Ostrava

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Martin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 24. 03. 2003, 08:33
Stav: Offline

Příspěvek od Martin »

Lítá to L410 SilverAiru, odlet z OSR cca 19:20LOC, návrat další den cca 08:20LOC.


m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od m@rtin »

Jak to vypadá s otevřením nového terminálu? Dříve se psalo, že 30.6 bude slavnostní otevření. Také byly dříve na mošnovský web ukládány fotografie z výstavby a teď od 22.3 vůbec nic.

Desmod
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 06. 2006, 17:37
Stav: Offline

Příspěvek od Desmod »

Vypada to na rijen, objevily se nejake drobne chyby pri vyberovce :D :D

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od m@rtin »

Úspěšná kolaudace terminálu, otevření nové odletové haly
Po včerejší úspěšné kolaudaci stavební části nového odletového terminálu, mohou ode dneška cestující z Ostravy využívat nových prostor menší odletové haly. První cestující prošli prostorami již dnes po osmé hodině ranní a odlétali na ostrov Korfu. Letiště Ostrava-Mošnov odbavuje v těchto dnech cca 3 tisíce pasažérů denně (10 letů) a stávající prostory byly nedostatečné. Vedení letiště proto okamžitě reagovalo na aktuální potřebu větších prostor a halu otevřelo ihned po kolaudaci. O prázdninách se předpokládá dvounásobný nárůst cestujících tedy cca na 6 tis.


Tak jak tedy? Jedná se o otevření nového terminálu nebo jen dočasného nějakého menšího?

Desmod
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 06. 2006, 17:37
Stav: Offline

Příspěvek od Desmod »

Otevrela se jenom cast budouci haly, jeden maly odletovy gate, ktery je propojeny se stavajici halou. Na nove hale se stale pilne pracuje a v soucasne dobe k ni nevede ani zadna komunikace a teprve se vse v okoli pripravuje k dlazdeni.


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Fotka by nebyla? Dívám, se na jejich web a tam s fotkama z výstavby taky dost zamrzli...v březnu poslední... :roll:

Desmod
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 06. 2006, 17:37
Stav: Offline

Příspěvek od Desmod »

Neni problem, jak budu tak vyfotim..

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Ten new teminal vypada celkem dobre, libi se mi mnohem vic jak ten v BRQ. Aspon podle fotek.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

dider píše:Ten new teminal vypada celkem dobre, libi se mi mnohem vic jak ten v BRQ. Aspon podle fotek.


Mě se zase MNOHEM víc líbí ten v Brně - je daleko modernější, má nadčasový design a vypadá jak UFO... :) Ten v Ostravě je moc konzervativní, bez výrazu, nijaký... :?

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Terminal

Příspěvek od Marek.R »

Slyšel jsem že moravskoslezky kraj chce na letišti vybudovat patrové parkoviště kongresové centrum a také i hotel,ale podle mého názoru je to zbytečné. Možná to parkoviště by mohlo mít využití.

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Příspěvek od Marek.R »

Jafa píše:
dider píše:Ten new teminal vypada celkem dobre, libi se mi mnohem vic jak ten v BRQ. Aspon podle fotek.


Mě se zase MNOHEM víc líbí ten v Brně - je daleko modernější, má nadčasový design a vypadá jak UFO... :) Ten v Ostravě je moc konzervativní, bez výrazu, nijaký... :?

V tom brně ten terminál se mi moc nelíbi,nevím jak by k tomuto termínalu chtěli v budocnu postavit přístavbu v Ostravě je sice klasický,ale líbi se mi víc

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Re: Terminal

Příspěvek od Jafa »

Marek.R píše:Slyšel jsem že moravskoslezky kraj chce na letišti vybudovat patrové parkoviště kongresové centrum a také i hotel,ale podle mého názoru je to zbytečné. Možná to parkoviště by mohlo mít využití.


...nemusí to být zase až tak špatný nápad, obecně se takovým kongresovým prostorům na letištích celkem daří...většinou ale bývají na letištích s poněkud větším provozem... :roll:

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Marek.R »

Jafa píše:Další info z letiště Ostrava - odpověď na vyplění dotazníku na jejich webu:

Dobrý den,

děkujeme Vám za vyplnění dotazníku a Vaše připomínky.

V současné době jednáme s několika leteckými společnostmi - jak nízkonákladovými, tak klasickými dopravci, o zavedení linek do nejžádanějších destinací, mezi které patří Vídeň, Frankfurt, Mnichov a Londýn. Nyní, po převodu letiště Ostrava do vlastnictví Moravskoslezského kraje, vznikají lepší podmínky pro rozvoj letiště, proto věříme, že se nám brzy podaří zkvalitnit spojení našeho regionu s Evropou a celým světem.

Všechny novinky budou uvedeny na našich webových stránkách.

S přáním příjemného dne

Ing. Sabina Poukarová
Marketing
Letiště Ostrava, a.s.
č.p. 401
742 51 Mošnov
Tel.: + 420 597 471 145
Fax: + 420 597 471 105
E-mail: poukarova@airport-ostrava.cz
www.airport-ostrava.cz


asi od zimního řadu by se měli otevřít nové letecké linky

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Terminal

Příspěvek od Marek.R »

na www.airport-ostrava.cz jsou nové dvě fotky z výstavby terminálu.

Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

Ale musíte uznat, že budova ŘLP a věž jsou hezčí v Brně!!! :P


Odpovědět