Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: 2017

Příspěvek od Mtargem »

CheckFlyer píše:Letiště Pardubice za rok 2017 odbavilo 88 490 cestujících.

https://www.airport-pardubice.cz/clanek/novy-letistni-terminal-se-tesi-na-prvni-cestujici_130

Jako Pardubák to říkám nerad, ale to je stále jen necelá polovina (přesně 48 %) rekordního roku 2013. Snad se jim s nově otevřeným terminálem podaří počty dále navyšovat.


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: 2017

Příspěvek od skater »

Mtargem píše:
CheckFlyer píše:Letiště Pardubice za rok 2017 odbavilo 88 490 cestujících.

https://www.airport-pardubice.cz/clanek/novy-letistni-terminal-se-tesi-na-prvni-cestujici_130

Jako Pardubák to říkám nerad, ale to je stále jen necelá polovina (přesně 48 %) rekordního roku 2013. Snad se jim s nově otevřeným terminálem podaří počty dále navyšovat.


Jako pardubák říkám nerad, že počty sice možná vytáhnou, ale za cenu štědrého dosypávání peněz do EBY pod rouškou rozvoje cestovního ruchu. Z toho ale ve východních Čechách nic nezůstane, každý si koupí jen párek v rohlíku, zaplatí MHD/taxi na nádraží a šup peníze utrácet do Prahy. A tak terminál budeme splácet my místní ze svého a budeme tam chodit na plesy.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: 2017

Příspěvek od CheckFlyer »

skater píše:
Mtargem píše:
CheckFlyer píše:Letiště Pardubice za rok 2017 odbavilo 88 490 cestujících.

https://www.airport-pardubice.cz/clanek/novy-letistni-terminal-se-tesi-na-prvni-cestujici_130

Jako Pardubák to říkám nerad, ale to je stále jen necelá polovina (přesně 48 %) rekordního roku 2013. Snad se jim s nově otevřeným terminálem podaří počty dále navyšovat.


Jako pardubák říkám nerad, že počty sice možná vytáhnou, ale za cenu štědrého dosypávání peněz do EBY pod rouškou rozvoje cestovního ruchu. Z toho ale ve východních Čechách nic nezůstane, každý si koupí jen párek v rohlíku, zaplatí MHD/taxi na nádraží a šup peníze utrácet do Prahy. A tak terminál budeme splácet my místní ze svého a budeme tam chodit na plesy.


Určitě si nemyslím, že ve východních Čechách nic nezůstane. Nemyslím si že např. cizinci do Pardubic létat jen jako do Prahy. Pardubický kraj má co nabídnout, např. Litomyšl, což je UNESCO památka a ty prostě táhnou lidi z celýho světa. Další plus to má určitě v tom že v Hradci Králové či v Pardubicích usídlí víc např. zahraničních firem, protože každý uvítá rychlé letecké spojení... A mohl bych pokračovat.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: 2017

Příspěvek od skater »

CheckFlyer píše:
skater píše:
Mtargem píše:Jako Pardubák to říkám nerad, ale to je stále jen necelá polovina (přesně 48 %) rekordního roku 2013. Snad se jim s nově otevřeným terminálem podaří počty dále navyšovat.


Jako pardubák říkám nerad, že počty sice možná vytáhnou, ale za cenu štědrého dosypávání peněz do EBY pod rouškou rozvoje cestovního ruchu. Z toho ale ve východních Čechách nic nezůstane, každý si koupí jen párek v rohlíku, zaplatí MHD/taxi na nádraží a šup peníze utrácet do Prahy. A tak terminál budeme splácet my místní ze svého a budeme tam chodit na plesy.


Určitě si nemyslím, že ve východních Čechách nic nezůstane. Nemyslím si že např. cizinci do Pardubic létat jen jako do Prahy. Pardubický kraj má co nabídnout, např. Litomyšl, což je UNESCO památka a ty prostě táhnou lidi z celýho světa. Další plus to má určitě v tom že v Hradci Králové či v Pardubicích usídlí víc např. zahraničních firem, protože každý uvítá rychlé letecké spojení... A mohl bych pokračovat.


Pokračuj, protože tímto jsi nepřesvědčil.

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Rofledman »

Dopravní podnik přikládá ruku k dílu, za mě :-bd

Na otevření nové odbavovací haly pardubického letiště reaguje i Dopravní podnik, který 1. února spouští provoz nové linky 90 Hlavní nádraží – Letiště terminál. Ta bude 90, 120 a 150 minut před plánovaným odletem letadla nabízet expresní spojení z Hlavního nádraží ke všem letům společnosti Ryanair z Pardubic do Londýna. V opačném směru pak nabídne 30 a 60 minut po plánovaném příletu letadla společnosti Ryanair z Londýna přímé spojení od letištního terminálu na Hlavní nádraží. V autobusech budou platit standardní tarifní podmínky. Jízdenkový automat, který měli cestující k dispozici ve stávající příletové hale, bude přesunut do nového terminálu. Jízdenku je možné zakoupit také u řidiče. Novou zastávku Letiště terminál naleznete přímo před budovou nového terminálu Jana Kašpara, letiště Pardubice. Na Hlavním nádraží bude linka 90 obsluhovat stanoviště č. 3. Tato linka nebude na své trase obsluhovat žádné nácestné zastávky.

Pro ostatní lety pak zůstává nabídka běžných spojů ze zastávky Letiště v blízkosti původní odbavovací haly.

© FB Letiště Pardubice


CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od CheckFlyer »

Rofledman píše:Dopravní podnik přikládá ruku k dílu, za mě :-bd

Na otevření nové odbavovací haly pardubického letiště reaguje i Dopravní podnik, který 1. února spouští provoz nové linky 90 Hlavní nádraží – Letiště terminál. Ta bude 90, 120 a 150 minut před plánovaným odletem letadla nabízet expresní spojení z Hlavního nádraží ke všem letům společnosti Ryanair z Pardubic do Londýna. V opačném směru pak nabídne 30 a 60 minut po plánovaném příletu letadla společnosti Ryanair z Londýna přímé spojení od letištního terminálu na Hlavní nádraží. V autobusech budou platit standardní tarifní podmínky. Jízdenkový automat, který měli cestující k dispozici ve stávající příletové hale, bude přesunut do nového terminálu. Jízdenku je možné zakoupit také u řidiče. Novou zastávku Letiště terminál naleznete přímo před budovou nového terminálu Jana Kašpara, letiště Pardubice. Na Hlavním nádraží bude linka 90 obsluhovat stanoviště č. 3. Tato linka nebude na své trase obsluhovat žádné nácestné zastávky.

Pro ostatní lety pak zůstává nabídka běžných spojů ze zastávky Letiště v blízkosti původní odbavovací haly.

© FB Letiště Pardubice


Je to milý krok. Ale myslí že by to měla být samozřejmost, aby spolu spolupracovaly všechny orgány dopravy. Což bohužel samozřejmostí u nás často nebývá. :?
Naposledy upravil(a) CheckFlyer dne 23. 01. 2018, 14:41, celkem upraveno 1 x.

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Rofledman »

CheckFlyer píše:Je to milý krok. Ale myslí že by to měla být samozřejmost, aby spolu spolupracovali všechny orgány dopravy. Což bohužel samozřejmostí u nás často nebývá. :?


Právě, Ostrava se alespoň snažila, i když užitek taktéž nulový ... No a Praha ... To je začarované téma několika minulých let a bohužel asi i dalších několika budoucích .... :-@ :-@

No z Kolína to mám kousek, dráhou skoro za humny, takže určitě jen pro zkušenost ty Pardubice vyzkouším :)

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od j.ree »

PED - STN se nebude letat cely rijen a listopad 2018? Vi, nekdo proc? Diky

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Roiman4 »

To asi tady bylo myslim. Pokud se nemylim, tak kvuli draze asi.

sykous
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 02. 2017, 12:26
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od sykous »

Potvrzuji, FR mi zrušil let v říjnu do Alicante s odůvodněním: essential runway maintenance work.

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Erix8 »

... když se tady v jiném vlákně řeší LF letů z Ostravy, přidám aktuální postřeh sedíc v hotelu v Alicante - dnešní Ryanair se skoro dvouhodinovým zpožděním, nové letiště příjemné, personál jednička s hvězdičkou (byla vidět hrdost) a hlavně - LF na příletu cca 90%, na odletu 100%, většina Češi, logicky Španělé, ale i pár Poláků apod. Tak držím palce ať to jde takhle dál a třeba se nové low cost letiště (nejen) pro Prahu ještě víc "rozjede" :wink:

Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Mtargem »

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte něco víc o letu GOT-PED-ARN (TF 9646/8629 ), který proběhl v neděli 22. dubna? Byl jsem zrovna na víkend doma, z domu vidíme startující/přistávající letadla, takže když jsem zahlédl něco startovat, podíval jsem se na flightradar, co to je. K mému překvapení to byl let švédských Braathens. Je uvedený i v letovém řádu pardubického letiště, stejně jako let Finnair z a do Helsinek údajně ve stejný den (22. 4., ačkoli je uveden jako "pondělí"), i když o tom pochybuju, že letěl, jelikož ho nedokáže najít ani flightradar ani flightaware. Zkoušel jsem hledat na internetu, jestli k tomu letu ze Švédska něco nenajdu, ale bez úspěchu. Tak by mě zajímalo, jestli to byl let na zkoušku, jednorázový charter, nebo o co vlastně šlo.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od hafi »

Nebyly to hokejky? Ať už český nebo cizí. Tuším, že hráli něco v Česku (v Praze, ale mohli mít pak nějaký tréninky v Pardubicích před odletem na další turnaj) a teď hráli ve Švédsku.

Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Mtargem »

hafi píše:Nebyly to hokejky? Ať už český nebo cizí. Tuším, že hráli něco v Česku (v Praze, ale mohli mít pak nějaký tréninky v Pardubicích před odletem na další turnaj) a teď hráli ve Švédsku.

Pravda, to mě tedy vůbec nenapadlo. V Pardubicích se od 19. do 22. dubna hrál turnaj Carlson Hockey Games, takže odlet Švédů s Braathens je víc než pravděpodobný (a tím pádem ani ten let do Helsinek s finským týmem není nemožný). Skvělé, já věděl, že někoho napadne nějaké rozumné vysvětlení. Díky moc. :thumbup:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od alesesl »

Mtargem píše:Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte něco víc o letu GOT-PED-ARN (TF 9646/8629 ), který proběhl v neděli 22. dubna? Byl jsem zrovna na víkend doma, z domu vidíme startující/přistávající letadla, takže když jsem zahlédl něco startovat, podíval jsem se na flightradar, co to je. K mému překvapení to byl let švédských Braathens. Je uvedený i v letovém řádu pardubického letiště, stejně jako let Finnair z a do Helsinek údajně ve stejný den (22. 4., ačkoli je uveden jako "pondělí"), i když o tom pochybuju, že letěl, jelikož ho nedokáže najít ani flightradar ani flightaware. Zkoušel jsem hledat na internetu, jestli k tomu letu ze Švédska něco nenajdu, ale bez úspěchu. Tak by mě zajímalo, jestli to byl let na zkoušku, jednorázový charter, nebo o co vlastně šlo.



Ty Helsinki nakonec odletěli z PRG a ne z PED.


Odpovědět