Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Marty-t píše:dnešní polední rotace BMI - zrušeno...

Od 10:00 po půl hodinách obnovuju tenhle thread v očekávání, kdy to napíšeš :D Jinak ale nevíte někdo, jestli došlo k nějaké změně sestavy flotily na bázi v MUC? Od letního LŘ totiž do BRQ na polední rotaci léta výhradně E135.


Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Roiman4 »

Raději bych četl zprávy než brečel, že to je zrušené... A jestli do FRA lítáš často, tak německy asi by jsi mohl umět a číst i trochu německy taky ne ?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od JackBrno »

Roiman4 píše:Raději bych četl zprávy než brečel, že to je zrušené... A jestli do FRA lítáš často, tak německy asi by jsi mohl umět a číst i trochu německy taky ne ?

Litá do MUC ;)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Roiman4 píše:Raději bych četl zprávy než brečel, že to je zrušené...

Tak to já taky. Jenže mi osud linky až nápadně připomíná osud linky ČSA z Brna do Prahy, která měla ideální časy (odlet 5:35 z BRQ, přílet 22:30) kterou lítalo opravdu hodně lidí. Pak začlo rušící období které většinu PAX naučilo jen využívat VIE, proto redukce na 1 let denně - v poledne bez návazné vlny v PRG - takže chvíli lítal skoro prázdný půjčený Saab než BRQ ČSA úplně utnuli.

Protože na pravý důvod úbytku PAX tehdy nikdo neukázal, prosadil se názor, že BRQ nemá na letecké linky potenciál. Proto chci tady veškerá rušení zmapovat. To není brekot, jen snaha o vysvětlení. S ČSA a teď i s BMI jsem totiž sám pravidelně lítal - s BMI většinou do MUC plus vlak do FRA. Někdy i BRQ-MUC-FRA. Ale díky rušení linek BMI a zpoždění vlaků Deutsche Bahn teď raději jezdím autem do St. Pöltenu a odtud přímým ICE rychlovlakem. U přímého vlaku je mi totiž jedno, že bývá občas zpožděný i o 15-45 minut. Časově je to +- jen o hodinu delší, finančně levnější a hlavně se nemusím nervovat - když mi ujede můžu za 2 hodiny dalším...

BMI v červnu do MUC ale zase jednou kvůli služebce na jih Německa zkusím, ale z Brna do FRA buď ten rychlovlak Vídeň-Frankfurt nebo lety LH z VIE. Sorry jako...

PS jinak včerejší rušení podle mne by mohlo mít nějakou nepřímou souvislost se stávkou Brussels Airlines. ( http://www.airliners.de/brussels-streik ... enda/44885 ) Je to partner BMI - mohli jim posádkou vypomoct anebo jejich linkami můžou pravidelně přesouvat své britské posádky... Z MUC byl zrušen včera kromě Brna i Saarbrücken.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od MarcosFT »

Mohlo sem ji taky seknout letadlo v té bouřkové oblasti.


procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od procvi »


Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Roiman4 »

JackBrno píše:
Roiman4 píše:Raději bych četl zprávy než brečel, že to je zrušené... A jestli do FRA lítáš často, tak německy asi by jsi mohl umět a číst i trochu německy taky ne ?

Litá do MUC ;)


:wtf: :wtf: :-s :-s facepalm na me a kameny taky.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Déjà-vu ? - dnešní polední rotace BMI - zrušeno...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

Marty-t píše:Déjà-vu ? - dnešní polední rotace BMI - zrušeno...

A co dotace? Tečou? Nebo je za to nějaká mastná pokuta ve formě odečtených dotací pro BMI? Nebo už za blbou smlouvu někdo bručí?

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od vladivostok »


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od JackBrno »

vladivostok píše:https://www.aktuality.sk/clanok/589993/bratislavske-letisko-cieli-na-moravu-kradne-cestujucich-pisu-v-cesku/

Bohužel, je to tak :) Když z Brna nic nelítá a z Bratislavy ano, tak celkem logicky budou i lidi z Brna jezdit do Bratislavy. Tam je výběr u Ryanairu opravdu velmi slušný a když se chci někam dostat, tak jako brňák prostě musím neloajálně jet do Bratislavy :) Ovšem dělá jim to tam jen Ryanair, kdyby se ten z nějakého (třeba politického) důvodu rozhodl odejít, tak jsou ze dne na den v háji. Ale já jim to přeju, když si to uměli dohodnout, tak proč ne a litá se mi z Bratislavy dobře :)

orel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 01. 2010, 17:11
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od orel »

JackBrno píše:
vladivostok píše:https://www.aktuality.sk/clanok/589993/bratislavske-letisko-cieli-na-moravu-kradne-cestujucich-pisu-v-cesku/

Bohužel, je to tak :) Když z Brna nic nelítá a z Bratislavy ano, tak celkem logicky budou i lidi z Brna jezdit do Bratislavy. Tam je výběr u Ryanairu opravdu velmi slušný a když se chci někam dostat, tak jako brňák prostě musím neloajálně jet do Bratislavy :) Ovšem dělá jim to tam jen Ryanair, kdyby se ten z nějakého (třeba politického) důvodu rozhodl odejít, tak jsou ze dne na den v háji. Ale já jim to přeju, když si to uměli dohodnout, tak proč ne a litá se mi z Bratislavy dobře :)


Přesně tak. Ač bych to nikdy Bratislavě nepřál, Ryanair se může třeba zítra ráno sebrat a bázi přesunout do Vídně, pokud se tak rozhodne. Prosperita těchto záložních lowcost letišť větších metropolí může mít díky vrtkavosti dopravců velmi nejistého trvání a trend posledních let je i lowcostový provoz přesouvat do velkých hubů. Přál bych Brnu provoz minimálně Košic, avšak s trvalým výhledem do budoucna, ne že se budou linky otevírat a zavírat. To radši ať to zůstane tak jak to je bez planých proklamací, falešných nadějí a špatných rozhodnutí. Jako olomoučák se teď spíše upínám k rozvoji Pardubic, hodinka cesty Pendolínem naprostá pohoda. Doufám, že tam Ryan neřekl poslední slovo. Brna je mi moc líto.

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od rXD »

Myslim, ze zabudate na zakladny fatk: BTS je statny moloch a rozvija sa/je schopny pritiahnut dopravcov len vdaka dotaciam slovenskej vlady (140mil EUR na terminal), lebo inak by bolo pri svojej cenovej politike voci aeroliniam uz davno skrachovalo (kazdy rok vytvara stratu). A to proste vo VIE nehrozi, takze ja si myslim, ze nateraz BTS ako lowcost terminal viedenskej aglomeracie (vratane Brna) bude rast. Brno ma sancu jedine asi ak by sa tam nasiel nejaky lokalpatriot, ktory by bol vysokopostaveny v dobre fungujucej aerolinke, a tlacil by na linky z Brna stylom Varadiho v Debrecine alebo Martina Sedlackeho z Air Baltic v Poprade (Sedlacky vybavil, ze Air Baltic lieta do Popradu https://dennikn.sk/140012/slovak-dostal ... o-popradu/ ). Inak uz je sanca asi len s tazkymi dotaciami kraja, a pri tych sa vam tam rad vrati aj CSA ;-)

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od j.ree »

Pricemz CSA neni zadna vyhra..

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

rXD píše:(Sedlacky vybavil, ze Air Baltic lieta do Popradu https://dennikn.sk/140012/slovak-dostal ... o-popradu/ )


Sedlacky vybavil linku ktora lieta celu zimu plna, no ako si to len mohol dovolit...


Odpovědět