Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od bubo »

Ceny letenek jsou alchimie a bomboniera dohromady, nikdy nevis, co si vylosujes. Ale porad si myslim (a tady bych poprosil pana Prodejce o upresneni, urcite o tom vi vic jak ja), ze zalezi na tom, jak moc dopředu to kupuješ (ale mam dojem, ze toto je min a min dulezite), na jak dlouho tam letis, kolik uz toho mají prodane a jestli jsi tam přes sobotni noc. Jestli uz letis BRQ-MUC-TLS-MUC-VIE nebo VIE-MUC-TLS-MUC-VIE nemusi mit veliky vliv. Mam vypozorovane, ze lety z BRQ (lety LH s prestupem nekam dal) obvykle nejsou v nejnižších tridach. Ale ty stejne, pokud letis na jednu nebo dve noci v prubehu pracovního tydne nekam po evrope nedostanes. Takze letenka z Brna s navratem do VIE nebo PRG muze stat stejne nebo klidne aj min, nez z VIE. Chce to zkouset a byt trosku kreativni a flexibilni. Coz nam Brno umoznuje, volit BRQ, PRG nebo VIE. Pokud pujdes po nejnizsi cene v obdobi 14 dnu se nekam dostat, tak to asi BRQ nevyhraje, ale to je jiné cviceni.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

U letenek prodávaných na LH se BRQ lépe kombinuje s PRG než s VIE - jak jsem tu psal výše - BRQ-MUC-destinace-VIE bere LH s příplatkem jako odlet a návrat do 2 různých zemí - takže výhodnější je zkoušet BRQ-MUC-destinace-PRG... Na to, že VIE máme z BRQ blíž zatím v LH letenkáři nepřišli... Ale i toto pravidlo není neměnné - není nikde vytesané do kamene, tak uvidíme...

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od bubo »

Marty-t píše:U letenek prodávaných na LH se BRQ lépe kombinuje s PRG než s VIE - jak jsem tu psal výše - BRQ-MUC-destinace-VIE bere LH s příplatkem jako odlet a návrat do 2 různých zemí - takže výhodnější je zkoušet BRQ-MUC-destinace-PRG... Na to, že VIE máme z BRQ blíž zatím v LH letenkáři nepřišli... Ale i toto pravidlo není neměnné - není nikde vytesané do kamene, tak uvidíme...

mne to vychazelo lip do VIE - ale muze to byt vliv toho, ze do VIE to bylo primo a ne pres FRA nebo MUC. Ale uznavam, ze mi slo spis o schedule a ne par stovek v cene v techto pripadech..

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

8.12. konečně dojde ke skokovému zlepšení dopravní obslužnosti Brna - díky 25km rakouské dálnice A5 ... :wink: http://zdopravy.cz/cesta-z-moravy-do-vi ... e-a5-3980/

P2P BRQ-MUC tak začne mít o dost konkurenčnější kombinaci auta a rychlovlaku

- počítejte se mnou, alternativa P2P:

nyní Brno-St.Pölten 2 hod, cca 200km (á cca 5kč/km = 1000 CZK ow)- po otevření 25km dálnice se doprava vyhne nejkritičtějšímu místu - Poysdorfu... Úspora 20-30 minut ?
vlak (Vídeň)-St.Pölten-Mnichov hodinový takt, jízdní doba 3:30 h, 90 EUR (ale v předstihu i 29,90 EUR + další možná sleva u BahnCard 25-50pct)
rezerva 30 minut

CELKEM od 1800 kč a cca 5,5 hodin cesty, v případě ujetí spoje jede další za hodinu

- letadlem:

BRQ-MUC 1h, od 2200 kč ow
do centra Mnichova přesun na S-bahn, cca 1 hodina, 11 EUR
cca 1,5h na cestu z centra Brna a a odbavení,

CELKEM od 2500kč a cca 3,5 hodiny na cestu


Jinak na cenách je krásně vidět, jak úprava času večerní rotace pomohla roznést dříve ostré polední peaky poptávky zhruba 50:50 mezi večerem a polednem. Rovněž posunutí nedělní rotace později zřejmě přivítali incomingoví PAX z MUC. Celkově posun vpřed, ale bohužel mne osobně moc nevychází návaznosti na vlaky dál z Mnichova. Takže naposledy využívám linku v lednu a pak už budu Brno-DE řešit autem do Rakouska a rychlovlakem. (v lednu zkusím i BRQ-MUC-FRA - bohužel přílety do FRA jsou příliš pozdě u večerních spojů - chybí mi osobně odlet neděle poledne nebo odpoledne z BRQ, případně pondělí ráno...) Výše popsaný rozdíl na relaci BRQ-FRA totiž hraje ještě víc ve prospěch vlaku z Rakouska než letu do MUC a vlakem dál do FRA...

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

inak na cenách je krásně vidět, jak úprava času večerní rotace pomohla roznést dříve ostré polední peaky poptávky zhruba 50:50 mezi večerem a polednem. Rovněž posunutí nedělní rotace později zřejmě přivítali incomingoví PAX z MUC. Celkově posun vpřed, ale bohužel mne osobně moc nevychází návaznosti na vlaky dál z Mnichova.


To je to, co já říkám, a tím netvrdím, že je to špatně, linka je hlavně pro incoming. Osobně se mně posunem večerních letů na dřív vyloučilo jejich použití při návratu do Brna, takže ne všem to nakonec vyhovuje. Ve veřejných vystoupeních politiků ale podpora cestujících ze zahraničí celkem jasně zaznívá jako priorita, takže se to tak i chce dělat.

Co se týká občasného volání po spojení do Prahy s ČSA - to by mělo celkem odhadnutelný konec. Cestující se rozdělí mezi dva dopravce a ve finále to nebude zajímavé ani pro jednoho a skončí oba. Tohle by nebylo dobré řešení.


bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od bubo »

RAdek píše:
Co se týká občasného volání po spojení do Prahy s ČSA - to by mělo celkem odhadnutelný konec. Cestující se rozdělí mezi dva dopravce a ve finále to nebude zajímavé ani pro jednoho a skončí oba. Tohle by nebylo dobré řešení.

presne tak. to uz tady bylo, v roce 2006 lital Do 328 do MUC a proto /kdyz to zjednodusim/ zacali litat CSA. no a ta relativne slaba poptavka se rozdelila. CSA vyhralo....aby to pak zrusilo...
. A jinak, ta 328 od Cirrusu nocovala v Brne ;-)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

zprávy z tisku:

Elektrárna u brněnského letiště mění vlastníky. Kraj je z toho v šoku
http://modernibrno.cz/aktualita/Elektra ... oku-18999/

Druhé největší letiště v Česku ovládla skupina Accolade. Brno-Tuřany ročně odbaví půl milionu cestujících
http://byznys.ihned.cz/c1-65951590-druh ... estujicich

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od procvi »

Takže se vyjednává o linkách, které tu už byly.. Barcelona, Miláno a Řím.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/317281381991113-udalosti-v-regionech

ajax07
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 24. 11. 2015, 14:56
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od ajax07 »

Ryanair spojí Pardubice se španělským Alicante

Nízkonákladová aerolinie Ryanair dnes oznámila otevření své druhé linky do Pardubic. S novým letním letovým řádem 2018 společnost otevře novou linku Alicante – Pardubice a zpět. Nové spojení bude provozováno od 26. března 2018 dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících.

Odlety z Pardubic budou vždy v pondělí a ve čtvrtek v 18:55 s přistáním ve španělském Alicante ve 21:50. Z Alicante do Pardubic bude linka odlétat ve stejné dny v 17:00 a přistávat na letišti v Pardubicích v 19:55.

“Mám z naší rozvíjející se spolupráce s Ryanairem velkou radost,” uvedla Hana Šmejkalová, ředitelka letiště v Pardubicích s tím, že otevření nové linky je skvělou zprávou pro všechny současné i budoucí klienty.

Letenky na novou linku do Alicante jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek Ryanair. Ceny jednosměrných letenek začínají na 812 Kč při letu v březnu a v dubnu. Během letních měsíců startují ceny letenek z Pardubic na 1719 Kč, zpáteční let z Alicante pak na 1229 Kč.

Autor: Tomáš Hampl

Z Brna vydržel Ryanair lítat tři měsíce (přestože letadla byla plná). Teď si vybral Pardubice. Co na to říct? :?:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od alesesl »

ajax07 píše:
Z Brna vydržel Ryanair lítat tři měsíce (přestože letadla byla plná). Teď si vybral Pardubice. Co na to říct? :?:


Asi lip plati v Pardubkach =)) =))

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

alesesl píše:
ajax07 píše:
Z Brna vydržel Ryanair lítat tři měsíce (přestože letadla byla plná). Teď si vybral Pardubice. Co na to říct? :?:


Asi lip plati v Pardubkach =)) =))

Bingo! :)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Rozvoj logistiky a nových linek je stěžejní, říká nový šéf Letiště Brno
Zdroj: https://brno.idnes.cz/letiste-brno-acco ... -zpravy_dh

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Krátký report z dnešního BRQ-MUC
- na palubě 45 lidí (večer to bude podobné)
- servis s bagetou doplněn o čokoládu na konci, perfektní :)
- Nevím jak na ostatních patrech, ale u gejtů H máme AirBräu i v transitu :)
- Dvě děti sedící za mnou pokládaly klasické otázky jako "Mami, a když půjdu na záchod, tak budu čůrat do vzduchu?" a podobné, takže IFE systém na hodinový let k nezaplacení :)
- Přesun od výstupu z autobusu ke gejtu H14 trval cca. 5 minut, dobrej transfer time.

- aplikace LH mi vůbec neumožnila on-line check-in z Brna, MUC-HND tedy letím jak jinak než na middle seat.
- Zpoždění 40min na příletu do BRQ dokázala posádka rychlým turn-aroundem a neobvykle rychlým approachem v MUC (odhadem z 230kts jsme brzdili podvozkem pri flaps 0°, a na full flaps za cca. 40s) stáhnout na 15min. na příletu v MUC.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pavelpmi »

Takhle si chci zapsat lety do flightmemory, a tak si kontroluji rezervaci, a zničeho nic se dozvím (lety LH nejsou na checkmytrip), že můj ranní let z Mnichova do Brna je 21. prosince zrušen. :wtf:

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

pavelpmi píše:Takhle si chci zapsat lety do flightmemory, a tak si kontroluji rezervaci, a zničeho nic se dozvím (lety LH nejsou na checkmytrip), že můj ranní let z Mnichova do Brna je 21. prosince zrušen. :wtf:

No jak to říct slušně - prostě BMI se mezi 19.12. a 8.1. najednou rozhodlo prodávat do/z Brna jen jeden let denně - a to vše navíc k předchozím rušením typu soboty, nebo vánoční svátky. Chápu, že nechtějí lítat prázdní. Blbý ale je, že spousta lidí už má koupené letenky (viz třeba moje anabáze se zrušením sobotního letu 23.12. v srpnu koupeného někdy v červnu) a teď budou litovat, že si nekoupili letenky jako vždy - z/do VIE. Navíc občas BMI zrušili poledne, občas večer... No když jim to za ten otřes důvěry za to stojí...

Já osobně s nimi tedy letím naposledy v lednu. Teď už moji podporu nepotřebují - jeden let denně a budou určitě díky incomingu v zisku. U dvou rotacích denně to ještě chvilku potrvá... Změna časů odletů z pohledu mých potřeb k horšímu, navíc stále mi dluží kompenzaci za květnový zrušený let (ani drzouni nevrátili peníze - normálně krádež za bílého dne) a soud s nimi v Německu se táhne... Rakouská A5 + ICE do Německa mne bude stát aspoň míň nervů a snad i míň peněz - a hlavně přímé ICE/RJ do Mnichova nebo Frankfurtu jezdí přes den co 2 hodiny, s přestupem i častěji...


Odpovědět