Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pavelpmi »

RAdek píše:
11. 01. 2024, 14:17
Vypadá to, že na léto vypadly z rezervačního systému páteční lety do Londýna.
Z Bratislavy taky.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

RAdek píše:
11. 01. 2024, 14:17
Vypadá to, že na léto vypadly z rezervačního systému páteční lety do Londýna. Jsem celkem zklamaný, že nebyla doplněna Ryanairem žádná nová destinace, na rozdíl od Ostravy a Pardubic.
Aspoň Air Montenegro má v nabídce od 12.6. třetí týdenní rotaci do Tivatu. Plánují létat z Brna do Tivatu až do 21.9. ve středy, čtvrtky a soboty. Ale ohledně linky Brno-Tirana zatím žádná zmínka. Asi 100pct. charter bez prodeje samostatných letenek veřejnosti...

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 230
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Paul1 »

Nějaké rotace přidává i Smartwings (např. Lamezia), takže letos by Brno mohlo překročit 800 tis. cestujících. Pak si snad některé společnosti všimnou potenciálu letiště, který je přes 1 mil. Stačily by nějaké 2, 3 linky k moři a 1 hub

Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

Treba ted, kdyz bude Bergamo v lepsich casech, tak se zlepsi obsazenost a rentabilita linky a mozna se budeme moci proletet do Italie i v zime. Uz planuji vylet na duben. :)
Btw. co Phuket, jak to s tim vypada? Kdyz se bude darit, mohl by Cedok neco dat i pristi zimu.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Jarda123 píše:
14. 01. 2024, 18:51
Treba ted, kdyz bude Bergamo v lepsich casech, tak se zlepsi obsazenost a rentabilita linky a mozna se budeme moci proletet do Italie i v zime. Uz planuji vylet na duben. :)
Btw. co Phuket, jak to s tim vypada? Kdyz se bude darit, mohl by Cedok neco dat i pristi zimu.
Podle nabídky na webu Čedoku soudě, už mnoho volných termínů zájezdů, které využívají letošní chartery Brno-Phuket-Brno, nezbývá. Navíc je škoda, že se Neos nechtěl u pilotního projektu patlat s prázdnými sedačkami na legu Malpensa-Brno, které z Brna do Phuketu prodává Čedoku. Takto mu letí necelá půlka letadla z Brna na základnu v Miláně prázdná - osobně znám pár lidí, co by o přímý spoj v zimě z Brna do Milána - byť i 1x týdně měli podobně jako Vy zájem. Asi si v Neosu myslí, že by jim náklady na zavedení prodeje a na "správné" doložení bagáže do letadla převýšily příjmy z těch několika jednotlivců co by takto rádi cestovali. Ale třeba příští sezónu si to uvědomí, že těch jedinců nemusí být zrovna málo (protože druhou cestu mohou kombinovat třeba přes VIE nebo BTS, PRG), zvlášť pokud by Čedok objednal příští rok z Brna větší část letadla než nynější odhadem necelou půlku, případně chtěl s Neosem z Brna zavést ještě jinou, druhou exotickou "zimní" destinaci - to by pak už mohli hypoteticky nabízet sezónně, kdy nelítá Ryan Brno-Malpensa i 2x týdně...


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od alesesl »

Marty-t píše:
15. 01. 2024, 09:57
Jarda123 píše:
14. 01. 2024, 18:51
Treba ted, kdyz bude Bergamo v lepsich casech, tak se zlepsi obsazenost a rentabilita linky a mozna se budeme moci proletet do Italie i v zime. Uz planuji vylet na duben. :)
Btw. co Phuket, jak to s tim vypada? Kdyz se bude darit, mohl by Cedok neco dat i pristi zimu.
Podle nabídky na webu Čedoku soudě, už mnoho volných termínů zájezdů, které využívají letošní chartery Brno-Phuket-Brno, nezbývá. Navíc je škoda, že se Neos nechtěl u pilotního projektu patlat s prázdnými sedačkami na legu Malpensa-Brno, které z Brna do Phuketu prodává Čedoku. Takto mu letí necelá půlka letadla z Brna na základnu v Miláně prázdná - osobně znám pár lidí, co by o přímý spoj v zimě z Brna do Milána - byť i 1x týdně měli podobně jako Vy zájem. Asi si v Neosu myslí, že by jim náklady na zavedení prodeje a na "správné" doložení bagáže do letadla převýšily příjmy z těch několika jednotlivců co by takto rádi cestovali. Ale třeba příští sezónu si to uvědomí, že těch jedinců nemusí být zrovna málo (protože druhou cestu mohou kombinovat třeba přes VIE nebo BTS, PRG), zvlášť pokud by Čedok objednal příští rok z Brna větší část letadla než nynější odhadem necelou půlku, případně chtěl s Neosem z Brna zavést ještě jinou, druhou exotickou "zimní" destinaci - to by pak už mohli hypoteticky nabízet sezónně, kdy nelítá Ryan Brno-Malpensa i 2x týdně...
Kdyby tam hodili 100 eur za segment, tak by to davalo smysl mozna pro aerolinku. Za nejake drobne to asi nema smysl delat, nebot je to o starost vic.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

alesesl píše:
15. 01. 2024, 14:15
Kdyby tam hodili 100 eur za segment, tak by to davalo smysl mozna pro aerolinku. Za nejake drobne to asi nema smysl delat, nebot je to o starost vic.
A kdo mluví o tom, že by to mělo být za drobné ? Jen parkování na nejlevnějším C-čku na letišti ve Vídni stojí přes zimu na týden 124 EUR (a to ještě v akci při předchozí rezervaci online) plus dálniční známka, náklady na dojetí, čas strávený na cestě, rezerva na zácpu u D1 v Brně, v Mikulově a ve Vídni... Takže cenovka 100 EUR za segment Brno-Miláno Malpensa by byla cena pro mnoho zájemců o cestu úplně v pohodě.

Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

Tak jsem chtěl kupovat letenky do Bergama na duben a koukám, že tam v některé měsíce přibyly lety i ve středu.

Tak nevím, nevím. :) Škoda toho ubraného lety do Londýna, mohl být alespoň nepatrný nárůst. :)

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

Jarda123 píše:
24. 01. 2024, 11:51
Tak jsem chtěl kupovat letenky do Bergama na duben a koukám, že tam v některé měsíce přibyly lety i ve středu.

Tak nevím, nevím. :) Škoda toho ubraného lety do Londýna, mohl být alespoň nepatrný nárůst. :)
By mě zajímalo proč přidali jenom duben,květen a říjen a zbytek ne

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Jirkav píše:
24. 01. 2024, 19:33
By mě zajímalo proč přidali jenom duben,květen a říjen a zbytek ne
Zajímavé, kdo by to čekal... Spekuluji, jsou zřejmě jen 2 možnosti - buď ten spoj ještě na červen, červenec a září do systému dohrají nebo a to vidím spíš tak, že své letadlo v tyto tři hlavní prázdninové měsíce pošlou z Bergáma místo do Brna asi někam jinam, třeba k moři, kde je jinak v dubnu, květnu a říjnu ješté zima... Co je zajímavé - to jsou jiné odletové časy ve středy na jaře (odlety z Brna jsou ve 22:15 na jaře, 20:15 v říjnu). Jinak tedy výběr dne - středa, když to lítá i ve čtvrtek a neděli - to tedy fakt nic moc a pozdní hodina příletu do Bergáma ve středy oproti skvělému čtvrtku a OK neděli u mne evokuje loňský rok, kdy celou tuto linku málem velmi pozdní noční rotací asi dost pohřbili... No uvidíme, středeční lety asi budou oproti čtvrtku/neděli hooodně levné... :wave:

Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

Marty-t píše:
24. 01. 2024, 22:54
Jirkav píše:
24. 01. 2024, 19:33
By mě zajímalo proč přidali jenom duben,květen a říjen a zbytek ne
Zajímavé, kdo by to čekal... Spekuluji, jsou zřejmě jen 2 možnosti - buď ten spoj ještě na červen, červenec a září do systému dohrají nebo a to vidím spíš tak, že své letadlo v tyto tři hlavní prázdninové měsíce pošlou z Bergáma místo do Brna asi někam jinam, třeba k moři, kde je jinak v dubnu, květnu a říjnu ješté zima... Co je zajímavé - to jsou jiné odletové časy ve středy na jaře (odlety z Brna jsou ve 22:15 na jaře, 20:15 v říjnu). Jinak tedy výběr dne - středa, když to lítá i ve čtvrtek a neděli - to tedy fakt nic moc a pozdní hodina příletu do Bergáma ve středy oproti skvělému čtvrtku a OK neděli u mne evokuje loňský rok, kdy celou tuto linku málem velmi pozdní noční rotací asi dost pohřbili... No uvidíme, středeční lety asi budou oproti čtvrtku/neděli hooodně levné... :wave:
Taky si myslím, že červen až září spíše otočí nějakou prázdninovou destinaci. Ale jsem překvapen, přidání třetí rotace jsem u této linky nečekal.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Ta středa večer bude dobře fungovat při návratu "odkudkoliv". Třeba z Portugalska z Faro nebo z Albánie z Tirany (i s možností drobně nakoupit naproti v obchoďáku). Já to vidím pozitivně :-)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

RAdek píše:
25. 01. 2024, 09:38
Ta středa večer bude dobře fungovat při návratu "odkudkoliv". Třeba z Portugalska z Faro nebo z Albánie z Tirany (i s možností drobně nakoupit naproti v obchoďáku). Já to vidím pozitivně :-)
Já to vidím ještě pozitivnějí - a už mám středu koupenou. Šel jsem do toho hned, jak se objevily jarní středy v systému. Ještě jednou díky za upozornění zde přítomnému @Jarda123. Odlet se mi hodí výrazně lépe než ve Čt díky jednomu z těch květnových svátků (oba jsou ve středu).

A moje vysvětlení přidané rotace u dosud nerozlítané linky je, že prodeje šly nad očekávání dobře. Což je v BRQ úplně skvělá zpráva. Pokud bude FR spokojen s BGY tak, jak je spokojen se STN, můžeme se dočkat i další destinace/destinací.

Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

HighFlyer píše:
29. 01. 2024, 00:39
RAdek píše:
25. 01. 2024, 09:38
Ta středa večer bude dobře fungovat při návratu "odkudkoliv". Třeba z Portugalska z Faro nebo z Albánie z Tirany (i s možností drobně nakoupit naproti v obchoďáku). Já to vidím pozitivně :-)
Já to vidím ještě pozitivnějí - a už mám středu koupenou. Šel jsem do toho hned, jak se objevily jarní středy v systému. Ještě jednou díky za upozornění zde přítomnému @Jarda123. Odlet se mi hodí výrazně lépe než ve Čt díky jednomu z těch květnových svátků (oba jsou ve středu).

A moje vysvětlení přidané rotace u dosud nerozlítané linky je, že prodeje šly nad očekávání dobře. Což je v BRQ úplně skvělá zpráva. Pokud bude FR spokojen s BGY tak, jak je spokojen se STN, můžeme se dočkat i další destinace/destinací.
Máme to stejně, taky se nám ve výsledku více hodí ta středa, člověk si nemusí brát dovo navíc, v klidu se vyspíme a pak můžeme vyrazit trajdat. :D

Snad ty prodeje jdou a nechají to i na zimu, přeci jenom je provoz přes zimu v Brně dost žalostný. :(

Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

Jen pro zajímavost.
Let z Brna do Bergama 10. 4. 2024 - obsazenost cca 30%
Let z Bergama do Brna - 14. 4. 2024 - obsazenost přes 90%


Odpovědět