Staré Město u Moravské Třebové

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
orel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 01. 2010, 17:11
Stav: Offline

Staré Město u Moravské Třebové

Příspěvek od orel »

Teda pánové, silnice jsou sice v této části Pardubického kraje v takovém stavu, že by tam neprojel ani obojživelník, síť veřejné dopravy tristní a oni si tam klidně doprostřed lesů a polí plácnou novou runway! Budějky, Přerov nebo Hradec jsou břídilové. Ale pro nadšence letectví jinak zajímavá kuriozitka. :)
http://svitavy.5plus2.cz/23628/letiste- ... za-miliony


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Staré Město u Moravské Třebové

Příspěvek od kuba.biker »

To letiště ale má tradici, létal tam dnes už skoro zapomenutý Martin Stáhalík... Jestliže si někdo dokáže tu dotaci vydupat (Stano Bajzík?) a dotáhnout to do konce (hleď, pražský magistráte!), tak nezbývá než smeknout...

orel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 01. 2010, 17:11
Stav: Offline

Re: Staré Město u Moravské Třebové

Příspěvek od orel »

Vím, že má - mívalo také velmi strategický obranný význam. Určitě nic ve zlém vůči lidem, kterým se tvrdou prací podařilo projekt dotáhnout. Mně to také přijde jako velmi zajímavá aktualitka. Jen mi není moc jasné, jak to pomůže chudému regionu, kde je obecně základní infrastruktura na úrovni 70. let. Zda stavba runwaye dokáže ospravedlnit to, že nebude na opravy komunikací, na objednávání dopravní dostupnosti těchto končin, jestli netrpí obecný zájem. Berte to jako menší rýpnutí. Jinak před lidmi, kterým se to podařilo, smekám

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Staré Město u Moravské Třebové

Příspěvek od Petr31 »

kuba.biker píše:To letiště ale má tradici, létal tam dnes už skoro zapomenutý Martin Stáhalík... Jestliže si někdo dokáže tu dotaci vydupat (Stano Bajzík?) a dotáhnout to do konce (hleď, pražský magistráte!), tak nezbývá než smeknout...


Rozhodně s tebou nesouhlasím!
...spíš poslat fakturu a policii!!!!Ačkoliv jsem letecký nadšenec a bývalý pilot, je to samozřejmě naprostý nesmysl, a v plné nahotě se ukazuje do pekel vedoucí dotační politika.Jo, to se to staví a utrácí, když to platí někdo jiný....jenže to jsou naše peníze, sebrané nám z daní, naředěné Bruselem,z kterých si pár konzultačních firem a úředníků ulouplo perníčku...
Kdyby si to letiště vylepšili místní aeroklubáci+Bajzík, za svoje,tak ani nepípnu.Takto mě z toho je nevolno a moc by mě zajímali podmínky dotace.....to letiště si nikdy nevydělá ani na provoz té nové rwy, natož aby z dotace někdo někdy neco splatil.
Cituji:
"Není v našich silách udržovat zasněženou plochu čistou, ale při mrazech létání možné bude. Asfaltová plocha nebude mít problém ani s podmáčeným terénem," dodává Řeřicha.
Je ale možné, že provozovatelem bude úplně někdo jiný, nicméně problémy bude řešit stejné.Údržba a provoz zadarmo nebude. Město a region samozřejmě z celé monstrakce nebudou mít nikdy nic - už vidím ty zástupy zahraničních letců, žhavých po návštěvě Třebové.....Pro snílky doplním, že davy cizinců se nehoufují ani v Letňanech, které mají moc pěkně zrenovovanou travnatou dráhu.Doufám, že o rozdílném potenciálu Prahy a Třebové nikdo nepochybuje.....Opravit místní komunikace by mělo daleko větší smysl...
Taky se může stát, že Třebová časem dopadne jako Detroit - případně některé naše obce, které zbankrotovaly kvůli nesmyslným stavbám akvaparků...tak si to užijte...... :(


Odpovědět