Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Hansb »

Jo, jasně, taky mě to pak napadlo. Zkrátka jsem měl automaticky za to, že to letadlo je jenom pro lidi z ČR. A ani z ofiko materiálů nic nenapovídalo tomu, že je počet míst v letadle omezen. Krom toho budou italové nadšení, když budou minimálně hodinu navíc trávit v BRQ, nehledě na odklon z trasy do Thajska. Pokud je to ovšem pravda.


Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

RAdek píše:
04. 07. 2023, 22:50
V pondeli s ni letime na par dni na Gardu, v patek zpet
Můžu se zeptat na management cesty z letiště? Půjčujete si auto nebo máte nějak vymyšlené MHD? Ten noční přílet to dost komplikuje.
Mame zajistene ubytovani na kod kousek od letiste. Az se vyspime, tak rano vlakem smer Peschiera del Garda. Ten nocni prilet nakonec neni tak hrozny, da se to zvladnout. Clovek se v klidu vyspi a v patek je zas pozdni odlet, tak to cas straveny na miste da se rict vykompenzuje.

Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

Jarda123 píše:
05. 07. 2023, 08:42
RAdek píše:
04. 07. 2023, 22:50
V pondeli s ni letime na par dni na Gardu, v patek zpet
Můžu se zeptat na management cesty z letiště? Půjčujete si auto nebo máte nějak vymyšlené MHD? Ten noční přílet to dost komplikuje.
Mame zajistene ubytovani na kod kousek od letiste. Az se vyspime, tak rano vlakem smer Peschiera del Garda. Ten nocni prilet nakonec neni tak hrozny, da se to zvladnout. Clovek se v klidu vyspi a v patek je zas pozdni odlet, tak to cas straveny na miste da se rict vykompenzuje.
FYI: pondelni let 10. 7. do Bergama obsazenost cca 80%, zpet patek 14. 7. do Brna cca 95%.
No zatim stale neni v prodeji na zimu. Tezko rict, jak vypada prodej dodatecnych sluzeb. Ale na techto letech nic moc ( kufry, priority, obcerstveni apod). Tak jsem tedy hodne zvedav, zda bude pokracovat.

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

Mně přímo letiště Brno napsalo ,že linka bude určitě pokračovat a mám prý to šířit i dál ,že jenom čekají na finální letový řád. Tak mně to přímo napsali.

Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

Jirkav píše:
15. 07. 2023, 10:58
Mně přímo letiště Brno napsalo ,že linka bude určitě pokračovat a mám prý to šířit i dál ,že jenom čekají na finální letový řád. Tak mně to přímo napsali.
Tak snad jsou informovani primo od Ryanairu. :) Prece jenom pokud by se neudrzela tato linka, jiz moc linek s vyssim potencialem neni.


Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

Jirkav píše:
15. 07. 2023, 10:58
Mně přímo letiště Brno napsalo ,že linka bude určitě pokračovat a mám prý to šířit i dál ,že jenom čekají na finální letový řád. Tak mně to přímo napsali.
Tak to Bergamo zatim nic. :( Tak snad aspon od jara v lepsich casech, aby se ukazal potencial na celorocni linku.

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

Uvidíme jak to bude ,ale každopádně by snad mělo být nějaké oficiální vyjádření ohledně té linky jestli bude létat nebo až na jaře a nebo vůbec.

Jarda123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 10. 2022, 18:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jarda123 »

Jirkav píše:
07. 08. 2023, 23:20
Uvidíme jak to bude ,ale každopádně by snad mělo být nějaké oficiální vyjádření ohledně té linky jestli bude létat nebo až na jaře a nebo vůbec.
No jestli letiště Brno vůbec již nějaké info k lince má.....

Ale minulý pátek směr Bergamo - Brno bylo vyprodáno, tak s lepšími časy by to snad mohlo být rentabilní i pro Ryanair.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

Aby Brnaci nedopadli jako KSC s Eurowingsama pred koronacem, taky si do posledni chvile mysleli, ze v zime bude normalne pokracovat, az teda nejak nepokracovali... letos s FR a DUB uz radeji nerikaji nic.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

Jirkav píše:
15. 07. 2023, 10:58
Mně přímo letiště Brno napsalo ,že linka bude určitě pokračovat a mám prý to šířit i dál ,že jenom čekají na finální letový řád. Tak mně to přímo napsali.
Tak prý můžem šířit, že od S24 linka pokračuje po zimní pauze.

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

Opravdu od jakého zdroje to máte? Takže to bude létavat jenom v letních letových řádech ?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

Jirkav píše:
10. 08. 2023, 21:08
Opravdu od jakého zdroje to máte?

Od svého, který se v minulosti opakovaně prokázal jako spolehlivý;)
Takže to bude létavat jenom v letních letových řádech ?
Nemohu předvídat, jak to bude v dalších letech, ale tuto zimu 23/24 to na 99,9% létat nebude.

Jirkav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 15. 05. 2019, 00:44
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Jirkav »

A víte na kolik % je linka obsazená cca průměrně ?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

Jirkav píše:
13. 08. 2023, 22:07
A víte na kolik % je linka obsazená cca průměrně ?
Přesné číslo momentálně neznám, a i kdybych ho znal, tak přece víme, že to je jen jedna proměnná, podle které se hodnotí úspěšnost linky. Ta druhá je průměrný výnos (yield) z každého cestujícího. Nejdůležitějších je těch posledních 20-25 letenek a ochota místních je kupovat za 6, 8, 10 tisíc za zpátečku. Ta je v Brně tradičně nízká v momentě, kdy to stojí polovinu z BTS, VIE, PRG nebo KTW.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

✈️ Letecká linka z Brna do Bergama se dočasně přeruší. České televizi to dnes potvrdil vedoucí provozu letiště Radek Lang. Dopravce se podle něj rozhodl ji na podzimní a zimní sezónu vyřadit z letových řádů, na jaře by se měla vrátit. Podle Langa je spoj úspěšný.


Odpovědět