Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

Tak jsem právě dorazil z Tuřan a obsazenost dnešního úseku Berlín - Brno byla tak 75 až 80 % (vzadu i vpředu dost volných trojsedaček, exitové uličky uprostřed až na 3 osoby prázdné), přičemž cca 60 % tvořili česky hovořící lidé, cca 20 % Němci, tak 10 % Poláků a zbylých 10 % bylo rovnoměrně rozděleno mezi Indy, pár anglicky hovořících a tuším i jeden Francouz (jen spekulace, ale snad si brněnští dělníci zahraničních open spaců, Red Hatu či Lufthansy udělali výlet do Berlína). Indové na mě působili zvláště zmateně a motali se po výstupu před terminálem. Čekali snad na let do Londýna či dodávku Avastu nebo Rebelbean? :-)

Na Schoenfeldu jsem byl jen na přistání v prosinci 2016 (tehdy busem na konečnou metra v mrazivém počasí, dnes po regionálním vlaku za 11 EUR ze Štětína s jedním přestupem dále REG 7 z Berlin Hauptbahnhof, zvláště druhý vlak pořádně vymražený klimatizací) a musím říct, že v terminálu D, odkud to letělo, dohromady není co dělat. (brána 14, vytlačení od středně vzdálené stojánky nastalo ve 12.54, tj. 4 minuty oproti plánu, let pak 13.01 - 13.49, letadlo mezi 20 nejstaršími ve flotile: https://www.planespotters.net/airframe/ ... r/E4qkUMkO, na cestě tam stáří stroje 13.3 let, kolega před 2 týdny 11.1 let. Vedle mě v exitové řadě ob sedačku seděl usmívající se kluk, co se strašně podobal Fabovi, takže jsem pro jistotu v bondovském duchu (seznámení s Gustavem Gravesem, před zápasem), ověřil, zda to není on. :-) https://www.youtube.com/watch?v=IAMGkUZulvw

Za bezpečnostní kontrolou není co dělat (nahoru k dalším gatům jsem nešel). Zkusil jsem v Marché (pidibistro á la syntetická Francie) "ciabattu", de facto tři plátky žitného černého chlebo potřené máslem, s trochou nahořklého salátu, slabou verzí Serrana a camembertem za 7.90 EUR, ale ve vlaku ze Štětína jsem našel v prázdném vagonu na zemi pětieurovku (a nestíhal si nic ráno ani na přestupu v Berlíně koupit), o kterou se nikdo nepřihlásil (a zbylých 2.90 bylo z denní dávky diet, takže se to dalo, jinak bych do toho asi nešel).


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

persona píše: Vedle mě v exitové řadě ob sedačku seděl usmívající se kluk, co se strašně podobal Fabovi, takže jsem pro jistotu v bondovském duchu (seznámení s Gustavem Gravesem, před zápasem), ověřil, zda to není on. :-) https://www.youtube.com/watch?v=IAMGkUZulvw


Kdepak, co bych ja delal v Ryanairu z Berlina do Brna, to je uplne mimo mych smeru cest :D tou dobou jsem zrovna prochazel chodby Victoria & Albert, jestli se nemylim. :)

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zdenda »

Fabo píše:
persona píše: Vedle mě v exitové řadě ob sedačku seděl usmívající se kluk, co se strašně podobal Fabovi, takže jsem pro jistotu v bondovském duchu (seznámení s Gustavem Gravesem, před zápasem), ověřil, zda to není on. :-) https://www.youtube.com/watch?v=IAMGkUZulvw


Kdepak, co bych ja delal v Ryanairu z Berlina do Brna, to je uplne mimo mych smeru cest :D tou dobou jsem zrovna prochazel chodby Victoria & Albert, jestli se nemylim. :)

Tak vcera s Ryanem BRQ SXF. Stroj temer plny sedel jsem pohodlne na 2F let asi 45 minut. Občerstvení z voziku placene ani nevim kolik..S Bahn na Hbf. Asi pul hodiny.

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

Takže by se i ten Berlin nakonec trochu chytl ?

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

Přepadly mne opět pochybnosti. Podívejte se na ceny na letní prázdniny Brno - Berlín (ceny až do března 2020) #:-s .Ryan přidal praktický náhled cen v kalendáři vyhledávání. Konečně.


jurjpls
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 29. 06. 2015, 20:18
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jurjpls »

Let 4.6. SXF-BRQ, obsadenost cca 90%. Letenku som kupoval cca tyzden dopredu za 5€.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zdenda »

jurjpls píše:Let 4.6. SXF-BRQ, obsadenost cca 90%. Letenku som kupoval cca tyzden dopredu za 5€.

Obdobna zkusenost moje viz vyse. Dalsi let mam v srpnu. Verim ze Ryan tuhle linku udrzi:-)

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Paul1 »

No, všechny letenky jsou aktuálně za 129 Kč, tuhle charitu Ryanair asi moc dlouho provozovat nebude :D Kdyby radši dal nějakej spoj k moři než tenhle nesmysl...

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

No, všechny letenky jsou aktuálně za 129 Kč, tuhle charitu Ryanair asi moc dlouho provozovat nebude :D

Upřímně, to si myslím taky, ale třeba já jsem koupil několik hodin před tím, než ceny na srpen spadly, 4 zpáteční letenky po 20 euro, k tomu sedadla a kufr a hned je to 1.000,- za zpátečku na osobu. Asi bych se měl dožadovat toho, aby mně uvedli jako sponzora linky :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od JackBrno »

zdenda píše:
jurjpls píše:Let 4.6. SXF-BRQ, obsadenost cca 90%. Letenku som kupoval cca tyzden dopredu za 5€.

Obdobna zkusenost moje viz vyse. Dalsi let mam v srpnu. Verim ze Ryan tuhle linku udrzi:-)

Za 5€ ji fakt držet nebude... Dávám tomu do konce letního letového řádu, maximálně do konce zimního. Tohle pro RYR nezaplatí ani náklady.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zdenda »

JackBrno píše:
zdenda píše:
jurjpls píše:Let 4.6. SXF-BRQ, obsadenost cca 90%. Letenku som kupoval cca tyzden dopredu za 5€.

Obdobna zkusenost moje viz vyse. Dalsi let mam v srpnu. Verim ze Ryan tuhle linku udrzi:-)

Za 5€ ji fakt držet nebude... Dávám tomu do konce letního letového řádu, maximálně do konce zimního. Tohle pro RYR nezaplatí ani náklady.

Předpokládám ze Jack tuto svou svetobornou uvahu predlozil i O'Learymu....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

zdenda píše:
JackBrno píše:
zdenda píše:Obdobna zkusenost moje viz vyse. Dalsi let mam v srpnu. Verim ze Ryan tuhle linku udrzi:-)

Za 5€ ji fakt držet nebude... Dávám tomu do konce letního letového řádu, maximálně do konce zimního. Tohle pro RYR nezaplatí ani náklady.

Předpokládám ze Jack tuto svou svetobornou uvahu predlozil i O'Learymu....

Mohl bys do p****e tu už konečně přestat trolit? :evil: :twisted:

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zdenda »

Globik píše:
zdenda píše:
JackBrno píše:Za 5€ ji fakt držet nebude... Dávám tomu do konce letního letového řádu, maximálně do konce zimního. Tohle pro RYR nezaplatí ani náklady.

Předpokládám ze Jack tuto svou svetobornou uvahu predlozil i O'Learymu....

Mohl bys do p****e tu už konečně přestat trolit? :evil: :twisted:

Seš k smichu:-)

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »


jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »


",...ale v žádném případě nechceme jít cestou dotování linek stamilionovými částkami, jako některé jiné kraje,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Good luck with that attitude...
Naposledy upravil(a) jvoj dne 28. 06. 2019, 08:08, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět