Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pettte »

Paul1 píše:Brněnské letiště nabízí na svém facebooku a webových stránkách letenky do Lisabonu, tak co chcete víc? :)

Ale vážně, jak bylo napsáno, smysl má nějaký řecký ostrov, možná Itálie - jih (tam by byl i bonus, že by to přítáhlo pár Italů, kteří Česko poměrně dost navštěvují). Nebo "přetáhnout" linku u FR z Bratislavy po Berlínu na Maltu nebo Kypr :)


Jenom krátce k Řekům v ČR. Zrovna kamarád pochází z takové rodiny. Problém je, že tito řekové jsou už dneska "rozlezlí" po celé ČR a stejně tak celé příbuzenstvo po celém Řecku. Jeho mámě je 80 let, od ani jeho sourozenci řecky už neumí....

Jinak Kypr by mohl být zajímavý tím, že má 300 slunečných dní v roce a dá se tam cestovat celý rok, konec října pořád skvělé koupání, i začátkem listopadu, podle počasí toho kterého roku.
na druhou stranu, Kypr není nějakou extra levnou destinací, spíše naopak a to už za posledních 20 let dost slevnil.
Dá se tam udělat skvělá dovolená mimo sezónu, ale je třeba hledat ubytko na německých cestovkách. Jinak nejvyšší sezóna tam je září a říjen díky tomu, že ve zbytku Evropy začíná být na koupání chladno, ale tam pořád řádí pravé léto. Některé lidi může odrazovat , že se tam jezdí po špatné straně silnice.


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od beardie »

Včera bol na BRQ A332 pri lete do AYT

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

pettte píše:Dá se tam udělat skvělá dovolená mimo sezónu, ale je třeba hledat ubytko na německých cestovkách. Jinak nejvyšší sezóna tam je září a říjen díky tomu, že ve zbytku Evropy začíná být na koupání chladno, ale tam pořád řádí pravé léto.


Můžu poprosit tipy na nějaký ty německý cestovky kde hledat? Díky a sorry za lehkou odbočku od hlavního tématu.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pettte »

pepa007 píše:
pettte píše:Dá se tam udělat skvělá dovolená mimo sezónu, ale je třeba hledat ubytko na německých cestovkách. Jinak nejvyšší sezóna tam je září a říjen díky tomu, že ve zbytku Evropy začíná být na koupání chladno, ale tam pořád řádí pravé léto.


Můžu poprosit tipy na nějaký ty německý cestovky kde hledat? Díky a sorry za lehkou odbočku od hlavního tématu.


Treba tady https://www.discounttravel.de/ i když teď mají mový web a je nepřehlednější než starý. Jinak jich asi na netu půjde najít hodně jiných. V Andalusii jsem naposledy dobře koupil htl s polopenzí na lastminute.com, chce to fakt hledat.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

Litá ješte BMI do Mnichova denně? Zadal jsem na Expedii RT na konkrétní dny v listopadu a vyskočilo na mě, že zkoušeli 400 aerolinií, ale spojení v ty dny neexistuje.


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Robert »

Globik píše:Litá ješte BMI do Mnichova denně? Zadal jsem na Expedii RT na konkrétní dny v listopadu a vyskočilo na mě, že zkoušeli 400 aerolinií, ale spojení v ty dny neexistuje.


BMI v únoru zbankrotovaly, Brno o linku do Mnichova přišlo.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

Robert píše:
Globik píše:Litá ješte BMI do Mnichova denně? Zadal jsem na Expedii RT na konkrétní dny v listopadu a vyskočilo na mě, že zkoušeli 400 aerolinií, ale spojení v ty dny neexistuje.


BMI v únoru zbankrotovaly, Brno o linku do Mnichova přišlo.

Tak za takovýho vola jsem tu snad ještě nebyl. Moje skleróza!!! :crazy:

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Globik píše:Tak za takovýho vola jsem tu snad ještě nebyl. Moje skleróza!!! :crazy:

Tak třeba Tě povzbudí - že jsem se včera taky cítil všelijak na bezelstný dotaz mé malé osmileté neteře z Prahy při včerejší jízdě trolejbusem v Brně - A proč má ten náš autobus rohy ? Aha, tak to u nás nemáme... no a kolik máte v Brně linek metra ? My totiž ve Praze jenom 3... :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

Marty-t píše:
Globik píše:Tak za takovýho vola jsem tu snad ještě nebyl. Moje skleróza!!! :crazy:

Tak třeba Tě povzbudí - že jsem se včera taky cítil všelijak na bezelstný dotaz mé malé osmileté neteře z Prahy při včerejší jízdě trolejbusem v Brně - A proč má ten náš autobus rohy ? Aha, tak to u nás nemáme... no a kolik máte v Brně linek metra ? My totiž ve Praze jenom 3... :wink:

No a co jsi jí na to odpověděl? Že je málo vsimava? Že v Praglu jezdí nejen jeden autobus s rohama, ale také jeden s pantografem? A že vy máte jen dvě linky metra (pokud dobře počítám - jedna v Líšni a druhá v Pisárkách)?

ajax07
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 24. 11. 2015, 14:56
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od ajax07 »


jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

ajax07 píše:https://zdopravy.cz/ryanair-musi-vratit-85-milionu-eur-za-dotace-na-francouzskem-letisti-32370/

"Nedávná studie organizace Transport and Environment ukázala, že čtvrtina letišť, kam Ryanair létá, je dotovaná nebo ve ztrátě." - a Brno by bylo jedním z nich, kdyby Ryanair začal létat letní sezónní linky a vytlačil SW :P

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Dnes navrat z prodlouzeneho vikendu v Berline. Obsazenost slusna na obou segmentech volne jen jednotky mist. Ano, nic to nevypovida o ekonomice, ale sam jsem priplacel sedadla i priority a evidentne jsem nebyl jediny. Berlin a Postupim naprosto super, vylet predcil ocekavani, vse v ramci jizdenky Berlin card na 72 hodin vcetne dopravy na letiste. Mohu jen doporucit. Na zari a rijen linku vyuziju i jako prestupni. V utery na let do Turina a v sobotu z Bruselu. Bohuzel to vzdy funguje jen na jeden smer. A taky se na zimu vyrazne memi casy, takze to asi bude lepsi na prodlouzeny vikend, ale prestava to fungovat na prestupy, alespon na me potencialni destinace. Odlet v sobotu v 7 z Berlina neni nic moc, i kdyz opacnym smerem to muze byt vyhoda.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Dívám se na dnešní odlety z BRQ na špičku o půl šesté:
..
17:20QS1414RHODOS Smartwings
17:308Q726ANTALYA Onur Air
17:30FR8404LONDÝN STANSTED Ryanair
17:40QS2790ENFIDHA / DJERBA Smartwings
..

a měl bych dotaz na někoho kdo ví jak to tam zvládají... Co si z letů do MUC pamatuji, jsou v BRQ 3-4 gaty na Schengen lety a tuším jen 2 na non-Schengen. Proto mi není jasné jak se zvládají organizačně 3 odlety během 10 minut do non-schenghenu... Ví někdo ? předem díky...

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Marty-t píše:Dívám se na dnešní odlety z BRQ na špičku o půl šesté:
..
17:20QS1414RHODOS Smartwings
17:308Q726ANTALYA Onur Air
17:30FR8404LONDÝN STANSTED Ryanair
17:40QS2790ENFIDHA / DJERBA Smartwings
..

a měl bych dotaz na někoho kdo ví jak to tam zvládají... Co si z letů do MUC pamatuji, jsou v BRQ 3-4 gaty na Schengen lety a tuším jen 2 na non-Schengen. Proto mi není jasné jak se zvládají organizačně 3 odlety během 10 minut do non-schenghenu... Ví někdo ? předem díky...

V non-schengenu jsou minimálně 3 gaty - Gate 7 je na boku přímo proti schodům, když člověk sejde dolů z patra po pasové kontrole. Jako alternativa, kdyby se náhodou stalo, že by těch non-schengenů bylo ještě víc najednou, tak je alternativní pasovka ještě dole hned u security (používá se, když letí přes zimu jen STN a otevřou se skleněné dveře oddělující schengen a non-schengen), přes kterou by v tom případě prošli i lidi letící v rámci schengenu, podobně, jako je to myslím třeba v PED.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »



Odpovědět