Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

RAdek píše:Resp. kde jsi dohledal ty svoje časy?

google flights


procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od procvi »

RAdek píše:
RAdek píše:
Kromě Londýna už i Berlín je v prodeji do října 2020. Bergamo zatím ne. Frekvence 2x týdně zůstává.

Navic BGY od W19 zmena casu nedelnich letu:

......7 BGYBRQ 0640 0805
......7 BRQBGY 0830 0955

Ten smer BGYBRQ je v nedeli tak brzy jedno velký špatný.

Streda je celkem cajk, tak jak byla ve W18:

..3.... BGYBRQ 1105 1230
..3.... BRQBGY 1255 1420


Já jsem včera odpoledne viděl v mobilu nahozené lety do BGY do července 2020, ale se změnou na pátek a pondělí. Koupit to nešlo. Dnes už to zase vidím jen do března, takže jak to nakonec bude a jestli vůbec, se teprve uvidí. Resp. kde jsi dohledal ty svoje časy?


Za mě rozhodně byl lepší ten nedělní přílet kolem 17h. Hlavně ať ta linka vydrží i přes léto.
Zvlášť když teď v zimním bude Bergamo z Prahy kromě út,st dvakrát denně.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

beardie píše:Linky z BTS na Balkán sú pre:
1. Gastarbeiterov pôsobiacich v Rakúsku a na Slovensku
2. Turistov

Asi je pre aerolinku lepšie na linke nezarabat ani neprerabat ako keby ju mala prebrať konkurencia


Souhlasím s řečeným o konkurenci. Pěkně je to na dálkovém (byť trochu jiném) příkladě ukázáno zde: https://www.youtube.com/watch?v=E3jfvncofiA&t=470s

Na to, že je to 22letý kluk, jsou jeho edukativní videa o letectví i jiných oblastech obdivuhodná.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

HighFlyer píše:
RAdek píše:Kromě Londýna už i Berlín je v prodeji do října 2020. Bergamo zatím ne. Frekvence 2x týdně zůstává.

Navic BGY od W19 zmena casu nedelnich letu:

......7 BGYBRQ 0640 0805
......7 BRQBGY 0830 0955

Ten smer BGYBRQ je v nedeli tak brzy jedno velký špatný.

Streda je celkem cajk, tak jak byla ve W18:

..3.... BGYBRQ 1105 1230
..3.... BRQBGY 1255 1420


Záleží na úhlu pohledu. Nedělní odlet je stejný jako v letním řádu v pátek, ale pro přestupy v Bergamu je pátek většinou stejně drahý a z pohledu ranní špičky v rozkopaném Brně je neděle oproti pátku prakticky bez rizika, nehledě na to, že s výjimkou Milána předpokládám nižší ceny při případném přespání a pokračování v pondělí někam dál (v klidu a s rezervou).

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

Teď jsem se díval na zimní letový řád tak tento rok poprvé bude létat přes celou zimu Hurghada plus Marsa Alam jednou týdne to nikdy tady nebylo ,tak další dobrý plus pro letiště a plus navíc nejaky ti cestující :ymapplause:


Dog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 03. 2010, 20:40
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Dog »

Jirkav píše:Teď jsem se díval na zimní letový řád tak tento rok poprvé bude létat přes celou zimu Hurghada plus Marsa Alam jednou týdne to nikdy tady nebylo ,tak další dobrý plus pro letiště a plus navíc nejaky ti cestující :ymapplause:

Sorry za blbý dotaz - kdo to vlastně bude lítat ? Na stránkách BRQ je Holiday Europe, na stránkách OSR je Onurair...

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

RAdek píše:
Kromě Londýna už i Berlín je v prodeji do října 2020. Bergamo zatím ne. Frekvence 2x týdně zůstává.

Navic BGY od W19 zmena casu nedelnich letu:

......7 BGYBRQ 0640 0805
......7 BRQBGY 0830 0955

Ten smer BGYBRQ je v nedeli tak brzy jedno velký špatný.

Streda je celkem cajk, tak jak byla ve W18:

..3.... BGYBRQ 1105 1230
..3.... BRQBGY 1255 1420


Já jsem včera odpoledne viděl v mobilu nahozené lety do BGY do července 2020, ale se změnou na pátek a pondělí. Koupit to nešlo. Dnes už to zase vidím jen do března, takže jak to nakonec bude a jestli vůbec, se teprve uvidí. Resp. kde jsi dohledal ty svoje časy?


Lety do Bergáma jsou v prodeji, finální dny jsou pondělí a pátek.

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

Noo je pravda ,ze je tam napsaný Holiday europe,ale lítají to l Onurair klasicky jak to lítá doteď Airbus a321

Adik1337
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 49
Registrován: 23. 12. 2018, 20:27
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Adik1337 »

tak hlavne Holiday Europe je "dcéra" Onur Air

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

persona píše:Záleží na úhlu pohledu. Nedělní odlet je stejný jako v letním řádu v pátek, ale pro přestupy v Bergamu je pátek většinou stejně drahý a z pohledu ranní špičky v rozkopaném Brně je neděle oproti pátku prakticky bez rizika, nehledě na to, že s výjimkou Milána předpokládám nižší ceny při případném přespání a pokračování v pondělí někam dál (v klidu a s rezervou).

Self-connect tu linku nespasi. Je to maximalne 15% cestujicich (udaj z nejmenovaneho low-costoveho letiste v zapadni Evrope:) Ale samozrejme souhlasim, ze na poklidny prestup v nedeli do drtive vetsiny destinaci obsluhovanych z BGY je to timing velmi dobry. (Otazku, jak se pak clovek dostane zpatky, ponechame zatim bokem).

Jinak to bude taky opet dustojny zpusob cestovani z Brna do Prahy:))

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

Nevíte jak se dařilo v září kolik prošlo letištěm cestujícím ? Ja si myslím ,že by uz ted mohla byt zase hranice půl milionu cestujících

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

Byl jsem nepozorný a přehlédl se a už to tam bylo anebo opravdu na zimu 2019/2020 z Brna do Berlína změnili čas odletů z úterního/sobotního odpoledne na úterý 17.25 a sobotu 9.25 (oboje směr Berlín; letadlo z Berlína sem pak míří v 15.50/7.50)? Na letní řád 2020 to zůstává stejné.

Ta sobota se mi zdá směrem tam rozumná. Člověk ještě snesitelně vstane a většina využije celý víkend a jen dva dny dovolené (po, út) + případný přestup dál by v sobotu měl být také zcela bezstresový.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

Vidim to tam uplne stejne.

persona píše:Byl jsem nepozorný a přehlédl se a už to tam bylo anebo opravdu na zimu 2019/2020 z Brna do Berlína změnili čas odletů z úterního/sobotního odpoledne na úterý 17.25 a sobotu 9.25 (oboje směr Berlín; letadlo z Berlína sem pak míří v 15.50/7.50)? Na letní řád 2020 to zůstává stejné.

Ta sobota se mi zdá směrem tam rozumná. Člověk ještě snesitelně vstane a většina využije celý víkend a jen dva dny dovolené (po, út) + případný přestup dál by v sobotu měl být také zcela bezstresový.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Podle mne by se měli brněnští a jihomoravští politici zamyslet, zda k pokračováním dosud neúspěšných pokusů o dotační znovu-rozlétání feedera po zkrachovalých BMI do MUC, zda taky nezkusit dotaci zajišťující dostupnost do-ze světa třeba nasměřovat jinam. Například, zda by nebylo lepší vypsat dočasnou dotaci jako impuls vytvoření kombinované spolupráce významného dopravce ve Vídni s nějakým bus / železničním dopravcem - nějaké úvahy o tomto tu dokonce dříve již prosákly. Ale možná, že by to šlo i čistě na komerční bázi - proč toto nikoho ve Flixbusu nebo Regiojetu nenapadlo ? Já vím, že v Regiojetu mají produkt pojištění odletu https://www.regiojet.cz/zaruka-odletu/index.html - ale to musí mít člověk minimálně 2,5-3,5 hodiny rezervy na přestup. Takže v reálu mnohem delší čekání na letišti. Nebo "jen" jsou letecké společnosti ve VIE na lepší spolupráci hluché ?

Podle mne by se bus-vlak spojení z Brna přímo na VIE v 1-2 hodinovém taktu s garantovaným přestupem na letecký spoj uživilo. Inspiraci můžeme nalézt ve spolupráci LH ve FRA s DB: https://www.airways.cz/zprava/lufthansa ... imi-vlaky/

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pettte »

Marty-t píše:Podle mne by se měli brněnští a jihomoravští politici zamyslet, zda k pokračováním dosud neúspěšných pokusů o dotační znovu-rozlétání feedera po zkrachovalých BMI do MUC, zda taky nezkusit dotaci zajišťující dostupnost do-ze světa třeba nasměřovat jinam. Například, zda by nebylo lepší vypsat dočasnou dotaci jako impuls vytvoření kombinované spolupráce významného dopravce ve Vídni s nějakým bus / železničním dopravcem - nějaké úvahy o tomto tu dokonce dříve již prosákly. Ale možná, že by to šlo i čistě na komerční bázi - proč toto nikoho ve Flixbusu nebo Regiojetu nenapadlo ? Já vím, že v Regiojetu mají produkt pojištění odletu https://www.regiojet.cz/zaruka-odletu/index.html - ale to musí mít člověk minimálně 2,5-3,5 hodiny rezervy na přestup. Takže v reálu mnohem delší čekání na letišti. Nebo "jen" jsou letecké společnosti ve VIE na lepší spolupráci hluché ?

Podle mne by se bus-vlak spojení z Brna přímo na VIE v 1-2 hodinovém taktu s garantovaným přestupem na letecký spoj uživilo. Inspiraci můžeme nalézt ve spolupráci LH ve FRA s DB: https://www.airways.cz/zprava/lufthansa ... imi-vlaky/


Máš pravdu, to by asi bylo rozumné. Nicméně, politici se chtějí chválit a plácat po ramenou. A sám si přiznej, co Tě více zviditelní? Bus do Vídně nebo letadlo z Brna!?
Politikům vůbec nejde o blaho lidí, oni chtějí jen svá korýtka.


Odpovědět