Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od beardie »

ten Lvov by som vedel skusit :)


Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Mailand »

Tak se dívám, že v Brně budeme mít pravděpodobně ex-Luftwaffe letadlo (pokud to teda nebude zrovna YR-BAG)
https://www.planespotters.net/production-list/search?fleet=Blue-Air&manufacturer=Boeing&subtype=737-500&fleetStatus=current

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Airbus380 »

No podle mě SPU a DBV budou první destinace, kterým akorát tak zamáváme. Tipuju, že právě proto, že většina lidí jezdí do Chorvatska s rodinami, bude i nadále volit auto :(

Naopak třeba na lince do FCO by nebyl špatný aspoň C/S s Alitalií, na trasách z Rumunska byl nedávno zaveden.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

no tyvole tak tomu řikám smíšené pocity :shock:

jednak mi celá ta struktura tak trochu smrdí...

druhak když jsem zadal na youtube "blue air" tak první výsledek má nadpis "WORST Flight of the year" :D

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Airbus380 píše:No podle mě SPU a DBV budou první destinace, kterým akorát tak zamáváme. Tipuju, že právě proto, že většina lidí jezdí do Chorvatska s rodinami, bude i nadále volit auto :(


Souhlasím s tím, že do Chorvatska většina lidí bude dál jezdit autem. Ale zároveň tvrdím, že to budou nejziskovější linky firmy přes léto. I kdyby totiž jen z toho obrovského množství 800-900.000 lidí z ČR co ročně navštíví Chorvatsko jen i 5pct. do Chorvatska letělo a z nich jen 20pct. z nich by letělo jinak než z Prahy - tj. nyní možné low-costově jen z Brna - pořád to dělá to zhruba poptávku 8000 PAX a u 126 místného Boeingu by to bylo cca 65 otoček s téměř plným letadlem... Jenže oni to budou určitě ze začátku lítat jen 1-2x týdně. Jedna několikahodinová zácpa na dálnicích v Chorvatsku bude nejlepší reklamou tohoto spojení... Takže bych při vhodném (a hlavně včasném) marketingu očekával převis poptávky jak sviňa... Mno nic, uvidíme.


CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od CheckFlyer »

Doufám v to, že se to rozlétá a bude to fungovat. Budu věřit v to, že to není nějaká černá díra na peníze, tvrdě se to zadotuje a pak všechno najednou zmizí. :D Snad linky budou mít dobrý marketing, protože letka Blue Air s průměrným stářím 20 let to nezachrání.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

Brusel budou litat BRU nebo CRL?

Pac jako petikilem jsem neletel uz hodne davno :D

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Mailand »

Zatím lítají jen BRU.

ajax07
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 24. 11. 2015, 14:56
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od ajax07 »

pepa007 píše:no tyvole tak tomu řikám smíšené pocity :shock:

jednak mi celá ta struktura tak trochu smrdí...

druhak když jsem zadal na youtube "blue air" tak první výsledek má nadpis "WORST Flight of the year" :D



S leteckou spol. Blue Air jsme létali asi před 10 až 7 lety z Vídně do Bukurešti na staré letiště Baneasa. Oni zajišťovali vnitrostátní linky (Cluj, Iasi atd.) i pár zahraničních. Pak provoz dost omezili a skončili i Vídeň, ale to bylo v době ekonomického poklesu v letech 2010 a dále. Neměl jsem si nimi nikdy větší problém, ale jako i s Taromem docela dobré zkušenosti. Pravda je, že letadla mají docela stará, ale to BMI taky. Třeba se teď nastartují, pokud spolupráci s Brnem budou brát vážně... :)

Nejhorších letů najdete na internetu spoustu a mezi nejhoršími deseti aerolinkami najdete třeba i EasyJet, Ryanair nebo Smart Wings...
http://www.escapehere.com/trending-trav ... e-world/7/
Naposledy upravil(a) ajax07 dne 14. 12. 2017, 23:34, celkem upraveno 1 x.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pavelpmi »

Tak jestli to ma mit 126 mist, tak je tam jen YR-BAG, stari skoro 28 let.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

pavelpmi píše:Tak jestli to ma mit 126 mist, tak je tam jen YR-BAG, stari skoro 28 let.


tendle fešák? :-) Obrázek

28 let - to je skoro stejně starý jak pan hejtman :D nějakou 737-200 by tam nevyštrachali? nebo ještě líp 727? to by se do brna slítali nadšenci z celýho světa!

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od CheckFlyer »

pepa007 píše:
pavelpmi píše:Tak jestli to ma mit 126 mist, tak je tam jen YR-BAG, stari skoro 28 let.


28 let - to je skoro stejně starý jak pan hejtman :D nějakou 737-200 by tam nevyštrachali? nebo ještě líp 727? to by se do brna slítali nadšenci z celýho světa!


Dobrý tip! Co rozlétat retro linku?! Na to by se chytli lidé nejen z Brna. :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od alesesl »

Marty-t píše:Multumesc !

Já jsem tipoval, že pokud to nebude oznámeno do 15.12., tak to vyšumí... Tak a teď - patrioti - kupujme letenky, kupujme !!! Kdo bude mít první TR ?!? Já už z BRQ mimo jiné NEMUSÍÍÍM v létě k moři jen s TVS !!! Jakmile půjde koupit na léto BRQ-DBV, kupuju letenky pro celou rodinu...


Tak na airways.cz pisou, ze prumerna cena letenky by mela byt mezi 4-6k. Tak nevim, kdo za ty prachy poleti s tim do FCO, MXP, BRU. Mozna v sezone do BCN, DBV.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Airbus380 »

Těch 4-6 tisíc vyšlo z úst z hejtmana, což pravděpodobně nemusí vůbec nic znamenat, protože pan hejtman nevypadá jako znalý letecké problematiky. Což je ale spíš jen další indikace faktu, že celý projekt nebude mít dlouhého trvání. Já bych si i dovedl představit, že by ty linky mohly fungovat. Za předpokladu, že by je rozlítala aerolinka s nízkou nákladovou strukturou (což Blue Air moc) a hlavně za předpokladu, že by hlavní slovo při rozhodování o destinacích, časech, cenách, reklamě, apod. neměl kraj/město. V ČR asi funguje utkvělá představa v tom, že letecká doprava funguje stejně jako autobusová nebo železniční. Zadotujeme, určíme cenu, časy a bude to fungovat.

qa.k
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 12. 01. 2009, 20:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od qa.k »

Jen namátkově Blue air - např. Bukurešť - Barcelona v lednu cca 60Eur zpátečka na webu Blue air :D , nyní 15 % sleva- myslím, že by ty ceny nemusely být 4-6 k CZK.


Odpovědět