Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Fabo »

Night fly píše:Na ILZ to taky existovalo. A 5 dni mi tam auto vydrzelo bez uhony.


Tak tam nelitaj ani ty bizjety :D


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od HighFlyer »

tygrlive píše:... ale pokud by si v LKPD udelal bazu treba Wizz a lital Kyjev, Kutaisi a dalsi veci na vychode za rozumny prachy, lidi by si tam radi dorazili... ale je to o tom, ze musi mit atraktivitu.

Proc by Wizz litaj zrovna tyto destinace ("Kyjev, Kutaisi a dalsi veci na vychode") z Pardubic a kdyz uz, tak proc by je lital za "rozumny prachy"?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
Night fly píše:Na ILZ to taky existovalo. A 5 dni mi tam auto vydrzelo bez uhony.


Tak tam nelitaj ani ty bizjety :D

5 dní je na odhad situace málo. Já měl za komoušů před kolejí "Silo" pár týdnů Babetu a zmizela mi. Naštěstí byla pojištěná :)

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jdr »

Pardubické letiště může stavět nový terminál, souhlasí město i kraj
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... to-i-kraj/

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od vita »

http://pardubice.idnes.cz/jan-kaspar-pa ... -zpravy_mt
:thumbup:
Tak v Pardubicích chystají novou ranvej :-D


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od romul »

vita píše:Tak v Pardubicích chystají novou ranvej :-D


Taky mně to zaujalo. Ten návrh považuju za geniální a doufám, že bude zrealizován...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Petr31 »

romul píše:
vita píše:Tak v Pardubicích chystají novou ranvej :-D


Taky mně to zaujalo. Ten návrh považuju za geniální a doufám, že bude zrealizován...


..a pokud se to povede, tak jsem zvědav, kdo tam první omylem přistane... :D

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od vita »

Petr31 píše:
romul píše:
vita píše:Tak v Pardubicích chystají novou ranvej :-D


Taky mně to zaujalo. Ten návrh považuju za geniální a doufám, že bude zrealizován...


..a pokud se to povede, tak jsem zvědav, kdo tam první omylem přistane... :D


http://pardubice.idnes.cz/trida-miru-ja ... -zpravy_mt

"Nejsem proti realizaci ranveje Davida Macháčka. Je ale otázka, zda věrohodná ranvej by nepřitahovala některé letce k přistání na třídě Míru," uvedl například zastupitel Miroslav Rubeš.
=))

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od vita »

http://pardubice.idnes.cz/david-machace ... -zpravy_mt

Že by se našlo i pár radních, kteří si dokonce myslí, že když někdo získá pilotní licenci, takto nebude takový trotl, aby se pokoušel přistávat uprostřed města, jak si myslí pan Rubeš?

Dneska jsem Pardubicemi projížděl vlakem a když jsme stáli na nádraží, viděl jsem na jihovýchodě v malé výšce pohybující se světla, myslel jsem, že jde o helikoptéru. Ale když jsme se rozjeli a byli u Parama, tak jsem poznal, že to byla E-3ka, protože se zrovna odlepovala z dráhy (takže buď overshoot nebo touch-and-go). Pak hned točila na jihovýchod a letěla paralelně s dráhou. Výcvikový let NATO? :-)

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jdr »

Nový ředitel pardubického letiště chce nový terminál i více cestujících
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_z ... h--1369328

mindos
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 26. 05. 2014, 21:26
Oblíbené typy letadel: Airbus A310, Airbus A350, Boeing 737NG
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od mindos »

Víte někdo jak bude vypadat terminál?

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od skater »

Nebude vypadat nijak. Akcionáři schválili limitní cenu 300 mil. Kč a ve výběrku vyšla nejnižší cena 350 mil..... a k tomu nutno připočíst vícepráce.....a pokud se nemýlím, tak součástí toho výběrka nebyla komunikace, která má stát bratru taky ke 100 mil., ale tuto informaci nám 100% ověřenou. Takže se uvidí, co dál. První předpoklady jsou, že se projekt ořeže, ale to než se dá do kupy, začne Transaero lítat do Prahy a že není pro koho stavět dojde těm posledním optimistům.

orel
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 01. 2010, 17:11
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od orel »

Počet cestujících prudce padá, orientace na jediný segment stejně jako Vary. Vyhlídky slabé. Přesto nalijeme stamiliony. Zajímavá koncepce rozvoje po Česku. Kdy už to někomu konečně dojde. Budějice, Pardubice, Přerov (jediní rozumní), Vary...pořád to samé. Buď letitá orientace na jediný segment, který je teď v háji (vypadá to, že krátkodobý výpadek to nebude) nebo naivní představa charterového letiště pro boeingy 747 KLM. :D
http://pardubice.idnes.cz/terminal-se-b ... zpravy_msv

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Zlin142 »

orel píše:Počet cestujících prudce padá, orientace na jediný segment stejně jako Vary. Vyhlídky slabé. Přesto nalijeme stamiliony. Zajímavá koncepce rozvoje po Česku.


To je takový český folklór... vyhazovat stamilióny z veřejných rozpočtů za nesmyslné infrastrukturní projekty kolem letišť, viz. železniční přípojka v OSR nebo terminál v PED. Zcela zanedbatelnou vadou na kráse obou jest fakt, že na ty letiště nikdo nelétá a zřejmě dlouho létat nebude, pokud vůbec kdy bude.
Člověk nestačí žasnout nad stylem jakým papaláši na krajích uvažují... Pardubicím oproti 2013 zmizely dvě třetiny zákazníků, letošní odhady jsou 100,000 cestujících pod číslem nutném pro splátky úvěru, odbavují max. JEDEN pravidelný let DENNĚ a přesto se bude za 300 mega stavět, čert vem ekonomickou realitu. Špidlovsko-paroubkovské představy o tom, že "zdroje jsou" a dluhy netřeba splácet mají (nejen) u oranžových zřejmě hluboké kořeny.

Podle něj by firma potřebovala každý rok 160 tisíc cestujících, aby mohla v poklidu splácet úvěr za stavbu. Devadesát tisíc pasažérů pak má zajistit ekonomickou samostatnost firmy. Jenže se zdá, že ani na toto číslo hlavně kvůli úbytku ruské klientely a charterových letů firma EBA letos nedosáhne.
„Když jsme chtěli po vedení reálné odhady toho, kolik lidí bude v budoucnu z Pardubic létat, oznámili nám 65 tisíc.

Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/terminal-se-b ... zpravy_msv

Aby PED byly "záloha" pro PRG (ať už to dle soudruha hejtmana znamená cokoli) stačí v současné podobě. Potenciál marginálního trhu ruských charteru se zdá se již vyčerpal.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od dider »

Souhlas! Neni asi moc co dodat.


Odpovědět