Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

jen na okraj - letadla TVS nebo ČSA na trase PRG-BRQ pořád občas lítají - jen na to nejdou koupit jednotlivě letenky ... :wink: Třeba dneska - přílet OK6106 z PRG v 09:10 (http://www.brno-airport.cz/informace-o-letech/prilety/) Odlet OK6106 v 10:00 do CPH... V noci ze čtvrtka na pátek zase opačně s příletem v 01:45 z CPH a odletem ve 03:15 do PRG. Asi charter na míru, že ?


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od hafi »

Fotbal. Zlin hraje ve ctvrtek večer Evropskou ligu v Kodani.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od CheckFlyer »

bubo píše:Praha uz dneska neni to, co byvala v dobach, kdy CSA litali nekolikrat denne PRG-BRQ. point to point budou asi 4 cestujici ze zvedavosti, vsechno ostatni budou prestupy. A dnes uz CSA litaji nektere destinace jako noty na buben. A cestujici, ktery je ochotny za letenku dat 10-15t ci mozna skoro 20 (coz jsou ti, kteri linku zivi) nebude plan sve sluzebni cesty posouvat ze stredy na ctvrtek, protoze CSA litaji akorat Ct. Takze krome MUC to proste chce dalsi hub. FRA, AMS, BRU, CDG, ZRH. A tady uz narazime na preference jednotlivych cestujicich, jejich chute a FFPs (kolik lidi neleti z BRQ s LH operated by BMI protoze nemaji ani segment ani mili?)....


Vím, doby, kdyby ČSA byl doopravdy síťový dopravce s flotilou 50 letadel jsou pryč. Máme tu ale něco nazvané codeshare a SkyTeam, což řeší přesně tyto problémy. Kdyby se ve feeder lince PRG-BRQ angažovali dopravci kteří jsou s ČSA ve Skyteamu (Smartwings a TVS, Aeroflot – Moskva, Air Paris - Paříž, Air Malta - Malta, airBaltic - Riga, KLM - AMS, Delta - NYC, Hainan, Iberia, Korean,...), myslím že by šance na přežití této linky byla.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Robert »

CheckFlyer píše:Kdyby se ve feeder lince PRG-BRQ angažovali dopravci kteří jsou s ČSA ve Skyteamu (Smartwings a TVS, Aeroflot – Moskva, Air Paris - Paříž, Air Malta - Malta, airBaltic - Riga, KLM - AMS, Delta - NYC, Hainan, Iberia, Korean,...), myslím že by šance na přežití této linky byla.


Travel Service je ve Skyteamu? Něco mi uniklo?

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Airbus380 »

Robert píše:
CheckFlyer píše:Kdyby se ve feeder lince PRG-BRQ angažovali dopravci kteří jsou s ČSA ve Skyteamu (Smartwings a TVS, Aeroflot – Moskva, Air Paris - Paříž, Air Malta - Malta, airBaltic - Riga, KLM - AMS, Delta - NYC, Hainan, Iberia, Korean,...), myslím že by šance na přežití této linky byla.


Travel Service je ve Skyteamu? Něco mi uniklo?


Ono víc z uvedených aerolinek ve SkyTeamu není, jedna dokonce ani neexistuje :D


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Robert »

Airbus380 píše:
Robert píše:
CheckFlyer píše:Kdyby se ve feeder lince PRG-BRQ angažovali dopravci kteří jsou s ČSA ve Skyteamu (Smartwings a TVS, Aeroflot – Moskva, Air Paris - Paříž, Air Malta - Malta, airBaltic - Riga, KLM - AMS, Delta - NYC, Hainan, Iberia, Korean,...), myslím že by šance na přežití této linky byla.


Travel Service je ve Skyteamu? Něco mi uniklo?


Ono víc z uvedených aerolinek ve SkyTeamu není, jedna dokonce ani neexistuje :D


Myslíš Air Paris - https://en.wikipedia.org/wiki/Air_Paris ? :)

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od CheckFlyer »

Myslel jsem Air France, samozřejmě. :) A TVS ve SkyTeamu není, ale má s ČSA codeshare na snad všech? letech (v příspěvku jsem psal: „Máme tu ale něco nazvané codeshare a SkyTeam"), to znamená že linky ČSA si můžete koupit přes SmartWings, a naopak.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

Na reinkarnaci letů PRG-BRQ ani trochu nevěřím. Jednak nabídka dál z PRG už není nic moc a pověstné "hladolety" také nejsou nejlepším lákadlem - ve skutečnosti je MUC ve všech ohledech lepší. Nad čím bych se jedině na místě ČSA/SmartWings zamyslel, je zkusit dvě, tři rotace týdně z BRQ Moskvu.

Před druhým feedingem bych upřednostnil lepší časy z MUC. Vezměme to prakticky. Poslední let z MUC je 17:25. To znamená přiletět do MUC nejpozději tak 16:30, pokud nemilujete adrenalin a běh terminálem. Pokud letíte někde z Evropy, tak počítejme předchozí odlet nejpozději 15:00, příjezd na letiště 13:30, odjezd směr letiště při ideálních návaznostech třeba 12:30. Pokud máte celodenní jednání, je to na nic, spát na místě do druhého dne - to už, ač nerad, beru VIE. Optimální by bylo nocování EMB v BRQ, nebo třetí rotace.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od bubo »

Karel_x píše:....Pokud máte celodenní jednání, je to na nic, spát na místě do druhého dne - to už, ač nerad, beru VIE. Optimální by bylo nocování EMB v BRQ, nebo třetí rotace.


No spis to nocovani, 23:25 do MUC nikdo nepoleti. Prave nemoznost dostat se po pracovnim dni zpatky do BRQ cast lidi odradi. Holt porad zdaleka ne vsichni vi, ze letenka nemusi vzdycky koncit a zacinat na stejne miste. Letos zatim 5 odletu z BRQ a akorat 2 prilety do BRQ.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

To je i můj případ - takže se rád nechám poučit. Chápu správně, že si mohu koupit třeba let:

BRQ-MUC-MXP
MXP (-MUC)-VIE

A jak taková kombinace vychází finančně? Díval jsem se, že z BRQ....do BRQ to bylo 10-12k, už si přesně nepamatuju kolik, ale taková normální cena.
Pro srovnání VIE - MXP jsem měl za cca 7k, kolega měl PRG-MXP za 15k

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od m@rtin »

Ohledně letů Praha-Brno nezapomínejte, prosím, že máme od roku 2010 jižní část Pražského okruhu, který zásadně přiblížil LVHP Moravě. Po dokončené modernizaci D1 (2021) bude dosah Ruzyně pro Moravu významně lepší.

vojta.m
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 16. 11. 2015, 15:00
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od vojta.m »

m@rtin píše:Po dokončené modernizaci D1 (2021) bude dosah Ruzyně pro Moravu významně lepší.


Vzhledem k tomu, že nejezdí žádný přímý autobus ani vlak, tak se to zlepší pouze pro jízdu autem :( .

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

m@rtin píše:Po dokončené modernizaci D1 (2021) bude dosah Ruzyně pro Moravu významně lepší.

Od prosince 2017 bude Ruzyně pro Moravu ještě více mimo mísu - v Rakousku otevřou dálnici A5 téměř až na hranice s ČR (bude chybět 9km) - se zbytkem budou čekat až se ČR vzmůže aspoň na dálniční obchvat Mikulova. Nicméně jízdní doba z Brna na VIE pod 1,5 hod bude reálná. Pokud zareagují i dopravci (Regiojet, Flixbus, ...) vyšším počtem spojů (do Vídně hl. nádr mají jezdit 4 páry žlutých vlaků), pak substitutem BRQ bude zcela jednoznačně VIE a ne PRG - i dnes tomu tak již částečně je... Navíc dokud se neotevře alternativa D1 - D35 mezi Hradcem a Mohelnicí, tak D1 bude pořád v uspořádání 2+2 přetížená a budou se na ní tvořit zácpy - příliš velké riziko toho, že by mi kvůli zácpě na D1 uletělo z PRG letadlo... PRG tak bude z Moravy nejvíce zajímavá vlakem - zejména z Olomouce nebo jiných měst s dobrým vlakovým spojením.

Kdepak - právě blízkost VIE je hlavním důvodem proč se dopravcům do BRQ moc nechce.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

o je i můj případ - takže se rád nechám poučit. Chápu správně, že si mohu koupit třeba let:

BRQ-MUC-MXP
MXP (-MUC)-VIE

A jak taková kombinace vychází finančně? Díval jsem se, že z BRQ....do BRQ to bylo 10-12k, už si přesně nepamatuju kolik, ale taková normální cena.
Pro srovnání VIE - MXP jsem měl za cca 7k, kolega měl PRG-MXP za 15k


Dá se koupit třeba přes Letušku a vyhledání letu s volbou "jiný návrat". Cvičně jsem zadal odlet 5.2. a návrat 9.2., tam z Brna přes Mnichov do Bergáma a zpět z Malpensy do Vídně přímý let - cena 4271,-. Osobně už jsem s BMI párkrát letěl, ale buď z Brna nebo do Brna a návratem nebo odletem různě z okolí. Obávým se ale, že tyhle kombinace letenkáři moc nenabízejí, asi je to zbytečná komplikace.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

Díky za tip, příště to určitě vyzkouším :-)


Odpovědět