Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Tak to bude docela hukot....

Planes.cz: Pardubice se pomalu připravují na tradiční "vánoční nával" ruských turistů, kteří sem přilétají v době pravoslavných Vánoc za nákupy, turismem a hlavně pořádně slavit.
V předešlých letech počet charterových letů výrazně rostl a letos by tomu nemělo být jinak. Seznam letů se stále zpracovává, ovšem už dnes můžeme prozradit několik zajímavostí....

Zimní sezóna na letišti začíná 28.12. přílety prvních ruských letadel a končí patrně 20.01.2008 několika posledními odlety. Nejhustší provoz je očekáván 30.12., kdy je do Pardubic směrováno neuvěřitelných 18 letů!!! V lednových dnech se bude průměrně odbavovat 12 letů denně, což tu také ještě nebylo.


Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Příspěvek od Zoommy »

Jo - to máš pravdu!!!!
Jen by mě zajímalo, jak si letiště může dovolit 18 letů za den, když na to letiště Pardubice NENÍ ABSOLUTNĚ VYBAVENO!!!!! Teoreticky by se to nechalo zvládnout kdyby 9 letů pouze přivezlo cestující a dalších 9 letů pouze odvezlo cestující a to by se ještě musely lety napřeskáčku střídat a ani nemluvě o tom, že by rusáci museli lítat přesně na čas!!!! Takže asi to vidím tak, že letadla budou mít sekeru, přiletěj třeba tři najednou. První letadlo se bude odbavovat a zbylý dvě budou čekat - z toho vyplývá, že nas*aný budou jak zaměstnanci letiště tak cestující - i když je pravda, že rusáci to klasicky vyřešej chlastem a problémy hoděj zahlavu :D Jsem na ten chaos hodně zvědavej....a mám z toho nepříliš dobrý pocit - tohle nemůže dopadnout dobře..... :?

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Nejlepší je, že teď do diplomky jsem sbírala spoustu materiálů o LKPD a v jednom z nich bylo uvedeno, že letiště je vybaveno na odbavení maximálně osmi letů za den...

Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Hansb »

A kvůli neschopnosti odbavení letadel to budou odklánět k nám a my budem mít co fotit, jupí.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Nevíte někdo, s jakým hospodářským výsledkem skončili vloni na LKPD? Napsala jsem jim, ať mi pošlou výroční zprávu, ale nikdo se neozval... dík :)


Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Příspěvek od Zoommy »

Jak už všichni víte, všechna jednání zkrachovala - investor prostě není.... http://www.letectvi.cz/letectvi/Article64934.html a tak to bude město a kraj stavět z vlastní kreditky....možná něco přihodí EU...ale 900mega je docela dost.
Ale i tak plány vypadají velice slibně....pro podrobnější info: http://www.jetnoise.estranky.cz/clanky/ ... ti-letiste

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Příspěvek od Dachen »

Pardubické letiště má novou halu, zvedne kapacitu:
http://ekonomika.idnes.cz/pardubicke-le ... oprava_kam

Hi-surfer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 07. 12. 2007, 21:14
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Hi-surfer »

Další nové zprávy o zamýšlené expanzi LKPD, i s videovizualizací...

http://www.ct24.cz/regionalni/32210-par ... esouhlasi/

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4082
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od HighFlyer »


Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Alca »

první let, a hned změna typu, mě se to nějak nezdá, asi v tom bude nějaký háček..

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Zoommy »

To je ale kachna :lol:

Bacha na to - není Open Skies jako Open Skies! :D

Ten vojenskej Boeing 707 je narvanej kamerama pro letecké snímkování, v pondělí nabere naše lampasáky a poletěj do Ruska na týden fotit. Nejedná se o žádnou pravidelnou linku...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4082
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od HighFlyer »

Jééééjda, tak to jsem opravdu nevedel, ze OpenSkies nemaji ve flotile Boeing 707. Dekuji za upozorneni, Zoommy :lol:

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Alca »

Ne ne, letenky jsou se slevou, musíte ale celou cestu fotit, a dostanete se, třeba i na vojenské letiště, no nekupto!

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Zoommy »

Dovoluji si upozornit, že po novém roce zase bude na LKPD lehce narváno - na pardubské poměry těžce přeplněné letiště :lol: V plánu je až 13 letadel, takže kdo se chcete podívat na LKPD a dokonce si vyfotit i nějaký zajímavý stroje respektivě společnosti, tak právě teď bude nejvhodnější doba z celého roku!

Nejlepší dny budou neděle 3. a 10. ledna - pro více informací sledujte http://lkpd.info/expected.php

Takže si nezapomeňte placatku na zahnání zimy a štafle na plot (sluníčko zajistíme) :D

Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Hansb »

No jak tak koukam, tak zajímavý stroje se letos jaksi nekonaj. Aspoň ty společnosti nějaký jo.


Odpovědět