Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
arkan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 119
Registrován: 02. 04. 2007, 00:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od arkan »

http://lidovky.zpravy.cz/v-cesku-vyrost ... nomika_svo

V Pardubicích vyroste druhá Ruzyně.Spíš bych řekl velký oči :shock:


Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Příspěvek od Zoommy »

Taky to nevidím na druhou Ruzyň - budem zatím rádi když se dostanem na úroveň letišťe v Brně nebo v Ostravě!
A navíc není tomu tak dávno co se v tisku mluvilo o "druhé Ruzyňi" v souvislosti s Vodochodským letištěm a pokud mě pamět neklame tak i s letištěm Milovice(!)

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

To je typická novinářská vata...z těhle plánů se bude realizovat tak max. 5%...

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

Zoommy píše:Taky to nevidím na druhou Ruzyň - budem zatím rádi když se dostanem na úroveň letišťe v Brně nebo v Ostravě!
A navíc není tomu tak dávno co se v tisku mluvilo o "druhé Ruzyňi" v souvislosti s Vodochodským letištěm a pokud mě pamět neklame tak i s letištěm Milovice(!)


Vodochody jsou pro Prahu praktictejsi nez Pardubice, ne?

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

O Vodochodech se tady už popsalo hodně...

PED je letiště, které je částečně připravené na pravidelnou dopravu - je tam infrastruktura, která už v současnosti slouží pro civilní účely. Těch cherteru tam v současnosti už sedá docela hodně. Na druhé straně Vodochody jsou zatím jenom fabrika s přístávací dráhou...zatím spíš vize. Propracovat se k letišti je ještě práce na mnoho let. Jestli bude vůle.

Osobně se mi víc libí vize Milovic, jako sekundárniho pražského letiště. Minimálně pro General Aviation. V současnosti už má PRG docela velké kapacitní problémy ve špičkách. Jestli se nezačne hned stavět pralelní RWY bude nutné Ruzyň časem odlehčit. Jedna z cest bude zdražení pro GA a tím se začne uvažovat o alternativě.


Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

dider píše:O Vodochodech se tady už popsalo hodně...

PED je letiště, které je částečně připravené na pravidelnou dopravu - je tam infrastruktura, která už v současnosti slouží pro civilní účely. Těch cherteru tam v současnosti už sedá docela hodně. Na druhé straně Vodochody jsou zatím jenom fabrika s přístávací dráhou...zatím spíš vize. Propracovat se k letišti je ještě práce na mnoho let. Jestli bude vůle.

Osobně se mi víc libí vize Milovic, jako sekundárniho pražského letiště. Minimálně pro General Aviation. V současnosti už má PRG docela velké kapacitní problémy ve špičkách. Jestli se nezačne hned stavět pralelní RWY bude nutné Ruzyň časem odlehčit. Jedna z cest bude zdražení pro GA a tím se začne uvažovat o alternativě.


Rozhodne souhlasim s vystavbou nove runwaye, ale to patri uz do jineho fora. Sam vidim prestavbu Pardubic jako silenou vizi, nejsem si jisty jejim dokoncenim v Ceskych pomerech za rozumnou dobu a v rozumne kvalite...

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

No stejne nevim jak to vypada v Milovicich.... :?: Je mozne tam jeste provozovat letiste. Nebo si to tam uz rozebrali developeri?

Jinak nebude nahodou betonova RWY v Benesove? Urcite se minimalne planuje. To by mohlo byt docela terno pro GA.

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Dider: Umíš si představit ty rolnické bouře, na libovolném místě, kde by chtěl kdokoliv provozovat veřejné mezinárodní civilní letiště s nějakým normálním provozem ? Milovice by byly určitě zajímavé, ale v okolí už spousta lidí bydlí, navíc provozovatel by stejně jako v případě Vodochod musel jakékoli příslušenství letiště, stavět na zelené louce. PED věřím, sice ne tomu co bylo v nalinkovaném článku, ale to že něco postaví a rozšíří ... tomu určitě. A Vododochody asi taky, tam zase hrajou roli pěníze ... :wink:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Já jsem v Milovicích nikdy nebyl. Koukal jsem se jen na satelitní mapu.

Mně se ty Vodochody nějak nezdají. Zdají se mi moc blízko Ruzyně a taky to tam nebude tak jednoduchý.

A ten Benešov je taky dost daleko. Ale mrknu na to.

dell
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1243
Registrován: 17. 11. 2006, 23:07
Stav: Offline

Příspěvek od dell »

V Bene se o tom mluví už skoro 10let, o zpěvněné dráze a NDB ;-) Problém je ted, že letiště tuším bylo státu a bylo třebas to převést na kraj, který by spolufinancoval...co jsem slyšel, tak je to strašnýho papírování a postupně veškeré nadšence přechází síla...u :? ale už by mělo být převedené na kraj. Tak vidime

jirkapilot
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 28. 01. 2003, 10:16
Stav: Offline

Příspěvek od jirkapilot »

Jen pro info, Milovice uz jsou pod krajem....ale fungujici letiste s GA provozem z nich asi nikdy nebude, tolik penez na kompletni rekonstrukci v tom snad nikdo neutopi...

Gal Air
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 08. 05. 2006, 21:09
Stav: Offline

Příspěvek od Gal Air »


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od maf »

Cize Pardubice sa rozlietavaju? Nevie niekto povedat ci tam bola chartrova doprava aj v minulosti, alebo zacali tento rok prvy krat?

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

maf píše:Cize Pardubice sa rozlietavaju? Nevie niekto povedat ci tam bola chartrova doprava aj v minulosti, alebo zacali tento rok prvy krat?


Charterová doprava s českýma koupákama je tady v PED už dlouho, co si pamatuju, tak už někdy v roce 2001 (možná i dříve) létal CK Fischer s Fischer Air pár svých zájezdů ročně. Ale každým rokem se počet destinací a cestovních kanceláří, které nabížejí odlety z PED, rozrůstá.
Stejně tak rostou chartery z Ruska, nejsou letošní novinkou, ale postupně jich přibývá..letošní novinkou je, že některé z nich jsou značené i jako pravidelná linka a dá se na ně koupit skutečně letenka i tady v Čechách.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Tak linky na východ se nám v Pardubicích začínají rozrůstat ... http://www.letectvi.cz/letectvi/Article64549.html

Teď by to ještě chtělo nějakou linku Ryanair, Easyjet apod. na západ....


Odpovědět