Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Fabo píše:
RAdek píše:
Ušetříš zpravidla tak, že koupíš samostatně letenku do a návazně z MUC. Je to risky, uznávám, ale trocha toho adrenalinu k létání patří :-)


Jednou to neodleti, a uspera je tatam....

:thumbup: :thumbup:


A nezlevní se to nákupem přes KIWI, sice samostatných letenek, ale se zárukou přestupu KIWI.COM?


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zbozivulekral »

RAdek píše:se zárukou přestupu KIWI.COM?


=)) =)) =))

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Petr31 »

pepa007 píše:Hele ta linka do Mnichova je na palici. Potřebuju teď několik týdnů po sobě pravidelně do Frankfurtu. Z Brna s přestupem by to bylo skoro ideální. Ale ty letenky jsou standardně kolem 15 tisíc. To je úplně nekonkurenceschopný, když z Prahy/Vídně mě to vyjde na 5-8 tisíc... Přece nedám někomu 10 tisíc za to že ušetřím 2 hodiny..


..ta linka není na palici.To jen pořád nechápete, na čem je to celé postavené.Na dotacích od kraje přece. :crazy: :crazy: :crazy: O tom, že Vás BMI musí za rozumné peníze odvézt do Mnichova a zpět se tam určitě nic nepíše..Naopak, cestující na palubě letadla jsou pro zlost, pořád něco chtějí, otravují letušky, házejí papírky pod sedačky, tahají s sebou zavazadla a vůbec. Takže cenová politika BMI je taková, aby letadla nelítala úplně prázdná, ale aspoń odfiltrujeme různé batůžkáře a podobně...No a až konšelům dojde krupica, tak to sbalíme. Úplně stejně fungují i ostatní linky, co do Brna zbyly.. myslím Ryanair, páč Wizz už šel tam, kde to víc sype...Možná že by Jančura založil leteckou divizi :lol: :lol: :lol:

Tudíž šance, že nějaká slušně fungující renomovaná letecká společnost s takovou konkurencí začne lítat do a z Brna dlouhodobě a bez dotací se limitně blíží nule. V podstatě jediné normálně tržně fungující linky do a z Brna jsou letní chartery, většinou obsluhované místními leteckými sluníčkáři nenáviděnou společností TVS. Cestovka si objedná a zaplatí, koupáci letí....jak prosté. 8) 8) 8)

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

RAdek píše:Ušetříš zpravidla tak, že koupíš samostatně letenku do a návazně z MUC. Je to risky, uznávám, ale trocha toho adrenalinu k létání patří :-)

Záleží na okolnostech, kolik času je na přestup, jestli mám odbavené zavazadlo, jak moc velký to bude průšvih, pokud zmeškám přípoj a podobně. Nebude na to asi jednotná rada. Těch 10+K navrch za let s c/s LH je bohužel realita. Možná právě proto, že spoje bmi nejsou moc spolehlivé a LH tím riskuje odškodné, hotely, náhradní spoje atd.

Že by bmi něco filtrovala je blbost, jejich lety jsou docela levné, například přestupní let ze země, kde nyní jsem, stojí s bmi+bmi asi 4-5tis, s LH+LH(bmi) 14,5K. Já mám z jistých důvodů tu dražší letenku. Problém je, že bmi nemá moc rozsáhlou síť.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

pepa007 píše:Hele ta linka do Mnichova je na palici. Potřebuju teď několik týdnů po sobě pravidelně do Frankfurtu. Z Brna s přestupem by to bylo skoro ideální. Ale ty letenky jsou standardně kolem 15 tisíc. To je úplně nekonkurenceschopný, když z Prahy/Vídně mě to vyjde na 5-8 tisíc... Přece nedám někomu 10 tisíc za to že ušetřím 2 hodiny..

No, asi takhle - Ano, ceny letenek jsou o hodně (hodně) výš než odjinud, ale očividně existuje určitá skupina lidí, kteří za to těch 10, 15 tisíc jsou ochotní dát. Vymysli pro BMI systém, ve kterém člověku, který je ochotný dát za letenku 15K, nabídneš tuto cenu ve stejnou chvíli, jako jinému člověku za polovic, a oba ti to koupí za tu cenu, za kterou chceš. Když to vymyslíš, bude z tebe milionář ;)


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Jenom bych poznamenal, že spousta lidí ani netuší, že s letním letovým řádem, i v prázdninové měsíce, nabízí LH.COM z BRQ s přestupem v MUC docela hodně destinací v cenové relaci 4500-6500 CZK / return (s kufrem a občerstvením) - což je levnější než individuálně nabízené chartery TVS z BRQ (vyjma BOJ který jde za horní hranici koupit). Není to sice všechny dny, chce to vybírat lety tam i zpět zejména v úterky a středy (kdy mají z/do BRQ malou poptávku). Zapomeňte na čtvrtky a pátky z BRQ a neděle a pondělí do BRQ... Často jsou to destinace s velkou konkurencí typu LHR, CDG, BGY, BCN, FCO... Ale i třeba PMI nebo LIS... Naopak kam LH z Mnichova nelítá (např. OPO) a musí se hopsnout ještě na další přestup do FRA (ten si oproti zimě kdy šel koupit i okolo 5000 kč return drží vysoko - na 8-10k CZK/ return) tak tam je to pořád úplně cenově mimo... Chtělo by to udělat si práci a ceny od z BRQ vypsat do tabulky. Ideální moment pro marketing linky. Ale jen jestli opravdu BMI hodlá lítat bez rušení.

Kdyby s letním letovým řádem opravdu už BMI lety nerušila, jak tu psal JVOJ i náš nejoblíbenější novinář, asi by mne asi znovu nalomili, abych s nimi za podobné ceny riskl týdení rodinnou dovolenou... (doufejme dovolenou jinde než v mnichovských hotelích... :-) Je vidět snaha aspoň ze strany LH. Uvidíme zda jí to dál nebude BMI torpédovat rušeními. Proto ta jejich další (ne)rušení budu dál pozorně sledovat...

Ale abych nepsal jen o LH - i TVS se snaží - nabízí z BRQ spojení do CDG s přestupem v HER od 19.000 CZK return. Docela by mne zajímalo jestli tohle někdo koupí... Chvílemi mám pocit, že v pražské centrále TVS musí být strašně rádi za to že existuje Brno - vždyť z koho jiného by si mohli dovolit takto jinak utahovat... :wink:

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Díky za tip - ještě jedna dobrá zpráva. Nevím jak dlouho, ale konečně funguje na lh.com i Best price search pro BRQ!!! :) Takže kdo chce najít nejlevnější letenky do některých destinací a nezáleží na datu odletu a příletu, už to jde ;) A Marty-t má pravdu, i podle best-price search jde skutečně vidět to pravidlo, že často se dá v úterky/středy létat z BRQ celkem za rozumné ceny :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

Marty-t píše:Ale abych nepsal jen o LH - i TVS se snaží - nabízí z BRQ spojení do CDG s přestupem v HER od 19.000 CZK return. Docela by mne zajímalo jestli tohle někdo koupí... Chvílemi mám pocit, že v pražské centrále TVS musí být strašně rádi za to že existuje Brno - vždyť z koho jiného by si mohli dovolit takto jinak utahovat... :wink:

Nerad se opakuji, ale z Brňáků si utahují i některé "světové" aerolinky prostřednictvím GDS: Zkus si dát do Matrixu TATL let včetně vlaku Brno hl.n. - VIE, ten vlak Tě bude stát několik set dolarů.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od JackBrno »

Marty-t píše:Ale abych nepsal jen o LH - i TVS se snaží - nabízí z BRQ spojení do CDG s přestupem v HER od 19.000 CZK return. Docela by mne zajímalo jestli tohle někdo koupí... Chvílemi mám pocit, že v pražské centrále TVS musí být strašně rádi za to že existuje Brno - vždyť z koho jiného by si mohli dovolit takto jinak utahovat... :wink:

Tak nemyslím si, že zrovna toto je cíleně nabízené spojení ;) Automatický systém ho prostě nabízí, protože tam shodou okolností vycházejí použitelné přestupní časy. Jinak když hledám letenky přes SA, tak takových vtipných kombinací jsou ve výsledcích vždycky mraky :)

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Mailand »

jvoj píše:Díky za tip - ještě jedna dobrá zpráva. Nevím jak dlouho, ale konečně funguje na lh.com i Best price search pro BRQ!!! :) Takže kdo chce najít nejlevnější letenky do některých destinací a nezáleží na datu odletu a příletu, už to jde ;) A Marty-t má pravdu, i podle best-price search jde skutečně vidět to pravidlo, že často se dá v úterky/středy létat z BRQ celkem za rozumné ceny :)

Tohle musí být pro normálního smrtelníka (rozuměj leteckého ne-nadšence) opravdu dosti bizarní routing:
2018-11_BRQ-BKK.png

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od beardie »

ale super cena

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Mailand »

Špatná není, ale zase když můžeš pořídit Thai za 12...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

Tak zpátky na zem. Teda abychom následně mohli zpátky do vzduchu..

Co je realistický v Brně v nejbližších 5-10 letech? Co myslíte?

Podle mě

- 1 feeder linka do Mnichova (Frankfurtu/Zurichu/Amsterdamu?) s rozumnýma cenama
- Stansted s Ryan
- ještě jedna linka s Ryan, ideálně turistická ale zároveň s návaznostmi. Bergamo? Schoenefeld? Amster?

^ to bych byl v podstatě happy

To dotační úsilí bych možná vrhnul na tu feeder linku. Podle mě BMI s E145 není udržitelný. Chce to dostat se na ceny standardně do 8000 (myšleno za celou linku s přestupem v MUC nebo jinde). Nevím, možná míň frekvencí, ale ATR/Q400 ať ty náklady jsou rozumnější?

Ta druhá Ryan linka – Bergamo se neudrželo, střílím od pasu Schoenefeld? Berlín je takový německý Brno - hipster centrála, levno, určitej potenciál i pro lety hipsterů směrem do Brna :-) A návazností je tam taky dost, hlavně nejen Ryanair (a nejen letadla!). Samozřejmě ale konkurence linky z Bratislavy...

airBaltic a Adria jsou nesmysly.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zbozivulekral »

A co třeba LOTí feeder do WAW nebo snad BUD?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

zbozivulekral píše:A co třeba LOTí feeder do WAW nebo snad BUD?


já myslím že feeder linka musí být někam odkud lítají i dálkovky na všechny kontinenty, aby to pochytalo všechny moraváky do NYC/Miami/Kalifornie, Bangkok, Tokyo, Johannesburg, Rio,... - takový ty nejběžnější dálkový non-business linky. takových hubů je v evropě tak 6-8 a myslím že Varšava ani Budka mezi ně nepatří. a MUC má taky výhodu že je tak nějak uprostřed, abys třeba do řecka neletěl přes londýn nebo barcelonu.


Odpovědět