Uherské Hradiště - Kunovice

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Koosi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 412
Registrován: 06. 10. 2004, 15:01
Stav: Offline

Uherské Hradiště - Kunovice

Příspěvek od Koosi »

Článek z Moravského reginu:
Prvních šest švédských stíhaček získala česká armáda. Ostravská firma, která se vážně zajímá o koupi Leteckých závodů v Kunovicích, začne opravovat švédská letadla a snad i gripeny. V případě koupě Leteckých závodů by se mohly švédské stroje opravovat v Kunovicích.
O švédských stíhačkách se zatím vážně neuvažovalo. Přitom by stíhačky mohly bez problémů přistávat na kunovickém letišti. Zájem o koupi Kunovického podniku trvá nadále. Vše zatím závisí především na ceně a na řízení prodeje. V případě, že by se stala ostravská firma majitelem kunovického podniku, byla by splněna podmínka správce konkurzní podstaty Leteckých závodů.


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

aktuální funkčnost v Kunovicích

Příspěvek od RAdek »

Nevíte jak aktuálně funguje letiště v Kunovicích. Minulou středu přiletěli fotbalisti ze Srbska do Brna. Nemohla ta 737 sednout v Kunovicích, když se to hrálo v Uherském Hradišti? V sobotu jsem se byl na letišti podívat a bylo to tam dost opuštěný. Dokonce jsem vjel autem až na dráhu (spíš omylem) a nikdo se nad tím nepozastavoval.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: aktuální funkčnost v Kunovicích

Příspěvek od bubo »

RAdek píše:Nevíte jak aktuálně funguje letiště v Kunovicích. Minulou středu přiletěli fotbalisti ze Srbska do Brna. Nemohla ta 737 sednout v Kunovicích, když se to hrálo v Uherském Hradišti? V sobotu jsem se byl na letišti podívat a bylo to tam dost opuštěný. Dokonce jsem vjel autem až na dráhu (spíš omylem) a nikdo se nad tím nepozastavoval.


Jestli jsi dojel autem az k drazer, tak jsi musel projet okolo alespon dvou zakazu vjezdu a nekolika ceduli Letiste, vstup zakazan. A mel jsi docela kliku, ze jsi nebyl nikym odchycen - cas od casu je tam primo i policie CR. Priste zaparkuj auto v aeroklubu, dej si tam na baru pivo (nealko) a urcite tam najdes nekoho, kdo ti vstup na plochu a k letadlum umozni bez nebezpeci pro letovy provoz i pro tebe osobne.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: aktuální funkčnost v Kunovicích

Příspěvek od alesesl »

RAdek píše:Nevíte jak aktuálně funguje letiště v Kunovicích. Minulou středu přiletěli fotbalisti ze Srbska do Brna. Nemohla ta 737 sednout v Kunovicích, když se to hrálo v Uherském Hradišti? V sobotu jsem se byl na letišti podívat a bylo to tam dost opuštěný. Dokonce jsem vjel autem až na dráhu (spíš omylem) a nikdo se nad tím nepozastavoval.


Minuly tyden ten Travel service s B737 opravdu letel do UHE (Kunovice). Bylo to v odletech a priletech Prazskeho letiste.

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

Kunovický letiště normálně funguje. Většěinou jako neřízené leitště, když je plánovanej nějakej IFR přílet,tak pak klasické řízené letiště...


ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

Co vim, tak zas tak dobre na tom Kunovice nejsou ne? IFR prilety jsou zridkakdy, vzhledem na postupy na app jen na NDB.

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

ppl píše:Co vim, tak zas tak dobre na tom Kunovice nejsou ne? IFR prilety jsou zridkakdy, vzhledem na postupy na app jen na NDB.

ale pořád to jetiště s publikovanejma příletama a schopný premávat pro IFR lety. Jinak je pravda, že je to tam bida...

Ondra S.
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 23. 01. 2007, 15:55
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: aktuální funkčnost v Kunovicích

Příspěvek od Ondra S. »

alesesl píše:
RAdek píše:Nevíte jak aktuálně funguje letiště v Kunovicích. Minulou středu přiletěli fotbalisti ze Srbska do Brna. Nemohla ta 737 sednout v Kunovicích, když se to hrálo v Uherském Hradišti? V sobotu jsem se byl na letišti podívat a bylo to tam dost opuštěný. Dokonce jsem vjel autem až na dráhu (spíš omylem) a nikdo se nad tím nepozastavoval.


Minuly tyden ten Travel service s B737 opravdu letel do UHE (Kunovice). Bylo to v odletech a priletech Prazskeho letiste.

http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=5857042

Adexpert
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 18. 02. 2008, 15:21
Stav: Offline

Příspěvek od Adexpert »

Dnes jsem byl v UH a viděl jsem přistávat větší letadlo, tak jsem na to hleděl, ale žádný boeing to nebyl.. Ví o tom někdo něco, nebo jak často tam přistávají větší letadla??

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Nedávno tam byl Travel Service se svou Cessnou Sovereign OK-UNI, Net Jets s Cessnou Citation, objevil se tam téź např. AN26, AN12 a pod.-u posledních dvou jmenovaných předpokládám, že přiletěli pro náhradní díly ke strojům z továrny LET(?)

Keano
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 159
Registrován: 09. 03. 2008, 13:01
Oblíbené typy letadel: B-777
Pohlaví: muž
Bydliště: Istanbul
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Keano »

kuba.biker píše:Nedávno tam byl Travel Service se svou Cessnou Sovereign OK-UNI, Net Jets s Cessnou Citation, objevil se tam téź např. AN26, AN12 a pod.-u posledních dvou jmenovaných předpokládám, že přiletěli pro náhradní díly ke strojům z továrny LET(?)


Otec tam drive zastaval nejake vyssi pozice takze se optam ale mam pocit ze ted se tam jen opravuje takze to bud byly ty nahradni dily, mozna jeste nejaky novy rusky majitel se letel podivat co to vlastne koupil :lol:

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Já tam byl naposled s Discovery.... :lol:

melli
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12. 05. 2008, 17:09
Stav: Offline

Re: Uherské Hradiště - Kunovice

Příspěvek od melli »


ToMyK
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 13. 08. 2007, 23:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Uherské Hradiště - Kunovice

Příspěvek od ToMyK »

Zitra nebo v pondeli 17. by tam mel sedat opet

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Uherské Hradiště - Kunovice

Příspěvek od kuba.biker »

Doufám, že to někdo nafotí! Nedovedu si představit, jak IL76 se svou stoupavostí dokáže odstartovat z Kunovic, aniž by zbořila kus Uherského Hradišťa :wink:


Odpovědět