Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Fabo »

PED nejsou stredocesi, samozrejme, ale Vodochody jsou :)

Problem presunu penez mezi kraji chapu a povazuju za jednu z nejvetsich prekazek ve fungovani dotaci na letecke linky u nas...


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Zlin142 »

Fabo píše:Ale proc ne, dotovani muze byt skvelej biznis, si vem, ze by se FR zavazal dotahnout treba milion novych turistu rocne.

Otázka kolik by jich bylo skutečně "nových" a kolik z nich by přiletělo tak či onak s někým jiným (easyJet, norwegian, Jet2), kdo platí norrmální poplatky v PRG. Tvoje teze je založena na předpokladu, že do PRG žádný jiný low-cost nelétá a všichni čekají na O'Learyho manýry jak na smilování boží.
Přitom i jen zběžně obeznámenému pozorovateli je jasné že problém turistického ruchu v ČR, Prahu nevyjímaje, není obslužnost PRG nízkonákladovými nebo jinými aerolinkami, ale úroveň služeb před letištním termínálem a dál a (ne)schopnost zaujmout turisty natolik, aby se vraceli.
Jak dvojsečná je "atraktivita" založená na levném chlastu je vidět na dánských studentech.

Fabo píše:nicmene taky neni pravdivy pohled z druhe strany "kraj/stat to bude z mych dani dotovat, bude z toho mit houby, akorat se ta vase parta proleti. A silnice jsou zatim jako emental."

A jaký hmatatelný přínos by měly PED z toho dotovat Ryanair, resp. není to trošku moc velký luxus dotovat leteckou dopravu pokud nezvládám financovat běžné provozní náklady kraje?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od HighFlyer »

Zlin142 píše:Jak dvojsečná je "atraktivita" založená na levném chlastu je vidět na dánských studentech.

Mohu potvrdit, ze to neni medialni fikce. Za posledni 3 dny jsem videl po Praze nekolikero skupinek.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Fabo »

Zlin142 píše:
Fabo píše:Ale proc ne, dotovani muze byt skvelej biznis, si vem, ze by se FR zavazal dotahnout treba milion novych turistu rocne.

Otázka kolik by jich bylo skutečně "nových" a kolik z nich by přiletělo tak či onak s někým jiným (easyJet, norwegian, Jet2), kdo platí norrmální poplatky v PRG. Tvoje teze je založena na předpokladu, že do PRG žádný jiný low-cost nelétá a všichni čekají na O'Learyho manýry jak na smilování boží.


To je dobra otazka, zejmena v pripade PRG. Treba u KSC, kde jsem ved podobnou diskuzi, je to podstatne jine. Ale u PRG by se to muselo dost zkoumat. Ano.

Zlin142 píše:Přitom i jen zběžně obeznámenému pozorovateli je jasné že problém turistického ruchu v ČR, Prahu nevyjímaje, není obslužnost PRG nízkonákladovými nebo jinými aerolinkami, ale úroveň služeb před letištním termínálem a dál a (ne)schopnost zaujmout turisty natolik, aby se vraceli.
Jak dvojsečná je "atraktivita" založená na levném chlastu je vidět na dánských studentech.

Ano, hodne souvisi. A chlastova turistika, ano, muze byt problem.

Zlin142 píše:
Fabo píše:nicmene taky neni pravdivy pohled z druhe strany "kraj/stat to bude z mych dani dotovat, bude z toho mit houby, akorat se ta vase parta proleti. A silnice jsou zatim jako emental."

A jaký hmatatelný přínos by měly PED z toho dotovat Ryanair, resp. není to trošku moc velký luxus dotovat leteckou dopravu pokud nezvládám financovat běžné provozní náklady kraje?

Za predpokladu, ze by vyska dotace neprevysovala zvyseni prijmu, tak to nevidim jak luxus.
Trasovani prijmu z turistu do pokladny dotujiciho subjektu pravda musi byt vyreseno.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od kuba.biker »

Z webu LKPD.info:

Spotteři, budu reagovat na starší příspěvky, protože Vám dlužím vysvětlení... krom informací o letech očekávaných a minulých mám zákaz také poskytovat jakékoliv zprávy z provozu a fotit! Tudíž považujte tyto stránky za mrtvé - ne mou vinou. Ještě upřesním, že armáda za to nemůže...(podepsán Tryskáček)

Je tohle normální?! :crazy: :thumbdown:


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Fabo »

Dle vseho situace typu "dej blbci funkci".... :roll:

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jdr »

Pardubické letiště nutně potřebuje nový terminál. Nestačí odbavovat cestující http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravod ... i--1186027

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jdr »

Pardubické letiště se chce do nového terminálu pustit vlastními silami
http://pardubice.idnes.cz/novy-terminal ... -zpravy_mt

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od kuba.biker »

Někde focení zakazují, jinde jdou spotterům na ruku...
https://www.facebook.com/AeroportoAcores/app_145090268995454

cimarosa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 20. 09. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od cimarosa »

MF Dnes 22. 4. 2013 a stránky letiště - vyhlášení výběrového řízení na ředitele/ředitelku letiště.

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jdr »

Padne další rekord v počtu pasažérů, říká ředitel pardubického letiště
http://pardubice.idnes.cz/letiste-pardu ... -zpravy_mt

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od kuba.biker »

Vizualizace pardubického terminálu:
http://www.airport-pardubice.cz/editor/filestore/File/POZVANKA%20NA%20VEREJNE%20PROJEDNAVANI%20EIA.pdf
(tak trochu obšlehnutá Ostrava)
Zajímalo by mě, zda by se jim mohlo podařit přetáhnout z Ruzyně třeba Wizzair - orientace výhradně na Rusáky mi připadá dost krátkozraká...

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od JiS_Progressus »

Orientace na lowcosty není o moc větší výhra, viz jedno nejmenované jihomoravské :lol:
Ruská expanze splaskne po Soči, což už se blíží ...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Petr31 »

kuba.biker píše:Vizualizace pardubického terminálu:
http://www.airport-pardubice.cz/editor/filestore/File/POZVANKA%20NA%20VEREJNE%20PROJEDNAVANI%20EIA.pdf
(tak trochu obšlehnutá Ostrava)
Zajímalo by mě, zda by se jim mohlo podařit přetáhnout z Ruzyně třeba Wizzair - orientace výhradně na Rusáky mi připadá dost krátkozraká...


1) Díváš se na to špatně - Pardubice nejsou ta strana,která si může vybírat..na jiném webu psal pardubický letištní insider, že jim ta 1-2 pravidelky z odněkud z Ruska zachránila krk a živobytí....
2) Lowcosty fakt nejsou žádná výhra viz. další příspěvek a co se Wizzu týče,tak před nedávnem v Praze aktivity ořezal....proč asi....????myslím, že kvůli poplatkům to nebylo.
3) Co se mě týče, neletěl jsem Wizzem nikdy ani z Ruzyně - a abych s nimi letěl z Pardubic, museli by mě tam odvézt a ještě za to zaplatit....:-))) (podotýkám že nejsem pražák..) Nevím, jak do Pardubic pohodlně a rychle dostat aspoň středočechy, vždyť ta cesta bude delší než samotný let....

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od dejavu »

Nejsem přesvědčen, že pardubické letiště může nějak výrazně prosperovat s pravidelným provozem. Ale zrovna dostupnost mi přijde OK a to i z Prahy. Je tam dálnice i železniční koridor. Lidi z Prahy 9 a 10 tam můžou jet autem skoro stejně dlouho jako na Ruzyň. Hlavně když postává JS :-)


Odpovědět