Peníze na výcvik

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Miroslav123
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 02. 2016, 18:16
Stav: Offline

Peníze na výcvik

Příspěvek od Miroslav123 »

Zdravím lidičky,

chtěl bych se zeptat lidí co dělali pilotní licence PPL (A) nebo ATPL(A) kde na to vzali peníze, jestli si vzali půjčku z banky a pak jí spláceli a nebo to postupně platili ze své výplaty z práce?


Martin Zelený
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 03. 2016, 22:24
Stav: Offline

Re: Peníze na výcvik

Příspěvek od Martin Zelený »

Ahoj :)
když jsem začal s pilotním výcvikem a ještě s ním pokračuji, tak jsem si vybral takovou leteckou školu, kde není potřeba platit předem za celý výcvik. Platím průběžně a vždy se dá dohodnout :) Létám v Mladé Boleslavi v Czech Aviation FC (www.leteckyklub.cz).

heebicka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 26. 09. 2008, 14:07
Stav: Offline

Re: Peníze na výcvik

Příspěvek od heebicka »

zaplatil jsem to cely predem, byla za to zajimava sleva (aeroklub letnany)

Mezecho
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 01. 2019, 10:38
Stav: Offline

Re: Peníze na výcvik

Příspěvek od Mezecho »

Dělám s půjčkami již dlouhou dobu a přiznám se, že by bylo velmi obtížné řešit váš problém prostřednictvím půjčky. Výcvik pilota jako tak je důvod dobrý ale problém může být, že v době kdy se na výcvik chystáte, tak nemusíte mít pravidelný příjem. Doporučuji poslechnout rady kolegů. Nejlepším řešením pro vás není půjčka ale dohoda, že platby za výcvik uhradíte na několik částí. Osobně si myslím, že s takovým postupem i výcviková střediska počítají protože ne každý má volné finanční zdroje.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Peníze na výcvik

Příspěvek od Eidi »

Miroslav123 píše:Zdravím lidičky,

chtěl bych se zeptat lidí co dělali pilotní licence PPL (A) nebo ATPL(A) kde na to vzali peníze, jestli si vzali půjčku z banky a pak jí spláceli a nebo to postupně platili ze své výplaty z práce?


Já PPL financuju částečně z ušetřenejch peněz z pravidlenýho příjmu. U spousty leteckejch škol nemusíš platit nic dopředu, ale platíš vždycky jen za to, co odlítáš, a to zpětně za předchozí měsíc.

Půjčka na výcvik má smysl podle mě až od CPL (vč. IR, MCC) vejš, pokud je to pro člověka investice do kariéry.


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Re: Peníze na výcvik

Příspěvek od zbozivulekral »

PPL jsou drobný, to se dá. Pak to ale skáče, tu jednorázově 80k za teorii tu 70k za simulátor atd. :lol: Nemluvě o tom, že lítáš na dražších letadlech a jak to tak bývá, s jídlem roste chuť a chceš lítat víc, dýl, častěji...


Odpovědět