Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od dydzej »

Zoommy píše:Dovoluji si upozornit, že po novém roce zase bude na LKPD lehce narváno - na pardubské poměry těžce přeplněné letiště :lol: V plánu je až 13 letadel, takže kdo se chcete podívat na LKPD a dokonce si vyfotit i nějaký zajímavý stroje respektivě společnosti, tak právě teď bude nejvhodnější doba z celého roku!

Nejlepší dny budou neděle 3. a 10. ledna - pro více informací sledujte http://lkpd.info/expected.php

Takže si nezapomeňte placatku na zahnání zimy a štafle na plot (sluníčko zajistíme) :D


Koukam, ze obyvatele Dukly budou mit dnes a hlavne zitra o zabavu postarano. Takovy druhy Silvestr :-D.


Targi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 05. 05. 2009, 15:38
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Targi »

Ryanair v Pardubicích? Chce se někdo vsadit, jak ta jednání dopadnou? :-)
http://pardubicky.denik.cz/zpravy_regio ... korun.html

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Spenlik »

Já bych si vsadil že nedopadnou (ikdyž bych si přál aby dopadli :D ), už tu jednali loni a za těch podmínek co si tu diktovali to nepřipadalo v úvahu, leda by MOL trochu ustoupil :)

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od spinar »

No ono by spis melo ustoupit letiste, mesto a Pardubicky kraj. Ryanair by pro to letiste byl docela spasa. Vzdyt tam ted skoro nic nelita. Podporilo by to turisticky ruch v Pardubicich a navic je to blizoucko do Prahy. Stacil by shuttle na nadrazi a odtud vlakem (dalo by se to urcite s CD dohodnout na jeden listek)..

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Spenlik »

spasa pro ped? :D ani ne, musel by se umoudrit kraj a mesto a zadotovat to, pro pardubice jakozto soukromí letiste by to spasa urcite nebyla a turisticky ruch v pce jim muze byt ukradeny...


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od skater »

spinar píše:No ono by spis melo ustoupit letiste, mesto a Pardubicky kraj. Ryanair by pro to letiste byl docela spasa. Vzdyt tam ted skoro nic nelita. Podporilo by to turisticky ruch v Pardubicich a navic je to blizoucko do Prahy. Stacil by shuttle na nadrazi a odtud vlakem (dalo by se to urcite s CD dohodnout na jeden listek)..


Sice by se mi líbilo, místo ježdění do Prahy, sednout na MHD a za osm minut být na letišti, ale pro kraj i město byl přínos prakticky nulový. Každý by hned pelášil do Prahy, takže v PED by vydělali maximálně tak taxikáři, autobusoví dopravci a letištní restaurace.

sehny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 11. 07. 2009, 16:26
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od sehny »

A chtělo by to v PED nový terminál.. http://www.planes.cz/cs/photo/1031727/o ... -ped-lkpd/ 8) :roll:

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od skater »

sehny píše:A chtělo by to v PED nový terminál.. http://www.planes.cz/cs/photo/1031727/o ... -ped-lkpd/ 8) :roll:


Mám obavu, že místní městští a krajští radní jsou schopni Ryanairu slíbit výstavbu terminálu za miliardu, aniž by to regionu tu miliardu alespoň hypoteticky přineslo.... ale bude to zakázka, ze které může do kapsy něco kápnout, tak proč to neudělat... projekt už mají
Obrázek

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od persona »

Kdyby se to povedlo a bylo tu letiště Prague East (Pardubice), nemuselo by to být špatné. Z Brna 1.5 hodinky vlakem. :-) Ale spíše asi ne.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Spenlik »

skater píše:
sehny píše:A chtělo by to v PED nový terminál.. http://www.planes.cz/cs/photo/1031727/o ... -ped-lkpd/ 8) :roll:


Mám obavu, že místní městští a krajští radní jsou schopni Ryanairu slíbit výstavbu terminálu za miliardu, aniž by to regionu tu miliardu alespoň hypoteticky přineslo.... ale bude to zakázka, ze které může do kapsy něco kápnout, tak proč to neudělat... projekt už mají
Obrázek


prachy se tu rozhazujou i za větší koniny, takže proč ne, BRQ taky na linky doplácí a nějak extra turistů z toho taky určitě nemá (protože co by tam dělali, že? :D )...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od HighFlyer »

skater píše:Mám obavu, že místní městští a krajští radní jsou schopni Ryanairu slíbit výstavbu terminálu za miliardu, aniž by to regionu tu miliardu alespoň hypoteticky přineslo....

Mohu se mylit, ale spolecnost Ryanair sleduju uz dlouho a zatim jsem nezaznamenal, ze by nejak vehementne pozadovala po letistich nove terminaly. Dokonce ani vylepseni tech stavajicich. Ryanairu je vicemene jedno, jestli jsou cestujici odbavovani v křišťálovém palaci za x miliard nebo v polorozpadlem zahradnim domku. Jedine, co Ryanair pozaduje, je spolehliva bezpecnostni prohlidka cestujicich (a taky ¡No pasarán! pro prilis velka/tezka zavazadla na palubu). A pak samozrejme svizne odbaveni letadla na plose. Ale samotny terminal je opravdu (skoro) to posledni, co Ryanair zajima.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od skater »

HighFlyer píše:
skater píše:Mám obavu, že místní městští a krajští radní jsou schopni Ryanairu slíbit výstavbu terminálu za miliardu, aniž by to regionu tu miliardu alespoň hypoteticky přineslo....

Mohu se mylit, ale spolecnost Ryanair sleduju uz dlouho a zatim jsem nezaznamenal, ze by nejak vehementne pozadovala po letistich nove terminaly. Dokonce ani vylepseni tech stavajicich. Ryanairu je vicemene jedno, jestli jsou cestujici odbavovani v křišťálovém palaci za x miliard nebo v polorozpadlem zahradnim domku. Jedine, co Ryanair pozaduje, je spolehliva bezpecnostni prohlidka cestujicich (a taky ¡No pasarán! pro prilis velka/tezka zavazadla na palubu). A pak samozrejme svizne odbaveni letadla na plose. Ale samotny terminal je opravdu (skoro) to posledni, co Ryanair zajima.


Však já nikde nenapsal, že to bude podmínka Ryanairu. Radní jsou to ochotni schválit jen aby byla zakázka. A budou to mít na koho svést....

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od HighFlyer »

skater píše:Však já nikde nenapsal, že to bude podmínka Ryanairu. Radní jsou to ochotni schválit jen aby byla zakázka. A budou to mít na koho svést....

Jo, tak to pak ano. To dava smysl :)

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od spinar »

Spenlik píše:spasa pro ped? :D ani ne, musel by se umoudrit kraj a mesto a zadotovat to, pro pardubice jakozto soukromí letiste by to spasa urcite nebyla a turisticky ruch v pce jim muze byt ukradeny...

Pokud vim, tak to letiste je stoprocentne vlastneny mestem. Takze zadna soukroma firma..:-)

Ja si myslim ze by se minimalne 20% lidi do tech Pardubek podivalo.. A i to by bylo slusny cislo.

sehny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 11. 07. 2009, 16:26
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od sehny »

Já myslel, že je EBA soukromá firma. 8) :o


Odpovědět