Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od skater »

sehny píše:Já myslel, že je EBA soukromá firma. 8) :o


Od roku 2002 bylo 100% akcionářem město, nyní, pokud se nepletu, má Město Pardubice podíl 66 % a Pardubický kraj 34 procent.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Zlin142 »

HighFlyer píše: Ale samotny terminal je opravdu (skoro) to posledni, co Ryanair zajima.


Jim bude stačit, když prachy za terminál rozpustí v dotacích letů do PED a odbavovat se může klidně v maringotce. Že s z toho kraj a město budou mít jen díru v rozpočtu je druhá věc.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jvoj »

Nekdo tu psal, ze linky do Brna nam moc turistickeho ruchu neprinaseji. To je podle me trochu omyl. Neznam statisticke vysledky napr. linky do Londyna, ale za posledni rok, co kazdy tyden jezdim tam a zpatky vlakem mezi Budapesti a Brnem, jsem ve vlaku potkal alespon 3 lidi co jeli bud z Brna nekam, a do Brna prileteli s FR prave proto ze se chteli podivat pri svem cestovani do Brna, resp. kdyz jsem jel zpet, tak lidi, kteri chteli jet do Brna a pak se jim naramne hodila linka do Londyna... ale to je jen takova pripominka, to do tohoto vlakna moc nepatri :-D

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Karel_x »

Nekdo tu psal, ze linky do Brna nam moc turistickeho ruchu neprinaseji. To je podle me trochu omyl....

Souhlas, je to odlišný turistický ruch, než ve Vídni, Praze, nebo Paříži. Ne ty zástupy fotoaparátčíků spěchající mezi Eifelovkou a Notre Dame, aby ještě do večera stihli Louvre a Sacre Coeur, protože zítra ráno už zase musí být ve Versailes. Když jdete večer po Brně, už se dávno nepozastavujete nad tím, že kolem sebe slyšíte normálně vyhlížející lidi bavit se anglicky, rusky, italsky, nebo kdovíjak.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od HighFlyer »

Karel_x píše:Souhlas, je to odlišný turistický ruch, než ve Vídni, Praze, nebo Paříži. Ne ty zástupy fotoaparátčíků spěchající mezi Eifelovkou a Notre Dame, aby ještě do večera stihli Louvre a Sacre Coeur, protože zítra ráno už zase musí být ve Versailes. Když jdete večer po Brně, už se dávno nepozastavujete nad tím, že kolem sebe slyšíte normálně vyhlížející lidi bavit se anglicky, rusky, italsky, nebo kdovíjak.

Mohu potvrdit. Po hodne dlouhe dobe jsem se ocitl v Brne a nestacil jsem se divit, kolikrat jsem zaslechl cizokrajne jazyky.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od vitezslav »

HF: To byl jenom hantec, a ty sis myslel, že je to špatná italština... :lol:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od HighFlyer »

vitezslav píše:HF: To byl jenom hantec, a ty sis myslel, že je to špatná italština...

Non fai un culo.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od vita »

vitezslav píše:HF: To byl jenom hantec, a ty sis myslel, že je to špatná italština... :lol:


Přesně takový zážitek jsem měl, když jsem poprvé v životě přijel do Brna (nepočítaje cestu z nádraží na letiště o půl roku dříve), šel jsem z nádraží směrem do centra a na fakultu na zápis a předemnou šli praví Brňáci :)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od kuba.biker »


Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Karel_x »

Tak, jak pro Brno není dobrou zprávou, že Rosaviace zamítla žádost Jakutie na BRQ, tak stejně asi není pro Pardubice nejlepší novinkou, že byla zamítnutá i žádost SkyExpressu na 4 chartery týdně.
«Скай Экспресс» Москва-Пардубице-Москва 4 рейса в неделю Б-737-300/500 27.03.11-29.10.11 отказ

Pokud jsem se dobře díval, není v tuto chvíli povolen žádný charter na PED. Nerozumím tomu, stejně tak, jako nad tím kroutí hlavou šéfové SkyExpressu. Jestli tedy chartery na PED ustanou nebude to kvůli nezájmu dopravců, či pasažérů, ale kvůli nějakým politickým pletichám.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jvoj »

Karel_x píše:Tak, jak pro Brno není dobrou zprávou, že Rosaviace zamítla žádost Jakutie na BRQ, tak stejně asi není pro Pardubice nejlepší novinkou, že byla zamítnutá i žádost SkyExpressu na 4 chartery týdně.
«Скай Экспресс» Москва-Пардубице-Москва 4 рейса в неделю Б-737-300/500 27.03.11-29.10.11 отказ

Pokud jsem se dobře díval, není v tuto chvíli povolen žádný charter na PED. Nerozumím tomu, stejně tak, jako nad tím kroutí hlavou šéfové SkyExpressu. Jestli tedy chartery na PED ustanou nebude to kvůli nezájmu dopravců, či pasažérů, ale kvůli nějakým politickým pletichám.

Kde se daji sehnat informace o přidělování přepravních prav v Rusku?

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Karel_x »

Jesli vy panimajetě němnožko pa rusky, vsjo abnaružitě zděs:
http://www.favt.ru/favt_new/?q=dejateln ... _perevozok

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jvoj »

Diky, ohledne toho nepovoleni, mam takovou tezi :-D

v CCA maji velky podil Rusti soudruzi, ti maji sve lidi, kteri zaridi, aby ruskym spolecnostem v cesku nic nepovolili, pak si zaridi vsechna povoleni v Cesku a preberou tak cely trh mezi CR a RF ! :-D Co vy na to? :-)

KDivisova@seznam.cz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 03. 2011, 22:01
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od KDivisova@seznam.cz »

Dobrý den, mám velikou prosbu na všechny, momentálně mám napsanou teoretickou část část bakalářské práce o Letišti Karlovy Vary ve srovnání s Pardubicemi. A potřebuji začít psát praktickou část, jenže k té nemám dostatenčé inforomace. Ředitel Pardubického letiště se mi sice přislíbil, že mi vše zašle, ale větší obsah informací mi nechce zaslat, přitom jsem ho upozorňovala, že potžebuji více než je na internetu. Moc se omlouvám, že vstupuji do této diskuze, ale budu opravdu strašně vděčná za jakékoliv info - o letišti. Jestli máte někdo přístup k těmto informacím, prosím kontaktujte mě tady, nebo na email: KDivisova@seznam.cz

Mockrát děkuji.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Marty-t »

Oznámení o žádosti o přidělení přepravního práva společnosti Czech Connect Airlines a.s. na linku Pardubice (PED) - Moskva (DME), Ruská federace a zpět

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/127E24E ... adosti.pdf

- být letuškou u CCA a neumět rusky asi jen tak pomalu nepůjde... :wink:


Odpovědět