Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Status: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvekod Petr31 » 09. 04. 2019, 14:28

j.ree píše:Taky už to tak vidím.. Regionální porty (brq+osr) budou sloužit jen charterové dopravě, zbytek dopravní obslužnosti zajistí Praha. Pro server Moravy jsou tady Ktw a Krk s více než dostatečnou nabídkou a v dojezdové vzdálenosti. Jih má Vie.

Dokud budou dotace, bude lítat i lcc odkudkoliv.

Abych ale nebyl až tak pesimista, věřím z brq a osr jednu feed linku.. Klv spoj do Ruska.

Na víc prostě v tuto chvíli ČR nemá.

Naprostý souhlas, jsem rád, že realisté ještě žijí :D

Globik
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod Globik » 09. 04. 2019, 19:45

Petr31 píše:
Orus-x píše:
j.ree píše:Oficiální oznámení o zrušení letů společnosti Ryanair
https://www.airport-pardubice.cz/clanek/_171

Fakt Maxy? :D

Jo, tomu bych věřil + dominový efekt. Nedostaneme Maxy, se kterýma už jsme globálně v provozu počítali, tak budeme muset omezit jinde a poslat ty -800 tam, kam potřebujeme víc. Kde můžeme omezit? Třeba v nějakých Pardubicích, které jsme teprve nedávno zavedli a kde máme lety do STN ze tří dalších destinací okolo, kam se dá dostat z PED do 2 hodin vlakem :) Spekuluju, ale takhle to nějak může být..

Naštěstí LKPD zachraňuje armáda, takže letiště jako takové nezanikne - zatím.... Nicméně je třeba se podívat pravdě do očí a přiznat si, že pro velkou civilní dopravu to letiště díky blízkosti Prahy prostě nedává žádný smysl. Už jsem to tady psal před lety a současnost mi dává za pravdu. Radost z toho nemám, ale je to tak. Tím víc kroutím hlavou nad jihočeskými konšely a jejich vlhkými sny, že z Budějic budou brzy lítat do celého světa. Úplně by stačilo dostavět D3...

Jinak co se týče letních charterů, myslím, že je třeba očekávat, že TVS díky nedostatku letadel lety z regionálních letišť prostě zredukuje na minimum, a lítat v létě se bude jen Prahy, Brna či Ostravy.

A co Vodochody? Pokud se neuživí Pardubice jako LCC letiště Praha-východ, proč stavět Vodochody?

Roiman4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Roiman4 » 09. 04. 2019, 19:50

Vodochody jsou trochu v krizi. Takže bych to tak reálně neviděl s nějakou stavbou v rámci několika let.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Pohlaví: muž

Příspěvekod Mat » 09. 04. 2019, 20:29

Pardubice mají smůlu, že má PRG snesitelné poplatky a stále ještě dostatek kapacity. Jinak by mohly existovat klidně jako třeba Bergamo pro Milán, samozřejmě menších rozměrů, ale se vzdáleností hodinu od metra Černý most by to bez problému fungovalo.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod Petr31 » 09. 04. 2019, 21:31

Roiman4 píše:Vodochody jsou trochu v krizi. Takže bych to tak reálně neviděl s nějakou stavbou v rámci několika let.

..trochu v krizi....ty vtipálku....a myslíš letiště, nebo fabriku? Obojí je na tom bohužel stejně blbě...

Roiman4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Roiman4 » 09. 04. 2019, 23:06

Petr31 píše:
Roiman4 píše:Vodochody jsou trochu v krizi. Takže bych to tak reálně neviděl s nějakou stavbou v rámci několika let.

..trochu v krizi....ty vtipálku....a myslíš letiště, nebo fabriku? Obojí je na tom bohužel stejně blbě...

Letiště, které si udělalo nové světla, ale nesmí je používat :-bd

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod Petr31 » 09. 04. 2019, 23:31

Roiman4 píše:
Petr31 píše:

.. to jsem netušil...a kdo je žába na prameni? UCL?..napiš víc....to mě zajímá!

Roiman4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Roiman4 » 10. 04. 2019, 08:58

Petr31 píše:
Roiman4 píše:
Petr31 píše:

Nevím kdo přesně je žába na prameni. Ale vím, že si postavili nové světla a dostali se do finančních problémů a nezaplatili za to. Takže podle mě ta firma, která to postavila... Ale možná byl nějaký spor přes UCL a ti se taky do toho vložili. Až potkám bývalého kolegů, co tam pracuje, tak zjistím více.

Sorry za off topic.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod Petr31 » 10. 04. 2019, 11:25

Roiman4 píše:
Petr31 píše:
Roiman4 píše:

Nevím kdo přesně je žába na prameni. Ale vím, že si postavili nové světla a dostali se do finančních problémů a nezaplatili za to. Takže podle mě ta firma, která to postavila... Ale možná byl nějaký spor přes UCL a ti se taky do toho vložili. Až potkám bývalého kolegů, co tam pracuje, tak zjistím více.

Sorry za off topic.

Díky!

DejfR
Nováček
Nováček

Příspěvekod DejfR » 11. 04. 2019, 15:58

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod Petr31 » 11. 04. 2019, 17:31

..takže jsem to stránku dřív uhodl.... :D

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod Karel_x » 11. 04. 2019, 18:56

Touroperátoři by si mohli (a měli!) zkusit nasmlouvat chartery u jiných dopravců. Monopol firmy jako SW rozhodně neprospívá tržnímu prostředí. Hádám ale, že v PED je docela vysoká ochota si zajet na PRG, že pokles prodaných dovolených by nebyl velký. Dramaticky odlišné to vidím v případě BRQ, kde by ochota cestovat na PRG mohla být když moc, tak u 50%pax.

prodejce
Prodejce
Prodejce

Re: RE: Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvekod prodejce » 11. 04. 2019, 19:02

Karel_x píše:Touroperátoři by si mohli (a měli!) zkusit nasmlouvat chartery u jiných dopravců.

U kterých?

DejfR
Nováček
Nováček

Příspěvekod DejfR » 11. 04. 2019, 22:32

Karel_x píše:

Touroperátoři by si mohli (a měli!) zkusit nasmlouvat chartery u jiných dopravců. Monopol firmy jako SW rozhodně neprospívá tržnímu prostředí. Hádám ale, že v PED je docela vysoká ochota si zajet na PRG, že pokles prodaných dovolených by nebyl velký. Dramaticky odlišné to vidím v případě BRQ, kde by ochota cestovat na PRG mohla být když moc, tak u 50%pax.

Bohužel žádný jiný český dopravce neex., pokud nepočítám ČSA. A že by nasmlouvali zahraniční, o tom pochybuji, nenapadá mě jediný vhodný...

sv.i
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod sv.i » 11. 04. 2019, 22:38

PED-BOJ lítal loni některý dny i Bulgaria Air

Zpět na “Ostatní česká letiště”