Ostrava

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od pettte »

RadekFM píše:"Až budou opraveny všechny cesty, nemocnice, školy..." To jako všude kde dotujou linky mají vše hotovo a říkají si, hm co s těma prachama provedem? budeme dotovat letecké linky! Tak to asi nefunguje :D


Hele, asi nefunguje, ale mělo by. Já jako ex-ostravák jsem teď jel po "nové" dálnici od Katowic. Na Matějské pouti bych dával těžké prachy za horskou dráhu. O zvlnění dálnice vím asi 3 roky. Ale teď v místě u Třebovické elektrárny je takový hup dolů, že mi to málem znova polámalo sešroubovanou páteř!

Taky se stačí podívat, že na několika místech je dálnice více "pogumovaná" než runaway Mošnovského letiště. A i když tam už dlouho nebydlím, tak jsem si jistý, že jsou tisíce věcí, kde se ty prachy dají lépe utratit, tedy tak aby z nich mělo prospěch více lidí než krajští zastupitelé, kteří si potřebují laskat svoje ego.

A kdybych se na to měl dívat očima Ostraváka nebo obyvatele MS kraje, tak mne taky sere, že v Praze toho nelítá tolik jako ve FRA, obou Berlínech, Lipsku, Drážďanech, Norimberku, Mnichovu a ještě za nižší ceny.

Fakt Vás nechápu. Ani moje ségra nechce jet do Katowic ale letí raději z Prahy....


Dog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 03. 2010, 20:40
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Dog »

Letí k nám po delší době A330
Přílohy
Screenshot_20190628-155547.png
Screenshot_20190628-155547.png (497.42 KiB) Zobrazeno 9855 x

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od qwertyx64 »

Pocet PAX?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Globik »

yellow píše:
RadekFM píše:"Až budou opraveny všechny cesty, nemocnice, školy..." To jako všude kde dotujou linky mají vše hotovo a říkají si, hm co s těma prachama provedem? budeme dotovat letecké linky! Tak to asi nefunguje :D

No dosavadní dotování letiště vede k Ryanairu 3x týdně do Londýna. Takže to doposud asi moc nefunguje, že? :crazy:

Jako daňového poplatníka mě prostě nebaví rozdávání peněz na ukájení ambicí regionálních politiků. Jsou stále poněkud důležitější věci :twisted:

Třeba sociální dávky lidem, co by sice mohli dělat, ale nechce se jim? Je to společensky prospěšnejsi, než dotace letecké dopravy?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Globik »

yellow píše:
Globik píše:Třeba sociální dávky lidem, co by sice mohli dělat, ale nechce se jim? Je to společensky prospěšnejsi, než dotace letecké dopravy?

Mám tomu rozumět, že kvůli existenci sociálních dávek schvaluješ cpát stamiliony/miliardy do existence pravidelných linek v Ostravě, doposud prakticky zcela bez výsledku?

Ne. Ale pokud pominu, že je to bez výsledku (za což by měl možná někdo sedět), tak považuji za společensky prospěšnejsi dotace do letecké dopravy než sociální dávky lidem, kterým se nechce dělat.


Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Admin »

zdenda píše:Souhlasím, viz i ten slovník ohledně Ryanu, co je tu trpěn


Urážlivé komolení názvů leteckých společností zde není trpěno.

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Ulafme »

Admin píše:Urážlivé komolení názvů leteckých společností zde není trpěno.

Off topic dotaz Tomáši - takže používání výrazů jako "hladolet" u legacy airlines je v pořádku, ale nazvat (pravděpodobně) nejhorší leteckou společnost v historii "sračkou" nebo "dobytčák" bude trestáno vyloučením z fóra?

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Ulafme »

Globik píše:...tak považuji za společensky prospěšnejsi .....než sociální dávky lidem, kterým se nechce dělat.

Tak tohle je slovník jako od voliče SPD nebo v minulosti Sládka...
Už jen tím, že ta konstrukce samotná je naprosty nesmysl a lež. Kde jsou v rozpočku MSK nějaké dávky lidem, kterým se nechce dělat?
https://www.msk.cz/assets/verejna_sprava/3rozpocet-na-rok-2019---bezne-vydaje---cast-a.pdf
Podporu v nezaměstnanosti a Státní sociální podporu (kterou většinově dostávají ti, kteří kupodivu pracují) vyplácí stát přes MPSV a ÚP. My se tady bavíme o penězích kraje. Který má, jak jsem psal výše, na starosti mnoho jiného, např. školství nebo i tu sociální oblast, ale na jiné urovni, než je obsaženo v té Vaší myšlence.
Proto budu parafrázovat dotaz od yellow a zeptám se:
opravdu schvalujete cpaní stamiliónů/miliard do existence pravidelných linek v Ostravě, než do rozvoje základních a středních škol nebo oprav cest v majetku kraje? V čem přesně je to, co předvádí MSK "společensky prospěšnější" a kdo je ta "společnost", které to prospívá? A nakonec, v kterém z těch sedmi bodů nemá Honza Sůra pravdu:
https://zdopravy.cz/sedm-duvodu-proc-je-nesmysl-dotovat-letecke-linky-z-ostravy-30494/

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Globik »

Jasně. Ale prostě v tom, jak se rozhazují peníze daňových poplatníků, mi to nedalo ten komentář napsat. Jedna známá pracuje na běžné pozici u italské firmy a ta jí na služební cestu zaplatila taxi z Brna na VIE. Ano, Brno je jiná situace než Ostrava, která má za humny Katovice. Ale prostě mi přijde z daní smysluplnější dotovat letecká spojení (která nohou přilákat investory) než nemakacenka. A bohužel to není žádný hoax SPD, ale realita, že jsou lidé, kteří se práci vyhýbají a dokáží to na náklady daňových poplatníků přesto, že v Česku působí velké množství gastarbaiteru na nižších až nejnižších dělnických pozicích.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Airbus380 »

To je trochu debata o ničem. Nebo mi uniká logika. Ok, přistoupím třeba na argumentaci, že je lepší z daní dotovat letecké spojení než lidi, kteří nechtějí pracovat. Obratem budu argumentovat tím, že je lepší opravit silnice, zaplatit autobusáky, aby se lidi měli jak dostat do práce, něco udělat se zdravotnictvím (třeba aby doktor nedostával méně peněz než ten autobusák) než dotovat letecké linky, jejichž návratnost je diskutabilní. Pokud by kraje měly dostatek finančních prostředků na dotaci obého, pak nadšeně budu souhlasit i se zadotováním leteckých linek. To ale v ČR zcela jistě nehrozí a z těch věcí, na které kraj může/musí dávat peníze, je dotování létání až někde na chvostu důležitosti.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od zdenda »

Ulafme píše:
Admin píše:Urážlivé komolení názvů leteckých společností zde není trpěno.

Off topic dotaz Tomáši - takže používání výrazů jako "hladolet" u legacy airlines je v pořádku, ale nazvat (pravděpodobně) nejhorší leteckou společnost v historii "sračkou" nebo "dobytčák" bude trestáno vyloučením z fóra?

Spravna poznamka. O jiste let.spol lze psat jen dobre:-)

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Ulafme »

Globik píše:Jasně. Ale prostě v tom, jak se rozhazují peníze daňových poplatníků, mi to nedalo ten komentář napsat. Jedna známá pracuje na běžné pozici u italské firmy a ta jí na služební cestu zaplatila taxi z Brna na VIE. Ano, Brno je jiná situace než Ostrava, která má za humny Katovice. Ale prostě mi přijde z daní smysluplnější dotovat letecká spojení (která nohou přilákat investory) než nemakacenka. A bohužel to není žádný hoax SPD, ale realita, že jsou lidé, kteří se práci vyhýbají a dokáží to na náklady daňových poplatníků přesto, že v Česku působí velké množství gastarbaiteru na nižších až nejnižších dělnických pozicích.

Ne, tyhle argumenty jsou přesně podle SPD nebo Sládka a jiných (jen tam chybí slova jako černý nebo cikán).
Proto to napíšu ještě jednou, že LŽETE.
Podporu v nezaměstnanosti dostanete pouze na určitou dobu, danou věkem. Nikdo, kdo nedělá roky, nebere "podporu".
Sociální dávky (Státní sociální podpora), což jsou přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, porodné a pohřebné, nemají s tím, jestli ten žadatel o ně pracuje nebo ne, nic společného. Reflektují pouze jeho sociální situaci.
A ještě jednou, tyhle "dávky" nemají nic společného s rozpočtem daného kraje, ale jsou celostátní, protože PŘESNĚ TOHLE JE ZÁKLADNÍ ÚLOHA STÁTU - řešit situaci sociálně slabých, ne rozdávat koblihy.

Takže tady opravdu prosím nelžete, že MSK dotuje nějaká nemakačenka. Raději si zjistěte, kolik miliard (ano, miliard) tento kraj nalil za posledních více než 15 let do projektů "makačenků", jako jsou Daneš Zátorský nebo Martin Dědic. Ale to Vám evidentně nevadí... Protože to jsou pánové, kteří to prostě "umi" a "pracují". Asi jako agent Bureš :D
Ty další nesmysly (jako nevímkolikrát opakovaná mantra o "přilákání nějakých investorů") ani komentovat nebudu, už jsem o tom psal výše.

pavelsk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 23. 12. 2016, 10:31
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od pavelsk »

.." LŽETE, tyhle argumenty jsou přesně podle SPD nebo Sládka, koblihy." .... Nespletl jste si fórum ?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Globik »

Omlouvám se za rozpoutání flamu a prosím všechny (včetně sebe), aby se k problematice plýtvání penězi daňových poplatníků přestali vyjadřovat.

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Admin »

Ulafme píše:
Admin píše:Urážlivé komolení názvů leteckých společností zde není trpěno.

Off topic dotaz Tomáši - takže používání výrazů jako "hladolet" u legacy airlines je v pořádku, ale nazvat (pravděpodobně) nejhorší leteckou společnost v historii "sračkou" nebo "dobytčák" bude trestáno vyloučením z fóra?


Psal jsem o urážlivém komolení názvů leteckých společností, míněno tím bylo zejména užívání vulgarit. “Hladolet” není ani zkomolenina názvu aerolinie ani vulgární vyjádření, takže je to v pořádku. Pokud zkomolíte název letecké společnosti nebo ho spojíte s vulgárním slovem, jak jste to udělal, v pořádku to není. Určitě je možné vyjadřovat i bez použití vulgárních slov, přispějete k tím ke zkulturnění diskuze.


Odpovědět