Brna a tak jsem se optal. Prehodili me na let do PRG bez ptano, chtel jse, VIE a nebyl zadny problem, 18:00 jsem ja i kupodivu kufr doleteli do Vidna. Duvodem byl nedostatek posadek, tento tyden to bylo minimalne po druhe....

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

dnešní polední let BMI - zrušeno... A to byly letenky opět relativně za draho. Takto nemá linka BMI i přes možný potenciál který častými rušeními odrazuje budoucnost...


Odpovědět