Vídeň

Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Fabo »

Uz som mal prilet z KSC aj na branu, ale vacsinou to bolo na bus. 30 minut by som nebral. 60 je OK.


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od kuba.biker »

Potrebuji se ten den dostat z KSC do Bayerisch Eisenstein a nerad bych cestou zabil cele mladi, cili jsem vazany na konkretni spoj z VIE a prestup na ICE... :?
AUA s jejich jizdenkoletenkou je mi tedy na prd (btw vlak z Vidne do Lince si nacenili na krasnych 130 EUR, bezne do 50 EUR). Jak by to bylo krasne, kdyby se dalo doletet do PRG.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

kuba.biker píše:
31. 05. 2022, 19:47
Potrebuji se ten den dostat z KSC do Bayerisch Eisenstein a nerad bych cestou zabil cele mladi, cili jsem vazany na konkretni spoj z VIE a prestup na ICE... :?
AUA s jejich jizdenkoletenkou je mi tedy na prd (btw vlak z Vidne do Lince si nacenili na krasnych 130 EUR, bezne do 50 EUR). Jak by to bylo krasne, kdyby se dalo doletet do PRG.
Tak to bych osobně zvážil letět ráno z KSC do VIE a pak do MUC - na jedné letence s Austrianem (2,5 hodiny v optimistickém přestupu celkem) a v Německu dojel z letiště přes Landshut do Bayerisch Eisenstein vlakem. Spoje jedou přes den co hodinu. Večer je to horší. Spoj vlakem sice trvá 2:45 hod, ale zase stojí díky německému Klimaticketu zpáteční jen 9 euro - to je totiž cena jízdenky na místní dopravu ale i regionální expresy na měsíc - platí jen přes léto v červnu, červenci a srpnu.

P.S. o pondělním a pátečním Ryanairu KSC-PRG víte ?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od kuba.biker »

Marty-t píše:
01. 06. 2022, 10:17
kuba.biker píše:
31. 05. 2022, 19:47
Potrebuji se ten den dostat z KSC do Bayerisch Eisenstein a nerad bych cestou zabil cele mladi, cili jsem vazany na konkretni spoj z VIE a prestup na ICE... :?
AUA s jejich jizdenkoletenkou je mi tedy na prd (btw vlak z Vidne do Lince si nacenili na krasnych 130 EUR, bezne do 50 EUR). Jak by to bylo krasne, kdyby se dalo doletet do PRG.
Tak to bych osobně zvážil letět ráno z KSC do VIE a pak do MUC - na jedné letence s Austrianem (2,5 hodiny v optimistickém přestupu celkem) a v Německu dojel z letiště přes Landshut do Bayerisch Eisenstein vlakem. Spoje jedou přes den co hodinu. Večer je to horší. Spoj vlakem sice trvá 2:45 hod, ale zase stojí díky německému Klimaticketu zpáteční jen 9 euro - to je totiž cena jízdenky na místní dopravu ale i regionální expresy na měsíc - platí jen přes léto v červnu, červenci a srpnu.

P.S. o pondělním a pátečním Ryanairu KSC-PRG víte ?
Vím, já právě letím v pondělí s FR tam, ale středeční cesta zpátky je problém. Škoda, že FR lítá jen 2x týdně. Bydlím v podhůří Šumavy, takže při cestách na východ většinou popojedu autem do Bayerisch Eisenstein či Pasova a odtud vlakem, v tomhle případě je to poněkud složitější. (A jsem hrozně pohodlný :lol: , takže odlet v 5 ráno nedávám - ze stejného důvodu jsem zavrhnul i LOT KSC-WAW-PRG, což by jinak bylo nejpříjemnějśí a nejrychlejší spojení zpět do ČR.) Takže teď nakonec nechávám auto v Písku, což mám z domova relativně blízko, dá se odtud v pohodě dojet do PRG a ve středu večer se tam lze dostat vlakem z VIE. No není to sranda, to cestování po střední Evropě :lol:

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

kuba.biker píše:
03. 06. 2022, 09:10
No není to sranda, to cestování po střední Evropě :lol:
Souhlasím. Ale spíš je to smutná vizitka nefunkční železniční infrastruktury v ČR a SR. Protože obsloužit cca 700km relaci mezi 30tisícovým Pískem a o 200tisíc většími Košicemi by měla železnice v 21 století určitě zvládnout rychleji než za současných nejrychlejších 12 hodin. Pak se není čemu divit, že tuto trasu někteří raději jedou 8 hodin autem. Pak nemá být D1 plná... Ale třeba si Ryanair (případně jeho konkurence) v budoucnu vypočte, že mezi 1300k Prahou a 230k Košicemi vzdálenými 700km s jistou vzájemnou kulturní vazbou a málo efektivní železnicí by se mohly uživit i víc než jen 2 rotace týdně...


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od kuba.biker »

Marty-t píše:
03. 06. 2022, 10:22
kuba.biker píše:
03. 06. 2022, 09:10
No není to sranda, to cestování po střední Evropě :lol:
Souhlasím. Ale spíš je to smutná vizitka nefunkční železniční infrastruktury v ČR a SR. Protože obsloužit cca 700km relaci mezi 30tisícovým Pískem a o 200tisíc většími Košicemi by měla železnice v 21 století určitě zvládnout rychleji než za současných nejrychlejších 12 hodin. Pak se není čemu divit, že tuto trasu někteří raději jedou 8 hodin autem. Pak nemá být D1 plná... Ale třeba si Ryanair (případně jeho konkurence) v budoucnu vypočte, že mezi 1300k Prahou a 230k Košicemi vzdálenými 700km s jistou vzájemnou kulturní vazbou a málo efektivní železnicí by se mohly uživit i víc než jen 2 rotace týdně...
Presne tak. Je to tedy uz hodne off topic, ale v duchu se ptam, co se stalo s ex klientelou CSA na lince PRG-KSC(?) Pokud si dobre pamatuji, letalo to az 3x denne a v pohode to koexistovalo s linkou Austrianu do VIE. Ja beru, ze v dnesni dobe je trochu mrtvy punk provozovat letecka spojeni o delce 30-50 minut, ale na druhou stranu v tom nasem regionu fakt neni alternativa. Kor ted, kdyz jsou vlastne vsechny hlavni zeleznicni koridory rozkopane ( a kdo si muze dovolit ten luxus X hodin v kuse neuzitecne kroutit volantem?)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Fabo »

kuba.biker píše:
03. 06. 2022, 10:43
Marty-t píše:
03. 06. 2022, 10:22
kuba.biker píše:
03. 06. 2022, 09:10
No není to sranda, to cestování po střední Evropě :lol:
Souhlasím. Ale spíš je to smutná vizitka nefunkční železniční infrastruktury v ČR a SR. Protože obsloužit cca 700km relaci mezi 30tisícovým Pískem a o 200tisíc většími Košicemi by měla železnice v 21 století určitě zvládnout rychleji než za současných nejrychlejších 12 hodin. Pak se není čemu divit, že tuto trasu někteří raději jedou 8 hodin autem. Pak nemá být D1 plná... Ale třeba si Ryanair (případně jeho konkurence) v budoucnu vypočte, že mezi 1300k Prahou a 230k Košicemi vzdálenými 700km s jistou vzájemnou kulturní vazbou a málo efektivní železnicí by se mohly uživit i víc než jen 2 rotace týdně...
Presne tak. Je to tedy uz hodne off topic, ale v duchu se ptam, co se stalo s ex klientelou CSA na lince PRG-KSC(?) Pokud si dobre pamatuji, letalo to az 3x denne a v pohode to koexistovalo s linkou Austrianu do VIE. Ja beru, ze v dnesni dobe je trochu mrtvy punk provozovat letecka spojeni o delce 30-50 minut, ale na druhou stranu v tom nasem regionu fakt neni alternativa. Kor ted, kdyz jsou vlastne vsechny hlavni zeleznicni koridory rozkopane ( a kdo si muze dovolit ten luxus X hodin v kuse neuzitecne kroutit volantem?)
Ex klientela CSA zhusta bud nelita (hodne firem jeste porad neobnovilo sluzebky) nebo lita s OS a LOTem (a neco asi i EW do DUS). Bude tam asi i cast co presedlala na BUD, zejmena ted po otevreni dalnice na hranice v Madarsku lze byt z KSC na BUD za 2 hodiny a par minut.

FR moc klientu OK nepobral. P2P byli v letadlech jednotky lidi. Konkurenci FR jsou zejmena vlaky (a spojeni vlakem KSC-PRG se co do nabidky za ~10 let zpatky hodne zlepsilo, RJ, LE, Pendolino atd) a auta. Pro lidi co jdou primo do KSC to neni az takovy rozdil, ale kdyz jdes jeste nejakych 50-100km dal, tak uz to je jina. A naklady na auto jestli se rozdeli mezi 4 lidi treba, tak umi byt male.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od kuba.biker »

Fabo píše:
03. 06. 2022, 11:19
kuba.biker píše:
03. 06. 2022, 10:43
Marty-t píše:
03. 06. 2022, 10:22

Souhlasím. Ale spíš je to smutná vizitka nefunkční železniční infrastruktury v ČR a SR. Protože obsloužit cca 700km relaci mezi 30tisícovým Pískem a o 200tisíc většími Košicemi by měla železnice v 21 století určitě zvládnout rychleji než za současných nejrychlejších 12 hodin. Pak se není čemu divit, že tuto trasu někteří raději jedou 8 hodin autem. Pak nemá být D1 plná... Ale třeba si Ryanair (případně jeho konkurence) v budoucnu vypočte, že mezi 1300k Prahou a 230k Košicemi vzdálenými 700km s jistou vzájemnou kulturní vazbou a málo efektivní železnicí by se mohly uživit i víc než jen 2 rotace týdně...
Presne tak. Je to tedy uz hodne off topic, ale v duchu se ptam, co se stalo s ex klientelou CSA na lince PRG-KSC(?) Pokud si dobre pamatuji, letalo to az 3x denne a v pohode to koexistovalo s linkou Austrianu do VIE. Ja beru, ze v dnesni dobe je trochu mrtvy punk provozovat letecka spojeni o delce 30-50 minut, ale na druhou stranu v tom nasem regionu fakt neni alternativa. Kor ted, kdyz jsou vlastne vsechny hlavni zeleznicni koridory rozkopane ( a kdo si muze dovolit ten luxus X hodin v kuse neuzitecne kroutit volantem?)
Ex klientela CSA zhusta bud nelita (hodne firem jeste porad neobnovilo sluzebky) nebo lita s OS a LOTem (a neco asi i EW do DUS). Bude tam asi i cast co presedlala na BUD, zejmena ted po otevreni dalnice na hranice v Madarsku lze byt z KSC na BUD za 2 hodiny a par minut.

FR moc klientu OK nepobral. P2P byli v letadlech jednotky lidi. Konkurenci FR jsou zejmena vlaky (a spojeni vlakem KSC-PRG se co do nabidky za ~10 let zpatky hodne zlepsilo, RJ, LE, Pendolino atd) a auta. Pro lidi co jdou primo do KSC to neni az takovy rozdil, ale kdyz jdes jeste nejakych 50-100km dal, tak uz to je jina. A naklady na auto jestli se rozdeli mezi 4 lidi treba, tak umi byt male.
Jsem blbej, vůbec mě nenapadlo využít BUD-PRG :roll:

LuckyLjuk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 05. 07. 2022, 12:31
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od LuckyLjuk »

Zdravím, v srpnu letíme na 4 dny do Paříže a schopné letenky z Prahy na mě vyskakují jen s přestupem ve Vídni a zpět v Mnichově. Dá se stihnout přestup za hodinu na těchto letištích? Letíme jen s příručákem. Ne že bych byl lakomec, ale dávat Frantíkům, potažmo Air France 15 tisíc za 2 přímé letenky se mi fakt nechce [-X

Díky za info a at se daří :wave:

georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od georgo »

Na obou letištích se dá stihnout přestup za 20 min i když máte remote stand. Mnichov je nejlepší letiště v Evropě.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od HighFlyer »

LuckyLjuk píše:
05. 07. 2022, 12:38
Zdravím, v srpnu letíme na 4 dny do Paříže a schopné letenky z Prahy na mě vyskakují jen s přestupem ve Vídni a zpět v Mnichově. Dá se stihnout přestup za hodinu na těchto letištích? Letíme jen s příručákem. Ne že bych byl lakomec, ale dávat Frantíkům, potažmo Air France 15 tisíc za 2 přímé letenky se mi fakt nechce [-X
Díky za info a at se daří :wave:
Vueling nebo Transavia na letiste Paříž-Orly (ORY) nemaji ceny lepsi nez AF?

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

Dotaz ohledně parkovacích garáží Leopoldau. Když jsem tam posledně parkovali tak jsme si to tam prolezli bvenku než nám jel S7. A přišlo mi, že je na ulicích parkování bez omezení. Je to tak nebo je tam nějaká restrikce, o které nevím?

Jako stejně to dám asi radši do garáží protože ten týden zas není taková dána.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od zbozivulekral »

bugr píše:
12. 09. 2022, 17:30
Dotaz ohledně parkovacích garáží Leopoldau. Když jsem tam posledně parkovali tak jsme si to tam prolezli bvenku než nám jel S7. A přišlo mi, že je na ulicích parkování bez omezení. Je to tak nebo je tam nějaká restrikce, o které nevím?

Jako stejně to dám asi radši do garáží protože ten týden zas není taková dána.
Celá Vídeň je modrá zóna. Nejsou tam čáry, protože to už platí všude.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

já právě myslel, že tohle už předměstí a není to Vídeň, ok, nebudu riskovat.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Tony Smoke »

bugr píše:
13. 09. 2022, 10:19
já právě myslel, že tohle už předměstí a není to Vídeň, ok, nebudu riskovat.
Neskoro, ale potvrdzujem. V (takmer) celej Viedni sa plati parkovne cez pracovne dni od 9:00 do 22:00, Leopoldau je cast Viedne. Ako pomocka posluzi metro - ked tam je metro (U-Bahn, nie S-Bahn), tak je to Vieden. U-Bahn mimo Vieden nechodi.

(Takmer preto, lebo v istych polnohospodarskych castiach Viedne sa neplati, ale tam ziadna MHD dostupna nie je.)


Odpovědět